PDA

Επιστροφή στο Forum: Spam



Cybershaolin
24-11-09, 16:13
Νομίζω ότι έχετε κάποια ανεπιθύμητα μηνύματα προβλήματα στο φόρουμ σας. Ίσως θα πρέπει να περιορίζει την εγγραφή των νέων μελών από το admin, επειδή μοιάζει με παίρνετε spammers oustider σαν κόλαση. Πολλά μηνύματα spam στο φόρουμ. Είναι λυπηρό όταν σκέφτεστε υπάρχουν νέα μηνύματα και σχεδόν όλοι τους από spams ...

vBET
24-11-09, 16:25
Ναι, κάτι πρέπει να γίνει. Τα μηνύματα SPAM αφαιρεθεί, αλλά ακόμα πρέπει να γίνουν κάποιες επιπλέον περιορισμούς.

vBET
24-11-09, 19:20
OK - μερικά βήματα έγινε:
- VM μπλοκαριστεί μέχρι γράφονται διάφορες θέσεις
- Ίδιο πράγμα για διευθύνσεις URL
- Από πληροφορίες μέλος και να επεξεργαστείτε τις λεπτομέρειες αφαιρούνται: αρχική σελίδα, τα στοιχεία
- Άτομα με ειδικές ανάγκες Υπογραφή
- Μερικές διευθύνσεις IP εμποδίζεται

Εάν διαπιστώσετε κάποια νέα μορφή spam, παρακαλούμε να σημειώσετε αυτό - θα κάνουμε την προσπάθειά μας για να το εμποδίσουν.

Cybershaolin
24-11-09, 21:20
Καλή vBET δουλειά. :)

Cybershaolin
07-12-09, 03:18
Spam είναι πάλι πίσω! : Mad: Αυτό είναι πολύ ενοχλητικό. Πιστεύω πραγματικά θα πρέπει οθόνη χρήστες εγγραφή σας αντί να αφήσει τους να συμμετάσχουν ελεύθερα.

Torrento
03-02-10, 17:31
Δοκιμάστε το νήμα allvb.info / modsec. Έχω το δικό μου φόρουμ για vBulletin, και είμαι από αυτό το site ένα ζευγάρι των mods και να θέσει έως ότου όλα είναι ήσυχα, δεν spammers. Μόνο εκείνοι που έχουν εγγραφεί προηγουμένως σε κίνηση, αλλά σταδιακά θα πάμε στην τράπεζα.

vBET
04-02-10, 08:02
Δοκιμάστε το νήμα allvb.info / modsec. Έχω το δικό μου φόρουμ για vBulletin, και είμαι από αυτό το site ένα ζευγάρι των mods και να θέσει έως ότου όλα είναι ήσυχα, δεν spammers. Μόνο εκείνοι που έχουν εγγραφεί προηγουμένως σε κίνηση, αλλά σταδιακά θα πάμε στην τράπεζα.

Μεγάλο ευχαριστώ για τις συμβουλές:)

Cybershaolin
09-02-10, 03:38
lol Παρτίδα των spams και πάλι εδώ σήμερα!

Ξέρετε, ο καλύτερος τρόπος είναι η επικύρωση από το admin. Αυτό είναι ό, τι έχω και να χρησιμοποιηθεί για μήνες και αυτό είναι το καλύτερο. Όχι άλλο spam! : D

vBET
10-02-10, 14:12
Όλα καθαρίζονται:) Είμαστε εμποδίζουν λέξεις κλειδιά στις επιλογές λογοκρισία κάθε φορά, έτσι δεν θα υπάρχει το spam σύντομα, αφού spammer θα πάρει το μήνυμα δυσανάγνωστο.
Επικύρωση από admin είναι πολύ καλή επιλογή, αλλά απαιτεί πολλή προσοχή και το χρόνο. Εμείς θα την εξετάσει εάν είναι spam, θα εμφανιστεί μεγαλύτερο ζήτημα εδώ.

ciacho
18-11-10, 11:38
Πολύ καλή ιδέα! -

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 enjoy automatic translations