PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved vBAdvanced ΔΕΑ θέματα



Smaug
24-09-10, 15:12
Φόρουμ μου ζει στο / forums /, μου vBAdvanced είναι στη ρίζα του τομέα.

Έχω προσθέσει την παγκόσμια δηλώσεις σύμφωνα με τις οδηγίες σε άλλη θέση στο φόρουμ σας και χρησιμοποιώ "έθιμο" τοποθέτηση για τις σημαίες και τέθηκε $ vbenterprisetranslatorflags μόνο μία φορά στο πρότυπό μου. Στην αρχική σελίδα μου βλέπω (εγώ χρησιμοποιώ ένα "αν" δήλωση έτσι μόνο admins δείτε τις σημαίες), οι πλατείες από τις σημαίες που δύο φορές κάτω από την navbar. Δεν βλέπω τις εικόνες σημαία παρόλο που έβαλα αντίγραφά τους στον κατάλογο / images / vbet / σημαίες.

Όταν κάνετε κλικ στα τετράγωνα σημαία, η ιστοσελίδα μεταφράζεται όμως έχω στείλει προς / forums / αλλά θα ήθελε ο χρήστης να μείνετε στην αρχική σελίδα όταν κάνουν κλικ σε μια σημαία. Τρέχω Nginx και εδώ οι τρέχουσες μου ξαναγράφει για το προϊόν σας. Δεν χρησιμοποιώ την επιλογή SEO σε vbet ρυθμίσεις.

# Έναρξη μετάφρασης

Τοποθεσία ~ * / forums / .* \\. (jpg | jpeg | gif | CSS | png | js) {
root / var / www / htdocs / οδηγό?
}

τοποθεσία / forums / {
root / xxx / www / htdocs / οδηγό?

ξαναγράψει ; / Forums / vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang = 1 $ τελευταία?
ξαναγράψει ; / Forums / vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang = 1 $ τελευταία?

if (!-e $ request_filename) {
ξαναγράψει ^ / forums /(.*)$ / forums / vbenterprisetranslator_seo.php τελευταία?
}

fastcgi_pass 127.0.0.1:9000?
fastcgi_index index.php?
SCRIPT_FILENAME fastcgi_param / xxx / www / htdocs / οδηγός $ fastcgi_script_name?
περιλαμβάνουν fastcgi_params?

# Επιλυθούν ορισμένα FastCGI λάθη, με πιο ανεκτική προσκρουστήρες και τα χρονικά όρια
fastcgi_connect_timeout 120?
fastcgi_send_timeout 60?
fastcgi_read_timeout 120?
fastcgi_buffer_size 128k?
fastcgi_buffers 4 256K?
fastcgi_busy_buffers_size 256K?
fastcgi_temp_file_write_size 256K?
fastcgi_intercept_errors σε?

}

# Σταματήστε μετάφραση

1. Γιατί μια διπλή σειρά από σημαίες;
2. Αν έχω τις εικόνες στο σωστό δρόμο, τι θα τους σταματήσει από την εμφάνιση;
3. Ξέρετε τι θα πρέπει να προσθέσετε στο αρχείο cfg nginx μου να επιτρέπουν στο χρήστη να κάνετε κλικ σε μια σημαία στην αρχική σελίδα μου και να μην αποστέλλονται στο φόρουμ;

Σας ευχαριστώ

vBET
24-09-10, 15:51
Είναι δύσκολο να φανταστεί κανείς αυτό που περιγράφετε. Μπορείτε να δημιουργήσετε τον λογαριασμό τεστ για μας, χρησιμοποιώντας το οποίο θα είμαστε σε θέση να δείτε ότι έχετε περιγράψει; Παρακαλούμε τα στοιχεία εισόδου PM.

