PDA

Επιστροφή στο Forum: Να εξηγήσουν Απεγκατάσταση.



Taurus
28-10-10, 20:42
Μπορείτε παρακαλώ να μου δώσετε οδηγίες βήμα προς βήμα για την απεγκατάσταση. Επίσης, είναι ένας τρόπος για να απαλλαγούμε από τους κωδικούς γλώσσα που θα μείνει στις θέσεις μετά την απεγκατάσταση εκεί;

Σας ευχαριστώ.

kamilkurczak
29-10-10, 10:00
Για να απεγκαταστήσετε vBET:
1. Θα πρέπει να επεξεργαστείτε τα αρχεία σας vBSEO στην αρχική έκδοση
Απλά ανεβάστε τις δύο αρχεία από vBSEO το πακέτο σας
forum / vBSEO / includes / functions_vbseo_createurl.php και
forum / vBSEO / includes / functions_vbseo_url.php

2. επεξεργαστείτε σας. αρχείο htaccess. μόλις διαγράψετε όλους τους κανόνες vBET
3. απενεργοποιήσετε vBET στο Σύστημα Plugin & Προϊόντα

Για να διαγράψετε ένα [lang] tags προστέθηκε με το χέρι - θα πρέπει να το διαγράψετε με το χέρι ή ..
μπορείτε να προσπαθήσετε να χρησιμοποιήσετε κάποιο ερώτημα MySql από phpMyAdmin σας για να επεξεργαστείτε αυτό το κείμενο με [lang] στο εσωτερικό του.

Taurus
29-10-10, 11:42
Σας ευχαριστώ. Έχω χιλιάδες μηνύματα με ετικέτες γλώσσα, έτσι ώστε να κάνουμε με το χέρι είναι εκτός συζήτησης. Μπορείτε παρακαλώ να μου δώσετε το ερώτημα MySQL θα πρέπει να τρέξει;

kamilkurczak
29-10-10, 12:17
Χμμ ποτέ δεν το έκανα.
Εδώ έχετε ένα ερώτημα mysql να "λάβει" όλα τα θέματα με τον [lang =] tag:
- Επιλογή pagetext ΑΠΟ `μετα` όπου "% [lang =%» pagetext LIKE
Πώς να διαγράψετε αυτό το lang; Δεν θέλω να βλάψει τις δημοσιεύσεις σας,

kamilkurczak
29-10-10, 12:46
Έτσι, έχετε ένα ερώτημα να λάβει όλα τα θέματα με lang μέσα και αν θέλετε - μπορείτε να το επεξεργαστείτε με το χέρι.
αν το επεξεργαστείτε με το χέρι σας ακόμα θα έχουν θέσεις σε άλλη γλώσσα εκτός της αγγλικής.
(Χωρίς πληροφορίες για τη γλώσσα)

δεν μπορούμε να το κάνει για εσάς αυτόματα επειδή το Google δεν συμφωνείτε με cache αποτελέσματα μετάφραση για πάρα πολύ καιρό. Απαγορεύεται να κρατήσει τις μεταφράσεις τους στη βάση δεδομένων περισσότερο από 15 ημέρες.
Έτσι, εάν θέλετε να έχετε μια θέσεις στην αγγλική γλώσσα - θα πρέπει να το μεταφράσει "με το χέρι"
Ευχαριστίες

Taurus
29-10-10, 13:00
Καταλαβαίνω αυτό. Το μόνο που θέλω είναι να απαλλαγούμε από τις ετικέτες lang. Είναι ΟΚ αν η γλώσσα είναι τα αρχικά δημοσιεύτηκε γλώσσα.

kamilkurczak
29-10-10, 13:03
Ι dont έχει οποιαδήποτε PHP script το οποίο μπορείτε να χρησιμοποιήσετε στο διακομιστή σας να διαγράψετε αυτό το ετικέτες έτσι πρέπει να το κάνετε με το χέρι. συγνώμη

Taurus
29-10-10, 13:12
Kamil, πώς μπορώ να το κάνω από τον άνθρωπο το χέρι; Είναι χιλιάδες μηνύματα! Είναι δυνατόν να μάθετε παρακαλώ;

vBET
29-10-10, 19:28
Εάν έχετε πραγματικά χιλιάδες μηνύματα γραμμένα σε διαφορετικές γλώσσες, τότε θα σας συμβούλευα να περιμένετε για τουλάχιστον μερικές ημέρες και περιμένετε για την αντίδραση των επισκεπτών σας στο γεγονός ότι τώρα πρέπει να γράψετε σε μία γλώσσα.

Τέλος πάντων - την αφαίρεση vBET BBCodes θα απαιτήσει PHP script. Θα προετοιμάσουμε αυτή. Παρακαλώ περιμένετε λίγες μέρες για αυτό (τώρα είναι το Σαββατοκύριακο και μετά τις διακοπές). Καθώς δεν είναι κάτι επείγον ελπίδα ότι λίγη καθυστέρηση είναι αποδεκτό εδώ για σας:)

Kamil - παρακαλούμε να προετοιμάσει όπως PHP script και PM να Ταύρο. Επίσης, το προσθέσετε σε vBET δέσμη μέτρων στο κατάλογο εργαλείων.

Ταύρος - για την ασφάλεια πριν χρησιμοποιήσετε το σενάριο παρακαλώ:
1. κλείστε το φόρουμ σας
2. κάνει πλήρες αντίγραφο ασφαλείας της DB

Μετά τη χρήση του:
1. ελέγξτε μερικές νήμα που γνωρίζετε ότι είναι με vBET BBCodes
2. ανοικτού φόρουμ σας πάλι εάν όλα Wen καλά ή την αποκατάσταση της DB από το αντίγραφο ασφαλείας και επικοινωνήστε μαζί μας αν δεν.

Kamil - παρακαλούμε να περιλαμβάνουν τη χρήση του στη διδασκαλία του σεναρίου ως σχόλιο.

Taurus
07-11-10, 16:38
Είμαι ακόμα σε αναμονή για αυτό το σενάριο. Κάθε ενημέρωση παρακαλώ!;

kamilkurczak
08-11-10, 10:13
Γεια σας Ταύρος
Θα μου έγραψε PM τελευταία εβδομάδα πριν, ότι θα εξακολουθούν να χρησιμοποιούν vBET γι 'αυτό
Μετακόμισα το έργο για αργότερα. Μήπως χρειάζεστε ακόμα;

Taurus
08-11-10, 10:15
Δυστυχώς κάνω Kamil. Είμαι απλά έχοντας πολλά προβλήματα με αυτό. Παρακαλώ επιτρέψτε μου να ξέρω πότε θα είναι σε θέση να το κάνει. Σας ευχαριστώ πολύ!

kamilkurczak
08-11-10, 13:30
ΕΝΤΑΞΕΙ, έτσι κάνω αυτό το νήμα "για να εξηγήσει" και πάλι

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET Translator 4.10.1