PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Παράξενη αιτήσεων Google API στην κεντρική σελίδα



mosh
01-02-11, 14:55
WitamJakiś χρόνο πριν είχα ένα πρόβλημα με τη μετάφραση (έκδοση 3.3.6).Αποδείχθηκε ότι η google έχει μπλοκάρει την IP μου σε ένα διακομιστή (μερικές φορές Μεταφραστής μεταφραστές επιστρέφει μερικές φορές 403).Όταν ψάχνετε για τους λόγους που έχω προσθέσει μια σύνδεση για να εμφανίσετε τη μετάφραση και να επιστρέψει το αίτημα στο σώμα της σελίδας.Στη συνέχεια, απενεργοποιείται vBET και έτσι. Αλλά έφυγα από την ανακατεύθυνση .htaccess.Πριν από λίγες ημέρες παρατήρησα ότι η κύρια σελίδα κάθε φορά δημιουργεί ένα αίτημα στο Google:










Τόσο από vBET και μακριά (πίνακα ελέγχου).Αν διακοπεί η λειτουργία vbet_googleTranslation () ερωτήματα να Google API, και μετά από λίγες ημέρες στο το πάνελ Webmaster Toolzauważyłem αυτή τη σελίδα να φορτώσει φορές μειώθηκε δραματικά και ευρετηρίαση ταχύτητα αυξήθηκε δύο φορές.Μου φαίνεται ότι κάπου είναι ένα σοβαρό λάθος.Tymgorzej αναφέρουμε τα ερωτήματα είναι μικρή και δυνατή μονομιάς.Ίσως να ήταν ο λόγος για την απαγόρευση μου μέσω του Google API (συνεχής η ίδια εξεταστική)

kamilkurczak
03-02-11, 09:22
Χμμ εγώ θα το ελέγξουμε.

Youngster
03-02-11, 22:10
Αγαπητοί mosh,

έκανε Χρησιμοποιήσατε vBSEO νωρίτερα; Είχατε την ενσωματωμένη με vBET;
Αν είχε, έτσι αντικαθιστούν τα παλιά αρχεία vBSEO (πριν από την ολοκλήρωση).

Αναζήτηση για συνδέσεις -> langtitle.

Ευχαριστίες
Παιδί

kamilkurczak
04-02-11, 11:48
Όπως έγραψε ο νεαρός - εάν ενσωματώσετε vBET με vBSEO πριν έπρεπε να επεξεργαστείτε δύο vBSEO αρχεία. Μετά από αυτή την επεξεργασία στο αρχείο vBSEO είναι μια vBET λειτουργία για να επιλέξετε ένα url με [μέσα langtitle και να στείλει αίτημα στην Google για να το μεταφράσει. Ακόμα και μετά με εξαίρεση vBET το αίτημα στην Google είναι να στείλει ακόμα.

Τώρα θα πρέπει να επεξεργαστείτε αυτό το αρχείο στην αρχική έκδοση vBSEO. Αντικατάσταση αυτών των αρχείων.

Επίσης, πριν από την απεγκατάσταση, αν έχει αποκλειστεί από το Google (ή πρόβλημα σύνδεσης) εξακολουθεί να ρωτήσω, επειδή δεν υπήρξε καμία απάντηση και δεν θα μπορούσε να το αποθηκεύσετε στη μνήμη cache.

Μπορείτε να δοκιμάσετε να ενεργοποιήσετε vBET εάν έχετε μια καλή σύνδεση με το google τώρα και δοκιμάστε το.

Youngster
12-02-11, 20:21
το θέμα έκλεισε, αν θέλετε να το ανοίξετε και πάλι γράψτε μου pm

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1