PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Οι χρήστες γλώσσα που δεν τίμησε



Simon Lloyd
05-10-10, 21:00
Έχω κάνει εγγραφή ως νέος χρήστης και επιλεγμένα Ισπανικά ως αποστολή τη γλώσσα μου, όταν ήμουν τότε είστε συνδεδεμένοι στο forum ήταν στα αγγλικά και όχι Ισπανικά (i διαμένουν στην Αγγλία, ώστε browser μου είναι τα αγγλικά, αλλά σε vbet ρυθμίσεις που έχω επιλέξει "χρήστης εμπιστοσύνη" ), έλεγξα το usercp λεπτομέρειες επεξεργασία και την επιλεγμένη γλώσσα δείχνει ισπανικά;

Μπορώ να σας συμβουλεύσει παρακαλώ;

Regards,
Simon

EDIT: η σημαία γλώσσα (ισπανικά) δεν μπορεί να επιλεγεί έτσι ώστε μέρος τιμάται μόνο ότι του δεν είχε μεταφράσει τη σελίδα στα ισπανικά!

kamilkurczak
06-10-10, 08:26
Γεια σας,
Εμπιστοσύνη επιλογή χρήστη να Ανίχνευση γλώσσας Google. Η Google δεν ζητείται για τη γλώσσα σε όλα, χρησιμοποιούνται ρυθμίσεις του χρήστη. Έχουμε εμπιστοσύνη του χρήστη ότι το μήνυμα που έγραψε, είναι στη γλώσσα του, την οποία έθεσε. Είναι μόνο σε θέσεις που γράφτηκε από αυτόν τον χρήστη.
Φόρουμ γλώσσα θα είναι πάντα τέτοια που επιλέξατε. (Για παράδειγμα "Αγγλικά")

vBET
06-10-10, 08:34
vBET θα ανακατευθύνει σε άλλη συγκεκριμένη γλώσσα κατά τη ρύθμιση ειδική επιλογή στην ενότητα Διάφορα όνομα Ανακατεύθυνση στη γλώσσα του χρήστη. Ακόμα παρακαλούμε να σημειώσετε ότι vBET ανακατευθύνσεις σύμφωνα με τις ρυθμίσεις του προγράμματος περιήγησης (αποστολή σε κεφαλίδες) όχι σύμφωνα με τις ρυθμίσεις του χρήστη. Αυτό είναι αρκετό, διότι όταν έχετε πραγματικό χρήστη που μιλά Ισπανικά, τότε θα πρέπει ισπανικά ρυθμίσεις στον browser του - έτσι vBET θα είναι σε θέση να τον ανακατευθύνει ακόμα και όταν αυτός είναι ένας όρος. Επίσης, τον αναπροσανατολισμό σύμφωνα με πληροφορίες του προγράμματος περιήγησης είναι πολύ πιο γρήγορα - μπορούμε να το κάνουμε σε πρώτη γάντζο. Για να είναι σε θέση να ανακατευθύνει σύμφωνα με τις ρυθμίσεις του χρήστη θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι να καταγράφει in και τότε μπορούμε να ανακατευθύνετε μετά vBulletin τικ από τη βάση δεδομένων τα στοιχεία του. Έτσι πραγματική στρατηγική είναι πιο γρήγορη, λειτουργεί επίσης για τους επισκέπτες και για τους πραγματικούς χρήστες (όχι λογαριασμούς δοκιμής) είναι αρκετό:) Μπορείτε να ελέγξετε απλά αλλάζοντας τις ρυθμίσεις του προγράμματος περιήγησης σας γλώσσα, την επανεκκίνηση του προγράμματος περιήγησης (ανακατεύθυνση είναι μόνο για την πρώτη αίτηση σε συνεδρία, έτσι επιτρέπει στο χρήστη να το αλλάξετε αργότερα) και μερικές φορές να σβήσω τα cookies (αν ο browser θα πραγματοποιήσουν σύνοδο μετά από επανεκκίνηση).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1