PDA

Επιστροφή στο Forum: Δοκιμή: Αυτό το κείμενο είναι γραμμένο στα γαλλικά



Cybershaolin
14-11-09, 17:54
Ce TEXTE est écrit en français et je le devrais Voir en anglais.

Cybershaolin
14-11-09, 17:55
Je répète:

Ce TEXTE est écrit en français et je le devrais Voir en anglais.

Cybershaolin
14-11-09, 17:56
Γιατί εξακολουθώ να βλέπω το κείμενο στη γαλλική γλώσσα, όταν πάνω από το φόρουμ μου είναι τα αγγλικά εδώ σε αυτό το φόρουμ; Θα πρέπει να δείτε το κείμενο στα αγγλικά με το μικρό σημαίες όχι;

Cybershaolin
14-11-09, 18:35
Αναφορικά με την ερώτηση μου, είναι περισσότερα για να γνωρίζει αν BBCodes μπορεί να προστεθεί αυτόματα ή όχι; Δεν έχω πρόβλημα να κατανοήσουν την έννοια. Παρατήρησα σε άλλο νήμα που έλεγαν ότι BBCodes μπορούν να προστεθούν χειροκίνητα ή αυτόματα. Έτσι, αυτόματα δεν σημαίνει ότι θα έπρεπε να είχα δει το μικρό σημαίες στη θέση # 1 και # 2; Εγώ δεν το πάρει συγγνώμη και διάβασα θέση σας εδώ:

vBET
14-11-09, 23:45
Γιατί εξακολουθώ να βλέπω το κείμενο στη γαλλική γλώσσα, όταν πάνω από το φόρουμ μου είναι τα αγγλικά εδώ σε αυτό το φόρουμ; Θα πρέπει να δείτε το κείμενο στα αγγλικά με το μικρό σημαίες όχι;

Επειδή εσείς δεν "λένε" ότι είναι στα γαλλικά?) Εδώ έχετε γρήγορη και εύκολη εγχειρίδιο πώς να το κάνετε αυτό:
Με λίγα λόγια - μπορείτε να ορίσετε την προεπιλεγμένη γλώσσα σας στο CP χρήστη, ή με το χέρι περιγράφουν μήνυμα lang BBCode :)

Αν θέλετε, μπορείτε να επεξεργαστείτε ακόμα και προηγούμενα μηνύματα σας και να προσθέσετε εκεί αυτό το BBCode, και η μαγεία θα συμβεί?)

vBET
14-11-09, 23:50
Αναφορικά με την ερώτηση μου, είναι περισσότερα για να γνωρίζει αν BBCodes μπορεί να προστεθεί αυτόματα ή όχι; Δεν έχω πρόβλημα να κατανοήσουν την έννοια. Παρατήρησα σε άλλο νήμα που έλεγαν ότι BBCodes μπορούν να προστεθούν χειροκίνητα ή αυτόματα. Έτσι, αυτόματα δεν σημαίνει ότι θα έπρεπε να είχα δει το μικρό σημαίες στη θέση # 1 και # 2; Εγώ δεν το πάρει συγγνώμη και διάβασα θέση σας εδώ:

lang BBCode προστίθεται αυτόματα ανάλογα με το χρήστη προεπιλεγμένη γλώσσα. Αν δεν έχει οριστεί ή είναι ίδιο με το φόρουμ γλώσσα, τότε τίποτα δεν έχει οριστεί.

Το Google έχει τη δυνατότητα να αναγνωρίζει γλώσσα σύμφωνα με το μήνυμα, αλλά λόγω της λογικής απόδοσης δεν το κάνουμε αυτό - και εμείς δεν διερεύνησε αυτό το χαρακτηριστικό του Google. Αν νομίζετε ότι θα μπορούσε να είναι χρήσιμο, τότε παρακαλούμε να γράψω γι 'αυτό εδώ Χαρακτηριστικό Αιτήσεις - vBulletin Επιχειρήσεις Μεταφραστής (vBET) (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/feature-requests/) - μπορούμε να προσθέσουμε και πάντα τέτοια δυνατότητα με δυνατότητα για να απενεργοποιήσετε και σχετικά με:)

Cybershaolin
15-11-09, 07:45
lang BBCode προστίθεται αυτόματα ανάλογα με το χρήστη προεπιλεγμένη γλώσσα. Αν δεν έχει οριστεί ή είναι ίδιο με το φόρουμ γλώσσα, τότε τίποτα δεν έχει οριστεί.


Αλλά αυτό είναι το πρόβλημα.