Εάν χρησιμοποιείτε VBS δυναμική - τότε θα πρέπει να επίσης να χρησιμοποιήσετε αυτό το mod:

Επίσης, δεν ξέρω που μετά γράφετε για:

Έχω προσθέσει την παγκόσμια δηλώσεις σύμφωνα με τις οδηγίες σε άλλη θέση
Επομένως, σας παρακαλώ να δώσει ακριβή διεύθυνση URL έτσι θα ξέρουμε που χτυπά σας χωρίς κανένα χάλασμα.

Για την ενσωμάτωση μετάφραση του περιεχομένου εκτός καταλόγου φόρουμ θα πρέπει να αγρανάπαυση αυτό οδηγίες: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-2.html # post54

Αυτές ήταν γενικές πληροφορίες. Τώρα, απαντώντας ακριβώς τις ερωτήσεις σας:
1. Δεν ξέρω τώρα. Ανάγκη για να δείτε html εξόδου για συμβουλές. Επίσης - τι αλλαγές που κάνατε σε πρότυπα; Και είστε βέβαιοι ότι σημαίες τόπος έχει οριστεί ως έθιμο;
2. Μάλλον έλλειψη στυλ. Παρακαλώ σημειώστε ότι vBET χρησιμοποιεί πλέον 1 εικόνα για όλες τις σημαίες και την απεικόνιση αυτών που χρησιμοποιούν CSS παρά. Θα ήταν καλό εάν θα είμαι σε θέση να δει τι γράφετε περίπου, θα μπορούσε να βοηθήσει να βρεθεί πηγή ζήτημα. Τώρα πρέπει να μαντέψει.
3. Ναι. Δείτε εδώ: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-2.html # post54 υιοθετήσει μόνο τους κανόνες για nginx

Smaug
24-09-10, 16:20
Είναι δύσκολο να φανταστεί κανείς αυτό που περιγράφετε. Μπορείτε να δημιουργήσετε τον λογαριασμό τεστ για μας, χρησιμοποιώντας το οποίο θα είμαστε σε θέση να δείτε ότι έχετε περιγράψει; Παρακαλούμε τα στοιχεία εισόδου PM.

Είμαι όλα που με τις διπλές θέματα σημαίες. Ανόητο λάθος εκ μέρους μου.



Για την ενσωμάτωση μετάφραση του περιεχομένου εκτός καταλόγου φόρουμ θα πρέπει να αγρανάπαυση αυτό οδηγίες: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-2.html # post54

Γνωρίζω ότι η θέση, όμως είμαι τρέχει Nginx που δεν χρησιμοποιεί. Htaccess. I περιλαμβάνεται το τμήμα μου για το mod σας ξαναγράψει στην αρχική θέση μου. Τι χρειάζεται για να προσθέσετε ή να αλλάξετε;



Αυτές ήταν γενικές πληροφορίες. Τώρα, απαντώντας ακριβώς τις ερωτήσεις σας:
1. Δεν ξέρω τώρα. Ανάγκη για να δείτε html εξόδου για συμβουλές. Επίσης - τι αλλαγές που κάνατε σε πρότυπα; Και είστε βέβαιοι ότι σημαίες τόπος έχει οριστεί ως έθιμο;


Είναι ένα μη θέμα τώρα.



2. Μάλλον έλλειψη στυλ. Παρακαλώ σημειώστε ότι vBET χρησιμοποιεί πλέον 1 εικόνα για όλες τις σημαίες και την απεικόνιση αυτών που χρησιμοποιούν CSS παρά. Θα ήταν καλό εάν θα είμαι σε θέση να δει τι γράφετε περίπου, θα μπορούσε να βοηθήσει να βρεθεί πηγή ζήτημα. Τώρα πρέπει να μαντέψει.

Θα εξετάσουμε το φύλλο στυλ στην σημαίες dir


3. Ναι. Δείτε εδώ: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-2.html # post54 υιοθετήσει μόνο τους κανόνες για nginx
Μου είπες στο pre-sales που ήδη έχετε.


