PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Καθένας ξέρει γιατί όλοι αγγλικά σελίδες μου μπέρδεμα πάνω, αλλά οι μεταφράσεις εργασία;



dgparent
26-10-10, 20:07
Έπρεπε να αναβαθμίσετε σε vBSEO 3.5 και τις τελευταίες vbet τώρα είναι η αγγλική σελίδες μου όλα άνω-κάτω, αλλά οι μεταφράσεις δουλειά μια χαρά; Φαίνεται ότι μπορεί να έχει να κάνει με css ή κάτι είμαι σε μια απώλεια.

dgparent
26-10-10, 21:00
Επίσης, όταν θα πάτε να site.com / forum / η σελίδα είναι κενή, αλλά έχω αυτό το htaccess μου

ανακατευθύνει 301 webscutest.com / forum / index.php webscutest.com / forum /
ανακατευθύνει 301 webscutest.com / forum webscutest.com / forum /
% RewriteCond {HTTP_HOST}! ^ Www \\. Webscutest \\. Com
RewriteRule (.*) http://www.webscutest.com/forum/ $ 1 [L, R = 301]

Έτσι οι χρήστες έχουν έναν σκληρό χρόνο βρίσκοντας το φόρουμ

kamilkurczak
26-10-10, 21:46
Έπρεπε να αναβαθμίσετε σε vBSEO 3.5 και τις τελευταίες vbet τώρα είναι η αγγλική σελίδες μου όλα άνω-κάτω, αλλά οι μεταφράσεις δουλειά μια χαρά; Φαίνεται ότι μπορεί να έχει να κάνει με css ή κάτι είμαι σε μια απώλεια.

Γεια σας,
Έγραψα γι 'αυτό σε άλλο νήμα σας. Εάν απενεργοποιήσετε μια vBSEO θα έχετε ένα κανονικό, καλό στυλ. δοκιμάστε το.
Έτσι, αυτό είναι ένα ζήτημα vBSEO. Απλά γράφουν για να υποστηρίξει ότι vBSEO.

dgparent
26-10-10, 21:52
Ναι, το ξέρω, αλλά δεν απαντούν και σκέφτηκα ότι κάποιος εδώ, θα του δει αυτό το πρόβλημα

kamilkurczak
26-10-10, 21:55
χρησιμοποιείτε κάποια cache; αλλά δεν vBET cache - από διαφορετικές mod; ίσως cache vB; αν ναι - προσπαθήστε να το απενεργοποιήσετε.
ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ:
Όπως βλέπω το κεντρικό site σας φόρουμ λειτουργεί τώρα.

dgparent
26-10-10, 22:03
δικαίωμα, αλλά κανένα από τα Αγγλικά σελίδες δουλειά μόλις κάνετε κλικ σε μια θέση για να διαβάσετε

vBET
27-10-10, 01:45
Γεια σου.

Όπως βλέπω στο φόρουμ σας όλο το κείμενο τα θέματα που γίνεται σε λευκό χρώμα σε λευκό φόντο. Αυτό είναι ίδιο για μετάφραση και όχι μεταφρασμένες σελίδες. Αυτό είναι κάτω από Opera. Όταν Ψάχνω στον Firefox είναι ΟΚ για μεταφρασμένη σελίδα και το λάθος για να μην μεταφραστεί (και πάλι κείμενο σε λευκό χρώμα).
Όπως βλέπω με το Firebug Firefox κάτω για να μην μεταφραστεί σελίδες που έχετε πολύ λιγότερο στυλ CSS συμπεριλαμβάνεται. Υποθέτω ότι κάποιο αρχείο CSS δεν χρησιμοποιείται στη συνέχεια σε όλα.

Kamil - ελέγξτε την διεύθυνση URL για CSS αρχεία σε αυτή τη σελίδα. Αυτό έχει να κάνει με στυλ. Ολόκληρο το περιεχόμενο στην έξοδο.

