PDA

Επιστροφή στο Forum: vbOptimise



tavenger5
16-11-10, 16:27
Είμαι, δυστυχώς, εξακολουθούν να έχουν προβλήματα με τη χρήση vbOptimise και vBET μαζί. Αν μου επιτρέψει ο επισκέπτης cache, η οποία αποθηκεύει προσωρινά όλες τις σελίδες για τους επισκέπτες στο memcache, vBET σελίδες χάνουν CSS τους και να μην κάνει μεταφράσει σωστά.

Οποιεσδήποτε ιδέες;

kamilkurczak
17-11-10, 09:49
και όταν vBotpimise είναι απενεργοποιημένη - ξενώνας στυλ cache είναι έργα του Θεού ή όχι; Θα ήθελα να το ελέγξει. θα ήθελα να ελέγξετε πηγή το site σας.

moman
17-11-10, 15:48
Είμαι, δυστυχώς, εξακολουθούν να έχουν προβλήματα με τη χρήση vbOptimise και vBET μαζί. Αν μου επιτρέψει ο επισκέπτης cache, η οποία αποθηκεύει προσωρινά όλες τις σελίδες για τους επισκέπτες στο memcache, vBET σελίδες χάνουν CSS τους και να μην κάνει μεταφράσει σωστά.

Οποιεσδήποτε ιδέες;
memcache δεν έχει σχεδιαστεί για προσωρινή μνήμη μεγάλες ποσότητες δεδομένων (> 1Mb από προεπιλογή). Ίσως αυτό είναι που προκαλεί το πρόβλημα;

Είμαι χρησιμοποιώντας vBET, vBoptimise, Memcache, και APC στον server μου που δεν είχε προβλήματα, αλλά είμαι με μια παλαιότερη έκδοση του vbet που δεν έχει τον επισκέπτη cache αρχείο.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1