Σας ευχαριστούμε για το χρόνο σας

vBET
24-09-10, 18:22
Ναι - έχουμε ήδη κανόνες για vBET και Nginx - μπορείτε να το βρείτε στο πακέτο do-no-upload/tools/redirecting-rules/nginx.txt vBET. Ακόμα κανόνες για συγκεκριμένες εντάξεις είναι έτοιμα σε. Μορφή htaccess. Είναι εύκολο να υιοθετήσουν αυτές.

Έτσι, οι htaccess κανόνες.:


RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]


Υιοθετεί με αυτά:


rewrite ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true last;
rewrite ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true last;


Αυτή η:


RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]

σε αυτό:


if (!($query_string ~* 'vbet_outside=true')){
rewrite ^(.*)$ $1?vbet_outside=true last;
}


Παρακαλώ σημειώστε ότι αυτά δεν εξετάστηκαν. Καλό είναι να κάνετε backup τους κανόνες σας πριν τις αλλαγές, τόσο στην περίπτωση των θεμάτων που θα είστε σε θέση να αναιρέσετε τις αλλαγές.

Smaug
24-09-10, 18:36
Σας ευχαριστώ, θα δώσω έναν πυροβολισμό.

vBET
24-09-10, 18:41
Παρακαλείσθε να δώσουν ανατροφοδότηση. Θα εργάζονται σε αυτό μέχρι το κάνει:) Επίσης, παρακαλούμε να θυμάστε ότι μπορείτε επίσης να αλλάξετε vBET διαμόρφωση. Δείτε προσεκτικά τις οδηγίες http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-2.html # post54

Smaug
25-09-10, 19:10
Παρακαλείσθε να δώσουν ανατροφοδότηση. Θα εργάζονται σε αυτό μέχρι το κάνει:) Επίσης, παρακαλούμε να θυμάστε ότι μπορείτε επίσης να αλλάξετε vBET διαμόρφωση. Δείτε προσεκτικά τις οδηγίες http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-2.html # post54

Πρέπει να είμαι η προσθήκη τους κανόνες λανθασμένα για nginx και vbacmps. Προσπάθησα να ακολουθήσει τις οδηγίες σας για τους κανόνες που μου στείλατε, αλλά εγώ απλά συνεχίστε να σκοτώνει το site.

Μόνο θέμα μου είναι το url τις σημαίες δείχνουν στην αρχική σελίδα του ΔΕΑ.

"Http://www .***********. com / forums /? Γλώσσα = fr"

Στο φόρουμ του συνδέσμου μοιάζει με:

"Http://www .***********. com / forums / index.php? Γλώσσα = fr"

Όπως είπα, και οι δύο την εργασία, ωστόσο οι συνδέσεις σημαία ΔΕΑ ανακατευθύνει τον χρήστη στο φόρουμ, θα ήθελα να παραμείνουν στη σελίδα που επιλέξατε τη σημαία του.

Σας ευχαριστούμε για τη βοήθειά σας

Επεξεργασία

Αυτό είναι το σφάλμα παίρνω όταν προσπαθούν να χρησιμοποιήσουν τους κανόνες που αναφέρονται ανωτέρω:

[Root @ smaug ~] # / etc / init.d / nginx reload
[Αναδυόμενες]: "! ($ QUERY_STRING" άκυρη κατάσταση στο / usr / local / nginx / conf / nginx.conf: 103
αρχείο ρυθμίσεων / usr / local / nginx / conf / nginx.conf απέτυχε

Smaug
26-09-10, 20:21
25 χτύπημα ώρες

vBET
27-09-10, 07:40
Μήπως έχετε ορίσει στο vBET επιλογή για να παρακολουθείτε τις μεταφράσεις έξω από το φάκελο το φόρουμ;