Επίσης - πρώτα απ 'όλα - ήταν να ελεγχθεί μήπως είναι vBET θέμα; Το ζήτημα εμφανίζεται επίσης όταν vBET είναι εντελώς απενεργοποιημένη (εννοώ άτομα με ειδικές ανάγκες στο Διαχειριστή CP,. Htaccess και vBSEO αρχεία);

vBET
27-10-10, 01:49
Νομίζω ότι αυτή είναι η αιτία του θέματος:

<base href="../http://www.webscutest.com/forum/" />

Όπως βλέπετε δεν υπάρχει λάθος μονοπάτι στη βάση.

Και αυτό είναι για μεταφρασμένη σελίδα:

<base href="http://www.webscutest.com/forum/" />
<base href="/forum/pl/../http://www.webscutest.com/forum/" />

Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο εργάζεται για κάποιο broewsers και σε κάποια όχι (μερικές λάβει την πρώτη βάση, κάποια τελευταία).

dgparent
27-10-10, 01:53
οποιαδήποτε ιδέα πώς να διορθώσω; όπου βλέπετε αυτό;

vBET
27-10-10, 01:57
Μπορείτε να το βρείτε στην πηγή της σελίδας σας.

Παρακαλώ πείτε ποια είναι η ακριβής τιμή της παραμέτρου URL vBulletin Φόρουμ στο φόρουμ σας.
Kamil - αν η τιμή θα είναι εντάξει παρακαλούμε να αναζητήσουμε λύση στο serwer πελάτη - γνωρίζοντας την αιτία θα πρέπει να είναι γρήγορα να λύσουν (πρώτα να μάθετε δεν είναι vBET θέμα σε όλα).
Έχω 3 τη νύχτα αυτή τη στιγμή τόσο θλιβερό, αλλά Kamil θα δουλέψει σε αυτό το περισσότερο το πρωί:)

dgparent
27-10-10, 02:00
Αυτό είναι από τα adminpanel vb

URL Forum
URL του φόρουμ σας.
Σημείωση: Μην προσθέτετε κάθετος. ('/')

vBET
27-10-10, 02:18
vBulletin αλλάξει διεύθυνση URL σας και opaqued αυτό. Θα πρέπει να δώσετε και πάλι μέσα του BBCode ΚΩΔΙΚΟΣ - γι 'αυτό θα γνωρίζουμε την ακριβή τιμή αυτής της παραμέτρου στο φόρουμ σας.

dgparent
27-10-10, 02:20
Πρόσθεσα το επιπλέον: στο url



http://www.webscutest.com/forum

vBET
27-10-10, 02:29
Δεν ξέρω γιατί να είναι πιο δύσκολο ... Μου διορθωθεί - θα πρέπει να επιβεβαιώσει για να είστε σίγουροι τώρα - ανατρέξτε στην προηγούμενη θέση σας και επιβεβαιώστε δεν είναι ακριβή τιμή;

Αν ναι, τότε είναι εντάξει - στην περίπτωση αυτή, ελέγξτε μήπως είναι vBET λάθος σε όλες τις - απενεργοποίηση vBET εντελώς:
1. Απενεργοποίηση σε αυτό το admin CP
2. Σχόλιο κανόνες vBET σε. Haccess
3. Αντιγράψτε τρέχον 2 άλλαξε αρχεία vBSEO και παρακάμψετε αυτό το πρωτότυπο από τη συσκευασία vBSEO.

Εάν το ζήτημα εξακολουθεί να υφίσταται μετά την απενεργοποίηση, τότε δεν είναι vBET λάθος και δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε με το θέμα το οποίο δεν προκαλείται από vBET.

Εάν το ζήτημα εξαφανίζεται μετά την απενεργοποίηση, τότε παρακαλούμε να αναιρέσετε τις αλλαγές και να δώσει Kamil πληροφορίες γι 'αυτό - που θα ελέγξει και να λύσει αυτό τον τόπο.

kamilkurczak
27-10-10, 08:05
Γεια σας,
Έκανα όλα τα βήματα από τη θέση Michał (προηγούμενο post) και το ζήτημα εξακολουθεί να υπάρχει (ακόμα και όταν είναι vBET απενεργοποίηση).
Όπως έγραψα πριν - αυτό είναι ούτε vBET θέμα, πιθανώς vBSEO. Απλά γράφουν για την υποστήριξη vBSEO.
από την πλευρά μας αυτό είναι όλο. Solved

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 enjoy automatic translations