PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Cache Guest δεν λειτουργεί και όταν μετριάστηκε έχουν λευκές σελίδες.



Taurus
02-11-10, 09:46
Σε αυτό το στάδιο μετά την εκ νέου εγκατάσταση και ρύθμιση VBET αυτό ακριβώς τον ίδιο τρόπο που είχε πριν, cache επισκέπτης δεν λειτουργεί και όταν συντονιστές μου κινούνται μηνυμάτων παίρνουν λευκές σελίδες. Παρακαλώ βοηθήστε.

kamilkurczak
02-11-10, 11:02
Γεια σας Ταύρος,
Εδώ έχετε μια κλωστή σας με Guest θέμα cache. Παρακαλούμε διαβάστε το.
(Περίπου διπλάσιο GZIP).
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/967-guest-cache-issue.html

για το δεύτερο. Θα προσπαθήσω να το αναπαράγει σε φόρουμ δοκιμή μου.

kamilkurczak
02-11-10, 11:51
Όπως θυμάμαι να το σταθερό με το φορέα που σας φιλοξενεί, αλλά μετά από ενημέρωση Apache σας μπορείτε να έχετε μια mod_deflate ενεργοποιηθεί και πάλι. Έτσι, αν είναι edable -> έχετε ένα διπλό gdziped. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το φορέα που σας φιλοξενεί και να απενεργοποιήσετε αυτή την ενότητα.

Εδώ έχετε μια πλήρη εντολή πώς να το ελέγξετε (από την προηγούμενη νήμα σας - γραμμένο από Michał)

Όταν απενεργοποιείτε vBulleitn GZIP από την επιλογή AdminCP GZIP HTML εξόδου τότε εξόδου σας εξακολουθεί να είναι συμπιεσμένο. Μπορείτε να το δείτε εδώ:
GZip Test
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: είναι σαφώς περιγράφεται στην επιλογή vBulletin:

Εάν χρησιμοποιείτε ήδη mod_gzip ή mod_deflate στον server σας, μην ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή.
Έτσι, αυτή τη στιγμή φαίνεται ότι έχετε ένα από αυτά τα επάνω, επειδή εξόδου είναι συμπιεσμένο ούτως ή άλλως. Και αυτό είναι πιθανότατα η αιτία των προβλημάτων με cache επισκεπτών vBET - είναι διπλά φερμουάρ, ώστε browsers παρασύρονται με αυτό.

Taurus
02-11-10, 11:56
Έχω αναπηρία τώρα gzip ΑΚΕ μου, αλλά ακόμα να πάρει αυτά τα λάθη:

Προειδοποίηση: filemtime () [function.filemtime]: Stat απέτυχε για [διαδρομή] / vbet_guestcache/en/_forums_dnp_news_php_content_3_id_8978.html σε [διαδρομή] / includes / vbenterprisetranslator_functions_guestcache.php on line 53

Προειδοποίηση: Δεν είναι δυνατό να τροποποιήσει πληροφορίες κεφαλίδας - κεφαλίδες που έχουν ήδη αποσταλεί από (παραγωγή ξεκίνησε στις [διαδρομή] / includes / class_core.php: 4598) σε [διαδρομή] / dnp_news.php on line 320

Προειδοποίηση: filemtime () [function.filemtime]: Stat απέτυχε για [διαδρομή] / vbet_guestcache/en/_forums_forumdisplay_php_f_8278.html σε [διαδρομή] / includes / vbenterprisetranslator_functions_guestcache.php on line 53

kamilkurczak
02-11-10, 12:18
Αυτό το bug έχει λυθεί στο forum μας. Δοκιμάστε το:

1.Just επεξεργαστείτε το αρχείο (παρακαλούμε να δημιουργήσετε ένα αντίγραφο αυτού του αρχείου): Περιλαμβάνει / vbenterprisetranslator_functions_guestcache.php
2find γραμμή::

if ((time() - filemtime($vbet_readGuestCacheFileName) <= $timeAllowed) && !vbet_verify_ip_ban()) {
αλλαγή στη διεύθυνση:

@$fileTime = filemtime($vbet_readGuestCacheFileName);
if ((time() - $fileTime <= $timeAllowed) && !vbet_verify_ip_ban()) {

Taurus
02-11-10, 13:25
Awesome Kamil. Αυτό φάνηκε να το έχει κάνει. Έργα μεγάλης τώρα. Σας ευχαριστώ πολύ!

Θα ζητήσω Συντονιστές μου να επίσης να ελέγξετε τώρα εάν το άλλο θέμα με τα κινούμενα μηνύματα και να πάρει λευκές σελίδες είναι ακόμα ζωντανές.

vBET
02-11-10, 13:34
Δεν είμαι σίγουρος ότι αυτή η σχέση είναι να Σχόλια Cache - αν ένας συντονιστής σας κινούνται προς τα θέματα που στη συνέχεια δεν τους επισκέπτες ... Παρακαλούμε ελέγξτε πρώτα μήπως εξακολουθεί να συμβαίνει όταν cache όρος είναι απενεργοποιημένη. Αν ναι, θα ξέρουμε για να ελέγξετε κάτι άλλο. Όπως το βλέπω τώρα, είναι πολύ πιθανόν να μην επισκεπτών θέμα cache - moderators δεν είναι οι επισκέπτες, οπότε επισκεπτών cache δεν εργάζονται γι 'αυτούς ...

Kamil επιβεβαιώστε με Ταύρο κάνει cache Σχόλια λειτουργεί καθόλου. Επίσης, κάνει το ζήτημα συμβαίνει όταν cache Guest είναι απενεργοποιημένη. Ελέγξτε μπορείτε να το αναπαράγετε στο φόρουμ δοκιμής μας.
Ταύρος - μπορείτε να δείτε στο διακομιστή καταγράφει όλα τα μηνύματα σφάλματος; Αναμένω ότι κάποιο αρχείο δεν περιλαμβάνεται κατά λάθος. Αν ναι στα αρχεία των διακομιστών θα έχετε επικοινωνεί περίπου άγνωστη συνάρτηση - αυτό θα μας επιτρέψει να λύσουμε το πρόβλημα πολύ γρήγορα.

Taurus
02-11-10, 13:38
Συγγνώμη, εγώ δεν θέλω να πω ότι είχε κάτι να κάνει με την cache επισκέπτη. Ανέφερα μόνο το 2 τεύχη μαζί ώστε να μην ανοίξει ένα ξεχωριστό νήμα.

Το πρώτο ζήτημα σχετικά με cache όρος είναι πλέον λυθεί. Το άλλο συνέβαινε cache ενώ καλεσμένος ήταν άτομα με ειδικές ανάγκες, έτσι είμαι, επίσης, δεν είναι σίγουρος αν επίλυση του cache επισκέπτη θα έλυνε αυτό. Αλλά θα τους πω να προσπαθήσει τώρα anyways. Θα υποβάλει έκθεση γι 'αυτό.

vBET
02-11-10, 13:42
Εντάξει έτσι - το λάθος μου. Το πήρα ως ένα ζήτημα. Παρακαλώ κρατήστε ένα νήμα ανά ένα θέμα. Θα μας επιτρέψει να το χειριστεί κατάλληλα. Λάθος μου - συγνώμη για σας και Kamil.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.10.1