Εντάξει κοίτα, εδώ στο δικό τους φόρουμ σας, η γλώσσα μου είναι τα αγγλικά ... έτσι ώστε το κείμενό μου στις θέσεις # 1 και # 2 (είναι είναι στα γαλλικά) είναι διαφορετική από τη γλώσσα φόρουμ (σε userCP μου). Έτσι, γιατί είναι το κείμενό μου ακόμα στα γαλλικά; Λέτε έχω να προσθέσω το BBcode το χέρι; Στη συνέχεια, αν είναι τα πράγματα, γιατί είναι αυτά που λες BBcode που προστίθενται αυτόματα;

Δεν μπορεί να το καταλάβουν σωστά, αλλά πήγα στο link στο οποίο αναφέρεστε και αυτός είναι ο τρόπος που το πήρα. Σκέφτηκα, αυτό ήταν διαχειρίζεται αυτόματα χωρίς να χρειάζεται να γράψει ο ίδιος το BBcode.

vBET
15-11-09, 14:13
Αλλά αυτό είναι το πρόβλημα.

Εντάξει κοίτα, εδώ στο δικό τους φόρουμ σας, η γλώσσα μου είναι τα αγγλικά ... έτσι ώστε το κείμενό μου στις θέσεις # 1 και # 2 (είναι είναι στα γαλλικά) είναι διαφορετική από τη γλώσσα φόρουμ (σε userCP μου). Έτσι, γιατί είναι το κείμενό μου ακόμα στα γαλλικά; Λέτε έχω να προσθέσω το BBcode το χέρι; Στη συνέχεια, αν είναι τα πράγματα, γιατί είναι αυτά που λες BBcode που προστίθενται αυτόματα;

Δεν μπορεί να το καταλάβουν σωστά, αλλά πήγα στο link στο οποίο αναφέρεστε και αυτός είναι ο τρόπος που το πήρα. Σκέφτηκα, αυτό ήταν διαχειρίζεται αυτόματα χωρίς να χρειάζεται να γράψει ο ίδιος το BBcode.

Ναι δημοσιεύσεις σας # 1 και # 2 είναι στα γαλλικά, αλλά σας είπα ότι το σύστημα είναι στα αγγλικά. Αυτός είναι ο λόγος που δεν έχει μεταφραστεί.

Έχετε 2 τρόποι χειρισμού μηνυμάτων σε διάφορες γλώσσες.
1ο ρύθμιση στην προεπιλεγμένη γλώσσα User CP σας για το προφίλ σας. Σε αυτή την περίπτωση vBET θα υποθέσει ότι τα μηνύματά σας σε αυτή τη γλώσσα και θα προσθέσει lang BBCode αυτόματα. Ακόμα έχετε τη δυνατότητα να πει vBET να μην το κάνει για συγκεκριμένο μήνυμα (για κάθε επεξεργαστή για νέο μήνυμα θα εμφανιστεί πρόσθετη επιλογή για να προσθέσετε BBCodes ή όχι - ως προεπιλογή την τιμή Ναι).
2ο είναι για να το προσθέσετε με το χέρι.

Είστε συγχέεται λόγω της άλλο άρθρο, παρακαλούμε να διαβάσετε προσεκτικά και πάλι είναι γραμμένο:
"Σήμα αυτόματα μήνυμα του χρήστη τα οποία καθορίζουν τις δικές τους προεπιλεγμένη γλώσσα, εκτός από την προεπιλεγμένη γλώσσα φόρουμ"

Αν νομίζετε ότι κάποιο μέρος είναι ασαφής, παρακαλώ σημείο αυτό και θα το διορθώσει για να γίνει πιο σαφής:)

Cybershaolin
15-11-09, 19:57
Αυτό είναι ένα άλλο τεστ στα γαλλικά.

Cybershaolin
15-11-09, 20:10
Ναι δημοσιεύσεις σας # 1 και # 2 είναι στα γαλλικά, αλλά σας είπα ότι το σύστημα είναι στα αγγλικά. Αυτός είναι ο λόγος που δεν έχει μεταφραστεί.


Ahhhhh! Τώρα πήρα το δυνατά και καθαρά. Αυτό είναι το μέρος δεν κατάλαβα. Τώρα έχω αλλάξει τη γλώσσα μου για τη γαλλική στην Usercp και έγραψε ένα άλλο μήνυμα δοκιμή στα γαλλικά. Λειτουργεί τέλεια εδώ. Ευχαριστώ για το χρόνο που αφιερώσατε για να μου εξηγήσει με απλό τρόπο.

Αλλά με το δικό τους φόρουμ μου, η γλώσσα φόρουμ μου είναι στα γαλλικά, θα ήθελα και (προαιρετικά όπως είπες) που UserCP μου στα γαλλικά, και προσπάθησα γράφετε μηνύματα σε Αραβικά και Ιταλικά. Το αποτέλεσμα έδειξε σε Αραβικά και Ιταλικά μετάφραση χωρίς τίποτα. Αυτός είναι ο λόγος που ακόμα δεν καταλαβαίνω. Φαίνεται να μην εργάζονται για το φόρουμ μου.