Επίσης, εφόσον έχει οριστεί και εξακολουθεί να πηγαίνει πίσω στο φόρουμ, τότε κάτι δεν πάει καλά με τους πρόσθετους κανόνες (vbet_outside = αλήθεια δεν είναι δική μου). Παρακαλώ σημειώστε ότι είμαστε ειδικοί σε. Διαμόρφωση htaccess, αλλά θα βρείτε επίσης λύση εδώ. Χρειάζομαι κάποιες πρόσθετες πληροφορίες - παρακαλείσθε να ενημερώσετε το χρησιμοποιείτε μόνο μία διαμόρφωση ξαναγράψει, ή είναι χωρισμένο όπως θα έπρεπε να είναι στην περίπτωση του htaccess.? Αν δεν είναι διάσπαση, τότε πρόσθετους κανόνες θα πρέπει να τροποποιηθούν, έτσι Nginx θα γνωρίζουν ποια κατάλογος των κανόνων αυτών είναι περίπου (htaccess έργα συμφραζόμενα. - Για κατάλογο στον οποίο υπάρχει).

Smaug
27-09-10, 15:58
Μήπως έχετε ορίσει στο vBET επιλογή για να παρακολουθείτε τις μεταφράσεις έξω από το φάκελο το φόρουμ;

Επίσης, εφόσον έχει οριστεί και εξακολουθεί να πηγαίνει πίσω στο φόρουμ, τότε κάτι δεν πάει καλά με τους πρόσθετους κανόνες (vbet_outside = αλήθεια δεν είναι δική μου). Παρακαλώ σημειώστε ότι είμαστε ειδικοί σε. Διαμόρφωση htaccess, αλλά θα βρείτε επίσης λύση εδώ. Χρειάζομαι κάποιες πρόσθετες πληροφορίες - παρακαλείσθε να ενημερώσετε το χρησιμοποιείτε μόνο μία διαμόρφωση ξαναγράψει, ή είναι χωρισμένο όπως θα έπρεπε να είναι στην περίπτωση του htaccess.? Αν δεν είναι διάσπαση, τότε πρόσθετους κανόνες θα πρέπει να τροποποιηθούν, έτσι Nginx θα γνωρίζουν ποια κατάλογος των κανόνων αυτών είναι περίπου (htaccess έργα συμφραζόμενα. - Για κατάλογο στον οποίο υπάρχει).

Ναι, αυτό είναι που με τις επιλογές και διάσπαση εδώ όπως πρέπει να είναι. Εδώ είναι το μπλοκ κώδικα με μια αλλαγμένη QUERY_STRING ότι nginx επιτρέπει, ωστόσο, να πάρω ένα εσωτερικό σφάλμα διακομιστή όταν αυτό είναι ενεργοποιημένη.


location / {
root /var/www/htdocs/wizard;
index index.php index.html index.htm;

# Translate for root
# rewrite ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true last;
# rewrite ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true last;
#
# if ($query_string !~* 'vbet_outside=true') {
# rewrite ^(.*)$ $1?vbet_outside=true last;
# }
# Translate for root
}

Smaug
28-09-10, 22:26
Βοήθεια παρακαλώ; Ευχαριστίες

vBET
29-09-10, 18:37
Πρέπει να το αναλύσουμε και πάλι. Θα σας ενημερώσω όταν βρω κάτι.

Smaug
29-09-10, 19:01
Πρέπει να το αναλύσουμε και πάλι. Θα σας ενημερώσω όταν βρω κάτι.

NVM σε αυτό, θα δοθεί κάποιος να το φτιάξει.

vBET
29-09-10, 19:19
Ήταν κάποια τυπογραφικό λάθος στον κανόνα;

Smaug
30-09-10, 02:09
Ήταν κάποια τυπογραφικό λάθος στον κανόνα;

Όχι, σας έδωσε το λάθος σύνταξη για την οδηγία QUERY_STRING.

Σε ένα διαφορετικό αλλά παρόμοιο ζήτημα, έχω MediaWiki ενσωματωθεί με την ιστοσελίδα συνδέσεις, θα ήθελα τη μετάφραση να μεταφέρει.

Θα ήθελα απλώς εφαρμόζουν την ίδια λογική που χρησιμοποίησα για ΔΕΑ;

Σας ευχαριστώ

vBET
30-09-10, 13:50
Αν είναι έξω από τον κατάλογο χρησιμοποιώντας το φόρουμ URL, τότε ναι.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations