PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved vBET τρέχει αργό



chaoyueh
19-09-10, 21:36
εγκατεστημένο αλλά vBET φαίνεται να έρχεται πολύ αργά στην ιστοσελίδα μου.
Μερικές φορές, η σελίδα απλώς να σταματήσει εκεί ή έδειξαν εσωτερικό σφάλμα διακομιστή μετά από μερικά λεπτά.

Έχω μεταφράσει μόνο δύο γλώσσες και έχουν δοκιμάσει διαφορετικές ρυθμίσεις, χωρίς επιτυχία. Παρακαλώ βοηθήστε. Θέλω πραγματικά αυτό το MOD να εργαστούν.

Ευχαριστίες

vBET
20-09-10, 12:08
Πρώτα απ 'όλα ελέγξτε συμβουλές απόδοσή μας: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html

Το πιο σημαντικό είναι οι εξής:
1. Αποκλεισμός άσχετο σελίδες από το robots.txt (όπως σελίδες μελών, ημερολόγιο, κλπ.). Παρακαλώ σημειώστε ότι αυτές οι σελίδες θα εξαφανιστούν από το δείκτη - και θα πρέπει να είναι - είναι καλύτερο για το SEO σας από αυτές τις σελίδες έχουν ελάχιστο περιεχόμενο και συνήθως θεωρούνται από την Google ως επανάληψη του περιεχομένου (99% είναι το ίδιο - διάταξη, και μόνο λίγες διαφορετικές πληροφορίες σαν όνομα χρήστη).
2. Απενεργοποίηση ορισμένες γλώσσες από την αρχή. Παρακαλώ σημειώστε ότι πρώτη φορά μετάφραση δεν είναι μέχρι tu vBET, αλλά μέχρι το Google. Η Google κάνει μεταφράσεις και μετά από πρώτη vBET το κρύπτες. Τόσο την επόμενη μεταφράσεις θα είναι ταχύτερη. Μερικά φόρουμ μπορεί να ξεκινήσει με 52 γλώσσες, χωρίς οποιαδήποτε ζητήματα. Για μερικούς είναι καλύτερα να ξεκινήσετε με 2-3 γλώσσες και να προσθέσετε νέα από καιρό σε καιρό. Επειδή η μνήμη cache θα συμπληρώσει, ο διακομιστής σας θα είναι σε θέση να χειριστεί μια άλλη γλώσσα, μετά από λίγες ημέρες.

Επίσης μπορείτε να ελέγξετε το διακομιστή σας δεν έχει οποιαδήποτε προβλήματα με τη σύνδεση της Google. Δείτε εδώ για συμβουλές: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1729

kamilkurczak
07-10-10, 21:10
καμία απάντηση-λύση. Εάν όχι, παρακαλούμε γράψτε εδώ και θα ανοίξει ξανά αυτό το νήμα.
:)

chaoyueh
08-10-10, 06:07
καμία απάντηση-λύση. Εάν όχι, παρακαλούμε γράψτε εδώ και θα ανοίξει ξανά αυτό το νήμα.
:)

Ευχαριστίες

I επανεγκατάσταση forum μου και το πρόβλημα έχει λυθεί.

kamilkurczak
08-10-10, 09:30
Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET 4.10.1