Επίσης, μου λένε: το addon γλώσσα (βλ. εικόνα) για το BBCode (επιλέξει ή όχι) όταν συντάσσετε ένα μήνυμα και στη Γρήγορη απάντηση, καθώς, είναι αυτό ένα πρόσθετο στην έκδοση 3.1.2, γιατί ακόμα δεν είχε αναβάθμιση ακόμα και εγώ δεν έχουν αυτό το 3.1.1;

vBET
15-11-09, 22:03
Ahhhhh! Τώρα πήρα το δυνατά και καθαρά. Αυτό είναι το μέρος δεν κατάλαβα. Τώρα έχω αλλάξει τη γλώσσα μου για τη γαλλική στην Usercp και έγραψε ένα άλλο μήνυμα δοκιμή στα γαλλικά. Λειτουργεί τέλεια εδώ. Ευχαριστώ για το χρόνο που αφιερώσατε για να μου εξηγήσει με απλό τρόπο.

Αλλά με το δικό τους φόρουμ μου, η γλώσσα φόρουμ μου είναι στα γαλλικά, θα ήθελα και (προαιρετικά όπως είπες) που UserCP μου στα γαλλικά, και προσπάθησα γράφετε μηνύματα σε Αραβικά και Ιταλικά. Το αποτέλεσμα έδειξε σε Αραβικά και Ιταλικά μετάφραση χωρίς τίποτα. Αυτός είναι ο λόγος που ακόμα δεν καταλαβαίνω. Φαίνεται να μην εργάζονται για το φόρουμ μου.

Επίσης, μου λένε: το addon γλώσσα (βλ. εικόνα) για το BBCode (επιλέξει ή όχι) όταν συντάσσετε ένα μήνυμα και στη Γρήγορη απάντηση, καθώς, είναι αυτό ένα πρόσθετο στην έκδοση 3.1.2, γιατί ακόμα δεν είχε αναβάθμιση ακόμα και εγώ δεν έχουν αυτό το 3.1.1;

Λειτουργεί όλα, όπως έχει σχεδιαστεί. Αυτό σημαίνει - mod θα προσθέσει Lang BBCode μόνο όταν έχετε ορίσει χρήστη προεπιλεγμένη γλώσσα και μόνο αυτή τη γλώσσα. Αν δεν είναι κατάλληλο, μπορείτε απλώς να πω να μην το προσθέσετε στον επεξεργαστή.

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις θα πρέπει να προσθέσετε lang BBCode χειροκίνητα. Έτσι έγραψε τα μηνύματα σε δύο άλλες γλώσσες και να σας πω το mod ότι αυτά είναι στα γαλλικά, αλλά αυτά δεν είναι και γι 'αυτά που δεν έχουν μεταφραστεί.

Μετάφραση του μηνύματος γραμμένα σε άλλη γλώσσα θα συμβεί μόνο όταν lang BBCode προστίθεται. Διαφορετικά Google μπερδεύονται και επιστρέφει ακριβώς ίδιο κείμενο (είναι σαν να πηγαίνετε στο Γαλλικά-Αγγλικά μεταφραστής και να του δώσει το κείμενο στην πολωνική γλώσσα - που θα σας δώσουν ακριβώς αυτό το κείμενο πίσω, γιατί δεν θα το καταλάβει). Έτσι, προσθέτοντας lang BBCode στο μήνυμα που λέει το mod με το οποίο ο μεταφραστής πρέπει να πάει για τη μετάφραση.

Επίσης, παρακαλώ σημειώστε ότι οι επιλογές για τους συντάκτες προστεθεί μόνο εάν ο χρήστης έχει ορίσετε την προεπιλεγμένη γλώσσα του άλλου ότι προεπιλεγμένη γλώσσα φόρουμ. Διαφορετικά δεν έχει κανένα νόημα, διότι σημαίνει αυτός ο χρήστης γράφει στη γλώσσα φόρουμ και δεν υπάρχει lang BBCode να προσθέσετε. Επομένως, σας παρακαλώ για τη δοκιμή απλά αλλάξτε την προεπιλεγμένη γλώσσα σε άλλη γλώσσα που το φόρουμ και θα δείτε ότι οι επιλογές θα εμφανιστούν στο συντάκτες σας:)

Cybershaolin
16-11-09, 04:22
Λειτουργεί όλα, όπως έχει σχεδιαστεί. Αυτό σημαίνει - mod θα προσθέσει Lang BBCode μόνο όταν έχετε ορίσει χρήστη προεπιλεγμένη γλώσσα και μόνο αυτή τη γλώσσα. Αν δεν είναι κατάλληλο, μπορείτε απλώς να πω να μην το προσθέσετε στον επεξεργαστή.

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις θα πρέπει να προσθέσετε lang BBCode χειροκίνητα. Έτσι έγραψε τα μηνύματα σε δύο άλλες γλώσσες και να σας πω το mod ότι αυτά είναι στα γαλλικά, αλλά αυτά δεν είναι και γι 'αυτά που δεν έχουν μεταφραστεί.

Μετάφραση του μηνύματος γραμμένα σε άλλη γλώσσα θα συμβεί μόνο όταν lang BBCode προστίθεται. Διαφορετικά Google μπερδεύονται και επιστρέφει ακριβώς ίδιο κείμενο (είναι σαν να πηγαίνετε στο Γαλλικά-Αγγλικά μεταφραστής και να του δώσει το κείμενο στην πολωνική γλώσσα - που θα σας δώσουν ακριβώς αυτό το κείμενο πίσω, γιατί δεν θα το καταλάβει). Έτσι, προσθέτοντας lang BBCode στο μήνυμα που λέει το mod με το οποίο ο μεταφραστής πρέπει να πάει για τη μετάφραση.

Επίσης, παρακαλώ σημειώστε ότι οι επιλογές για τους συντάκτες προστεθεί μόνο εάν ο χρήστης έχει ορίσετε την προεπιλεγμένη γλώσσα του άλλου ότι προεπιλεγμένη γλώσσα φόρουμ. Διαφορετικά δεν έχει κανένα νόημα, διότι σημαίνει αυτός ο χρήστης γράφει στη γλώσσα φόρουμ και δεν υπάρχει lang BBCode να προσθέσετε. Επομένως, σας παρακαλώ για τη δοκιμή απλά αλλάξτε την προεπιλεγμένη γλώσσα σε άλλη γλώσσα που το φόρουμ και θα δείτε ότι οι επιλογές θα εμφανιστούν στο συντάκτες σας:)

OK πήρα το μέρος πάρα πολύ ... Μόνο μία ακόμη ερώτηση:

Όταν είπε αυτό για την περίοδο μετά # 6:

lang BBCode προστίθεται αυτόματα ανάλογα με το χρήστη προεπιλεγμένη γλώσσα. Αν δεν έχει οριστεί ή είναι ίδιο με το φόρουμ γλώσσα, τότε τίποτα δεν έχει οριστεί.


Ας δώσουμε ένα παράδειγμα:

-Μου γλώσσα είναι η γαλλική φόρουμ
Χρήστη για τη γλώσσα είναι ισπανικά αλλά δεν το έχει συσταθεί Usercp
Χρήστη γράφει ένα μήνυμα στα ισπανικά

Εδώ είναι το παράδειγμα από το παραπάνω ρυθμίσεις:

Αυτό σημαίνει ότι αν ο χρήστης που δεν είχαν που είναι δική τους γλώσσα χρήστη (ας πούμε ότι είναι ισπανικό, αλλά στο φόρουμ μου, το φόρουμ θα αναλάβει θα είναι γαλλική, δεδομένου ότι υποτίθεται ότι χρησιμοποιούν τη γλώσσα forum όταν δεν έχει οριστεί) και ότι η γλώσσα φόρουμ είναι η γαλλική ...; περίπτωση που ο χρήστης γράφει στα ισπανικά, θα έπρεπε να δείτε το BBCode με το μεταφρασμένο κείμενο στα γαλλικά. Αυτό είναι όλο;

Διότι, αν δεν είναι η περίπτωση και το κείμενο στην ισπανική γλώσσα δεν μεταφράζεται καθόλου σε αυτό το παράδειγμα, αυτό πηγαίνει πίσω στο αίτημά μου εδώ: :


Πολύ ωραίο προϊόν. Ευχαριστώ και πάλι για αυτό το hack. :)

Θα χρειαστεί βοήθεια ή έχετε ένα αίτημα να κάνουμε. Για τους νέους χρήστες στο φόρουμ, είναι εντάξει, δεδομένου ότι έχουν ένα πεδίο για να επιλέξετε προεπιλεγμένη γλώσσα τους, αλλά για όλους τους υπάρχοντες χρήστες, δεν υπάρχει καθορισμένη τιμή, το θέτει απλά "Δεν έχει οριστεί". Θα μπορούσατε να μου δώσετε ένα ερώτημα για να εκτελέσει προκειμένου να τεθεί αυτόματα μια προεπιλεγμένη γλώσσα αντί για "Δεν έχει οριστεί" (στην περίπτωσή μου είναι γαλλικά για την αρχική τιμή); Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι ακόμα και αν βάλεις ένα νήμα στο forum λέει στους χρήστες να πάνε να τροποποιήσετε τις πληροφορίες τους, πολλοί από αυτούς δεν θα διαβάσει ότι το νήμα.

Θα ήταν ωραίο αν μπορώ να το αλλάξετε αυτό αυτόματα για τους υπάρχοντες χρήστες μου.

Χάρη.


Δεν χρειάζεται να ορίσετε την προεπιλεγμένη γλώσσα για τους χρήστες σας. Εάν δεν υπάρχει προεπιλεγμένη γλώσσα έχει οριστεί, τότε vBET υποθέτει ότι είναι ίδιο με το φόρουμ γλώσσα και δεν προβαίνει σε καμία ενέργεια όταν τα νέα μηνύματα που έρχονται (προκαλούν αυτά είναι σε γλώσσα forum):)

Καταλαβαίνετε τι εννοώ; Αν αυτό δεν είναι εφικτό να γίνει αυτό από το ερώτημα, τουλάχιστον, θα πρέπει να υπάρχει μια επιλογή στο admincp για admins οι οποίοι θα επιθυμούν να αλλάξουν μια συγκεκριμένη γλώσσα χρήστη σε μια επιθυμητή γλώσσα ...

vBET
16-11-09, 10:50
Αυτός είναι σωστή. Λειτουργεί με αυτόν τον τρόπο.

Έτσι, υποθέτοντας ότι θέλετε να προσθέσετε τη δυνατότητα να ορίσετε την προεπιλεγμένη γλώσσα των χρηστών από Admin CP - έτσι δεν είναι; :)

Cybershaolin
16-11-09, 15:26
Αυτός είναι σωστή. Λειτουργεί με αυτόν τον τρόπο.

Τελευταίο μήνυμα μου ήταν λίγο καιρό, συγνώμη. Στην προσφορά σας παραπάνω, αυτό είναι η απάντησή σας στην ερώτησή μου ζήτησα από εδώ:



Παράδειγμα:

-Μου γλώσσα είναι η γαλλική φόρουμ
Χρήστη για τη γλώσσα είναι ισπανικά αλλά ο χρήστης δεν το έχει συσταθεί Usercp
Χρήστη γράφει ένα μήνυμα στα ισπανικά
-Αποτελέσματα μετά στο φόρουμ θα είναι στα γαλλικά με BBCode εισαχθεί;

Πιο συγκεκριμένα, είναι αυτή η απάντησή σας στην τελευταία ερώτηση;



Έτσι, υποθέτοντας ότι θέλετε να προσθέσετε τη δυνατότητα να ορίσετε την προεπιλεγμένη γλώσσα των χρηστών από Admin CP - έτσι δεν είναι; :)

Ναι, αυτό θα ήταν μεγάλη. Επίσης, θα ήταν ωραίο να προσθέσετε την προεπιλεγμένη γλώσσα που επιλέγεται από το χρήστη που δείχνει στην σελίδα του προφίλ των χρηστών τους, όταν πάμε ελέγξετε τη σελίδα τους. Αυτό θα ήταν επίσης μια μεγάλη addon, προκειμένου για τον διαχειριστή για να μάθετε για επιλεγμένες γλώσσες χρήστη.

vBET
16-11-09, 18:46
Τελευταίο μήνυμα μου ήταν λίγο καιρό, συγνώμη. Στην προσφορά σας παραπάνω, αυτό είναι η απάντησή σας στην ερώτησή μου ζήτησα από εδώ:

Πιο συγκεκριμένα, είναι αυτή η απάντησή σας στην τελευταία ερώτηση;

Όχι Παρακαλώ σημειώστε ότι mod κρατά πάντα το αρχικό κείμενο (στην πραγματικότητα το περιεχόμενο θέση διατηρείται μόνο το αρχικό κείμενο). Έτσι σε αυτό το μήνυμα το σενάριο θα παραμείνει στην αρχική του (όπως πάντα) και BBCode δεν θα προστεθεί αυτόματα, επειδή ο χρήστης δεν ορίσετε την προεπιλεγμένη γλώσσα. Έτσι, στο τέλος δεν θα μεταφραστεί, δεδομένου ότι είναι σε άλλη γλώσσα και λέει ότι είναι στην προεπιλεγμένη γλώσσα φόρουμ.
Θα προσθέσω στην λίστα εργασιών για να αναγνωρίζει αυτόματα τη γλώσσα (θα πρέπει να ρυθμιστεί, διότι αυτό θα έχει αντίκτυπο στην απόδοση και όχι ο καθένας θα χρειαστεί αυτό).


Ναι, αυτό θα ήταν μεγάλη. Επίσης, θα ήταν ωραίο να προσθέσετε την προεπιλεγμένη γλώσσα που επιλέγεται από το χρήστη που δείχνει στην σελίδα του προφίλ των χρηστών τους, όταν πάμε ελέγξετε τη σελίδα τους. Αυτό θα ήταν επίσης μια μεγάλη addon, προκειμένου για τον διαχειριστή για να μάθετε για επιλεγμένες γλώσσες χρήστη.

Ok. Προστέθηκε στη λίστα TODO:
- Αφήστε να ορίσετε το χρήστη προεπιλεγμένη γλώσσα από admin CP
- Χρήστη Εμφάνιση προεπιλεγμένη γλώσσα σε πληροφορίες μέλος.
- Αναγνωρίζει αυτόματα πραγματικό μήνυμα μετά το αν η Google επιτρέπει να το κάνετε αυτό με CURL (διαμορφώσιμες + emails ειδοποίηση προς το διαχειριστή για να το ελέγξει, σε περίπτωση αν η Google κάνει λάθος).

Είναι εντάξει; :)

Cybershaolin
17-11-09, 03:29
Όχι Παρακαλώ σημειώστε ότι mod κρατά πάντα το αρχικό κείμενο (στην πραγματικότητα το περιεχόμενο θέση διατηρείται μόνο το αρχικό κείμενο). Έτσι σε αυτό το μήνυμα το σενάριο θα παραμείνει στην αρχική του (όπως πάντα) και BBCode δεν θα προστεθεί αυτόματα, επειδή ο χρήστης δεν ορίσετε την προεπιλεγμένη γλώσσα. Έτσι, στο τέλος δεν θα μεταφραστεί, δεδομένου ότι είναι σε άλλη γλώσσα και λέει ότι είναι στην προεπιλεγμένη γλώσσα φόρουμ.
Θα προσθέσω στην λίστα εργασιών για να αναγνωρίζει αυτόματα τη γλώσσα (θα πρέπει να ρυθμιστεί, διότι αυτό θα έχει αντίκτυπο στην απόδοση και όχι ο καθένας θα χρειαστεί αυτό).

Είναι λογικό και ακολουθεί αυτό που έχω πειραματιστεί. Γι 'αυτό και ζητούσε ειδικά για όλους τους υπάρχοντες χρήστες στο φόρουμ μου, πριν από την εγκατάσταση αυτή μπορούν να εκμεταλλευτούν. Αυτό δεν έχει πραγματικό αντίκτυπο στην εγγραφή νέων χρηστών στο forum, δεδομένου ότι πρέπει να επιλέξετε μια προεπιλεγμένη γλώσσα κατά τη διαδικασία εγγραφής, αλλά έχει κάποιες συνέπειες για τα παλαιά τους χρήστες που δεν έχετε διαλέξει κάποια προεπιλεγμένη γλώσσα. Αν αυτοί οι χρήστες γράφει στη δική τους γλώσσα, και διαφορετική από τη γλώσσα φόρουμ (χωρίς να επιλέξει προεπιλεγμένη γλώσσα τους, η οποία στην περίπτωση αυτή θα παραμείνει η ίδια με την γλώσσα φόρουμ προεπιλογή) τίποτα δεν θα πρέπει να μεταφραστεί (εκτός αν προσθέσετε ένα BBCode χέρι, αλλά πρέπει να γνωρίζουν γι 'αυτό ...). Είναι κάτι για να πει όλα τα παλιά τους χρήστες μου να πάει και να ορίσετε την προεπιλεγμένη γλώσσα τους ή να προσθέσετε ένα BBCode το χέρι, αλλά είναι κάτι άλλο υποθέτοντας θα το κάνουν.

Αυτό εκκαθαρίζονται από την ερώτησή μου. Ευχαριστώ για το γεγονός ότι διευκρινίζεται ότι. Ναι, θα ήταν μεγάλη, αν τα πάντα μπορούν να ανιχνευθούν αυτόματα. Είστε σίγουροι ότι αυτό μπορεί να επιτευχθεί;



Ok. Προστέθηκε στη λίστα TODO:
- Αφήστε να ορίσετε το χρήστη προεπιλεγμένη γλώσσα από admin CP
- Χρήστη Εμφάνιση προεπιλεγμένη γλώσσα σε πληροφορίες μέλος.
- Αναγνωρίζει αυτόματα πραγματικό μήνυμα μετά το αν η Google επιτρέπει να το κάνετε αυτό με CURL (διαμορφώσιμες + emails ειδοποίηση προς το διαχειριστή για να το ελέγξει, σε περίπτωση αν η Google κάνει λάθος).

Είναι εντάξει; :)
Αυτό με τέλειο ήχο. Αυτό θα βοηθούσε πολύ. (Τουλάχιστον για μένα). :)

vBET
17-11-09, 13:32
Ï η βλάβη εκκαθαρίζονται από την ερώτησή μου. Ευχαριστώ για το γεγονός ότι διευκρινίζεται ότι. Ναι, θα ήταν μεγάλη, αν τα πάντα μπορούν να ανιχνευθούν αυτόματα. Είστε σίγουροι ότι αυτό μπορεί να επιτευχθεί;

Όχι:) Δεν είμαι σίγουρος - απλά έχουν κατά νου ότι η Google μπορεί να αναγνωρίσει τη γλώσσα, αλλά δεν ελέγχει ακόμη αυτή η λειτουργία είναι διαθέσιμη από CURL API. Επίσης, δεν ξέρω πώς θα συμπεριφερθεί πραγματικά για σύντομα μηνύματα. Ή τι θα γίνει αν η Google δεν θα είναι σίγουρος. Ή πώς mod πρέπει να συμπεριφέρονται όταν ο χρήστης έχει ορίσετε την προεπιλεγμένη γλώσσα, αλλά το Google λέει ότι είναι σε κάποια άλλη γλώσσα (νομίζω ότι θα είναι διαμορφώσιμο: χρήστης εμπιστοσύνη, η εμπιστοσύνη του Google + αποστείλει ειδοποίηση μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου κάθε φορά όταν συμβαίνει). Γι 'αυτό είναι λίγο πρόκληση εδώ, αλλά μας αρέσει: D

Cybershaolin
18-11-09, 05:18
Εν πάση περιπτώσει, πολλά από αυτά τα προβλήματα ή ανάκριση θα εκκαθαρίζονται από την εφαρμογή των εν αυτή εδώ: :)

Έτσι, ίσως θα ήταν μια καλή ιδέα να μην κάνει τα πράγματα πιο περίπλοκα και να παραμείνουν με το πραγματικό τρόπο εργασίας, αλλά είναι ακόμα στο χέρι σας να προχωρήσει ή όχι ...

vBET
20-11-09, 01:34
OK - Ξέρω τώρα ότι είναι δυνατό να αναγνωρίσει γλώσσα με CURL. Επίσης, ότι η Google κάνει λάθη, αλλά είναι τόσο καλός που λέει πόσο σίγουρος είναι για εικασία του (0 - καθόλου, 1 - 100%, τα πάντα μεταξύ - ξέρετε τι).

Έτσι, αυτή τη στιγμή πρόταση μου για αυτό το χαρακτηριστικό είναι να ρυθμιστεί με τις επιλογές:
- Πάντα χρήστη εμπιστοσύνης (καλύτερο για την απόδοση - Google δεν καλείται, όταν νέο μήνυμα έρχεται, όλες οι άλλες επιλογές θα ζητήσει από το Google για την πραγματική γλώσσα)
- Πάντα να εμπιστεύονται το Google (Google αποτέλεσμα είναι πάντα να χρησιμοποιείται ως πραγματική γλώσσα - δεν είναι καλό για σύντομα μηνύματα)
- Η εμπιστοσύνη των χρηστών, αλλά ρωτήστε Google (στην περίπτωση αυτή και αν υπάρχουν διαφορές μεταξύ του τι σηματοδοτεί το χρήστη και ό, τι η Google λέει διαχειριστής θα πάρει email για αυτό)
- Εμπιστοσύνη Google όταν αποτέλεσμα είναι άξια εμπιστοσύνης (άλλη παράμετρος θα πει πώς είστε βέβαιος Google πρέπει να είναι η χρήση του αποτέλεσμα - δηλαδή 0,3)

Και κάτι ακόμα - το Google δεν θα ερωτηθείτε αν ο χρήστης σε οποιοδήποτε μέρος του μηνύματος που lang BBCode χειροκίνητα.

Τι πιστεύετε για αυτό; :)

Cybershaolin
20-11-09, 02:28
Καλή ιδέα. :)

vBET
21-11-09, 16:00
Εντάξει θα υλοποιηθεί και θα περιληφθούν στο vBET 3.2.0 (ναι εμείς σχεδίαζε 3.1.3, αλλά υπάρχει πάρα πολύ αλλαγές έτσι θα είναι 3.2.0).

Μπορείτε να το δοκιμάσετε εδώ. Το φόρουμ αυτό έχει πράγματι στρατηγική που επιλέχθηκε για να εμπιστεύονται το Google, όταν τα αποτελέσματα είναι τουλάχιστον 10% σίγουρος.

Απολαύστε λοιπόν:)

vBET
21-11-09, 16:14
Για παράδειγμα, το μήνυμα αυτό δεν χαρακτηρίζεται από εμένα ότι είναι η πολωνική. Είτε με το χέρι ή με τον καθορισμό της προεπιλεγμένης γλώσσας. Με λίγα λόγια - είπα ψέματα για να vBET υποστηρίζοντας ότι το μήνυμα είναι στα αγγλικά, αλλά χρησιμοποιώντας τη γλώσσα vBET ανίχνευση συνειδητοποίησε ότι το μήνυμα είναι στα αγγλικά μόνο στα πολωνικά και σημειώνονται σωστά:)

Cybershaolin
21-11-09, 16:22
Μεγάλη δουλειά. :) Έχετε μια ημερομηνία κυκλοφορίας στο κεφάλι; Χρειάζομαι πραγματικά τη νέα έκδοση ...

vBET
21-11-09, 17:54
Μεγάλη δουλειά. :) Έχετε μια ημερομηνία κυκλοφορίας στο κεφάλι; Χρειάζομαι πραγματικά τη νέα έκδοση ...

Ναι έχουμε - σήμερα:) Είμαστε στην ευχάριστη θέση να δώσουν γρήγορα αυτό που χρειάζονται οι πελάτες μας:)

Η παραγωγή είναι ήδη σε εξέλιξη. Θα χρειαστούν έως και 2 ώρες. Χρειαζόμαστε, επίσης, παράγουν προσθέσετε για την ενσωμάτωση VBA Dyna για την υποστήριξη ανίχνευσης γλώσσα επίσης εκεί:)

Cybershaolin
21-11-09, 20:33
Wow! Ευχαριστώ πολύ! Μεγάλη υπηρεσία! :)

vBET
22-11-09, 17:47
Εντάξει θα υλοποιηθεί και θα περιληφθούν στο vBET 3.2.0 (ναι εμείς σχεδίαζε 3.1.3, αλλά υπάρχει πάρα πολύ αλλαγές έτσι θα είναι 3.2.0).

Μπορείτε να το δοκιμάσετε εδώ. Το φόρουμ αυτό έχει πράγματι στρατηγική που επιλέχθηκε για να εμπιστεύονται το Google, όταν τα αποτελέσματα είναι τουλάχιστον 10% σίγουρος.

Απολαύστε λοιπόν:)
Αυτό είναι μόνο ένα τεστ που ελέγχει αν η ανίχνευση γλώσσας λειτουργεί καλά με εισαγωγικά στόχο τις νέες γραμμές.

Cybershaolin
22-11-09, 18:51
OK - Ξέρω τώρα ότι είναι δυνατό να αναγνωρίσει γλώσσα με CURL. Επίσης, ότι η Google κάνει λάθη, αλλά είναι τόσο καλός που λέει πόσο σίγουρος είναι για εικασία του (0 - καθόλου, 1 - 100%, τα πάντα μεταξύ - ξέρετε τι).

Έτσι, αυτή τη στιγμή πρόταση μου για αυτό το χαρακτηριστικό είναι να ρυθμιστεί με τις επιλογές:
- Πάντα χρήστη εμπιστοσύνης (καλύτερο για την απόδοση - Google δεν καλείται, όταν νέο μήνυμα έρχεται, όλες οι άλλες επιλογές θα ζητήσει από το Google για την πραγματική γλώσσα)
- Πάντα να εμπιστεύονται το Google (Google αποτέλεσμα είναι πάντα να χρησιμοποιείται ως πραγματική γλώσσα - δεν είναι καλό για σύντομα μηνύματα)
- Η εμπιστοσύνη των χρηστών, αλλά ρωτήστε Google (στην περίπτωση αυτή και αν υπάρχουν διαφορές μεταξύ του τι σηματοδοτεί το χρήστη και ό, τι η Google λέει διαχειριστής θα πάρει email για αυτό)
- Εμπιστοσύνη Google όταν αποτέλεσμα είναι άξια εμπιστοσύνης (άλλη παράμετρος θα πει πώς είστε βέβαιος Google πρέπει να είναι η χρήση του αποτέλεσμα - δηλαδή 0,3)

Και κάτι ακόμα - το Google δεν θα ερωτηθείτε αν ο χρήστης σε οποιοδήποτε μέρος του μηνύματος που lang BBCode χειροκίνητα.

Τι πιστεύετε για αυτό; :)

Των επιλογών που προτείνονται παραπάνω, ποιος θα ήταν ο τρόπος για να επιλέξουν από όταν χρησιμοποιείται για να γίνει το παλιό τρόπο πριν από την εφαρμογή του παρόντος;

vBET
22-11-09, 18:57
Των επιλογών που προτείνονται παραπάνω, ποιος θα ήταν ο τρόπος για να επιλέξουν από όταν χρησιμοποιείται για να γίνει το παλιό τρόπο πριν από την εφαρμογή του παρόντος;

Πάντα την εμπιστοσύνη των χρηστών - αυτή η αναγνώριση τρόπο δεν γίνεται.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations