PDA

View Full Version: vBSEO интеграция

vBET
14-11-09, 14:34
vBET могат да бъдат интегрирани с vBSEO в подкрепа на SEO превод връзки и също така да преведат заглавията вътре връзки за теми.

Важно: Ако използвате vBET 4.x с обяви услуги трябва да се направи пълна интеграция - това означава че трябва да направите всички стъпки, описани в инструкциите за инсталиране в vBSEO интеграция раздел преди .htaccess правила. За vBET 2.x потребителите просто правят .htaccess част (2 файлове промени, необходими).

Да се интегрират vBET с vBSEO редактиране Htaccess файл.:
ТОЧНО преди всички правила за vbseo.php, пуснати само един от тези два вида на правила:

-КРАТКО ПРАВИЛА
Бърз и ефикасен но може да се използва само, ако вие не използвате връзки с 2-знаци част т.е: yourforum.com/XY/

RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

Ако ви форум използват поддиректория в URL, тогава променя 2 първа правила, добавяне на вашия форум директория с водещи '/' само след пренасочване =. Така че ако вашият форум е в форум директория тогава ще имате redirected=/forum/index.php и пренасочване = / форум /$ 2

-ДЪЛГА ПРАВИЛАТА
Винаги да използва

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

Ако ви форум използват поддиректория в URL, тогава променя 2 първа правила, добавяне на вашия форум директория с водещи '/' само след пренасочване =. Така че ако вашият форум е в форум директория тогава ще имате redirected=/forum/index.php и пренасочване = / форум /$ 2

badawidollah
26-03-10, 16:18
аз съм правила на моята vbseo.php

badawidollah
26-03-10, 16:20
<? PHP
error_reporting (0);

include_once (dirname (__FILE__) / vbseo / включва / functions_vbseo.php ");
include_once (vBSEO_Storage: път ("vbinc") "/" VBSEO_VB_CONFIG.);

vbseo_requested_url ();

$ Vbseo_fullurl = VBSEO_TOPREL. $ Vbseo_url_;
$ Vbseo_url_suggest ='';

превключвател ($ vbseo_url_)
{
случай "vbseo.php":
излизане;
почивка;

случай "vbseo_sitemap.php":
случай "vbseocp.php":
случай "cron.php":
случай "cron.html":

включва $ vbseo_url_;

излизане;
почивка;
}

/ / VBSEO - пълната версия на проекта \\ ************************************--
ако (VBSEO_IN_PINGBACK & & ($ vbseo_url_ == "vbseo xmlrpc /))
{
ако (! определени ("THIS_SCRIPT"))
@ DEFINE ('THIS_SCRIPT "," newreply');
включват dirname (__FILE__). '/ Глобално. " . VBSEO_VB_EXT;
vbseo_extra_inc ("Топ класацията на");
vbseo_xmlrpc_proc ();
излизане;
}

ако (VBSEO_REDIRECT_PRIV_EXTERNAL & & ($ vbseo_url_ == VBSEO_REDIRECT_URI))
{
$ Uredir = $ _GET ['пренасочи'];
/ / $ Uredir = urldecode ($ uredir);
$ Uredir = preg_replace ('#&(?![-z0-9 \\ #]+;)# си "," & ", $ uredir);
$ Uredir = str_replace ('"', '"', $ uredir);
/ / $ Uredir = str_replace ("", "20%", $ uredir);
ако (preg_match ('# ^ адрес: \\ / \\ / # ", $ uredir) & & preg_match ('#["<>]#', $ uredir))
{
ехо "<html> <head> <meta http-equiv="refresh" content="0;url=' $uredir'"> </ глава> <body> </ BODY> </ HTML>."
излизане;
}
}

и още
не rewritecond там

vBET
26-03-10, 22:18
аз съм правила на моята vbseo.php

Правилата са инча файла Htaccess. Инструкция Не казвай да редактирате vbseo.php - той казва, да редактирате haccess файла и да се сложи допълнително съдържание преди ПРАВИЛА ЗА vbseo.php.. Моля, отидете на вашия файл Htaccess и вие ще намерите ли правила за vbseo.php:)

badawidollah
27-03-10, 06:48
ми httaccess в моя форум корен (в http://www.nusantaraku.org/forum/.httaccess

Аз трябва да следват по-долу това също?

Сега - ако вашия форум използвате поддиректория в URL, а след това променете първите 2 правила добавяне директория на вашия нов форум с водещи "/" само след пренасочени =. Така че, т.е., ако вашият форум е в директорията на форума, след това ще имате пренасочени = / форум / index.php и пренасочени = / форум / $ 2

**, Без да добавя, че, моя форум може да превежда (но не много езици поддържат)

badawidollah
27-03-10, 08:01
Правилата са инча файла Htaccess. Инструкция Не казвай да редактирате vbseo.php - той казва, да редактирате haccess файла и да се сложи допълнително съдържание преди ПРАВИЛА ЗА vbseo.php.. Моля, отидете на вашия файл Htaccess и вие ще намерите ли правила за vbseo.php:)

Съществуват ли правила за vbseo.php?
Мисля, че много нови потребители мисли за vbseo.php в техните forut корен
добре да ви заяви, че правилата за vbseo в Htaccess

badawidollah
27-03-10, 11:21
RewriteEngine На

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 и пренасочени = / форум / L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 и пренасочени = / форум / $ 2 [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | Cron)
RewriteRule ^ ((архив /)?(.* \\. PHP (/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}!-F
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! Г
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^ (admincp | modcp | clientscript | cpstyles | изображения) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteBase / форум /

RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ WWW \\. Nusantaraku \\. Орг
RewriteRule (.*) http://www.nusantaraku.org/forum/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (XML | ...? TXT) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php карта на сайта = $ 1 [L]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | Cron | vbseo_sitemap)
RewriteRule ^ ((архив /)?(.* \\. PHP (/.*)?))$ vbseo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}!-F
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! Г
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} /! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | изображения) /
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]

Аз съм използвайки vbseo
и аз използвам vbseo карта на сайта генератор 2.6

vBET
27-03-10, 14:34
Аз съм използвайки vbseo
и аз използвам vbseo карта на сайта генератор 2.6

Описание ясно ни казва, че трябва да настроите vBET правила точно преди правилата за vbseo.php го сложите твърде рано. Моля да го преместите. Имате ли нужда от повече помощ в този въпрос? :)

Написах допълнителни описание за това да се постави по-голямо внимание точно преди част;)

precylnet
25-04-10, 20:28
Как е интегрирането на инструкция vBSEO Lighttpd +? Ваш.

vBET
25-04-10, 20:37
Как е интегрирането на инструкция vBSEO Lighttpd +? Ваш.
Моля, изпращайте вашите настоящото правило, Lighttpd, той ще изпрати сте актуализирали:)

precylnet
25-04-10, 20:48
В началото беше основен пренаписва на lighttpd vBSEO изглежда по следния начин:

$HTTP["host"] == "DOMENA" {
server.document-root = "SCIEZKA DO /HTML/"
url.rewrite-once = (
"^/(sitemap.*\.(xml|txt)(\.gz)?)$" => "/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1",
"^(/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images|customavatars)/.*)$" => "$1",
"^(/favicon\.ico|/robots\.txt|.*clear\.gif)$" => "$1",
"^/(.+)\?(.*)$" => "/vbseo.php?$2",
"^/(.+)$" => "/vbseo.php"
)
}

Погледнах този форум и в момента ЦЕЛИЯ пренаписва изглежда така:

$HTTP["host"] == "SCIEZKA DO STRONY" {
server.document-root = "SCIEZKA DO /HTML/"
url.rewrite-once = (
"^/(sitemap.*\.(xml|txt)(\.gz)?)$" => "/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1",
"^/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=",
"^/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=$2",
"^/(.+)\?(.*)$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?$2",
"^/(.+)$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php"
)
}

Не работи на курса-показва празна страница на входа към индекса работи само форум английски останалите като krzaczy:) Благодаря предварително за вашата помощ, аз поздравявам.

vBET
25-04-10, 22:09
Какъв е адресът на вашия форум? - Трябва да се знае дали в този форум използва поддиректория в адреса, и като е така, какво

precylnet
25-04-10, 22:11
Здравейте,

Публикувано чрез PM

С най-добри пожелания

vBET
25-04-10, 22:32
Виждам, че липсва "/" в края на правилата. Използвайте това:

$HTTP["host"] == "PATH TO FORUM" {
server.document-root = "PATH TO /HTML/"
url.rewrite-once = (
"^/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/",
"^/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2",
"^/(.+)\?(.*)$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?$2",
"^/(.+)$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php"
)
}

precylnet
25-04-10, 22:38
За съжаление, с / без - не работят по същия начин се държи. Може би този код трябва да предхожда vBSEO правило?

vBET
26-04-10, 03:25
За съжаление, с / без - не работят по същия начин се държи. Може би този код трябва да предхожда vBSEO правило?
Стаи за-обяви правилата не може да бъде преди това. Те никога не сте необходими vBET пренасочвания отдолу да обяви. Помоля за малко търпение-przyglądnę, правилата и какво се случва в vbenterprisetransaltor_seo файл (може би това е въпрос на някои zminenych).Edit: Сега си борда е забранено, така че напълно не виждам какво се случва. На страницата със съобщението превежда правилно като втори адрес, изпратени до мен в ч е невалиден (вместо форума. php трябва да бъде/форум /)-изменение и това е работи правилно с преводи. Наистина все още има проблем, или май, обаче, тези правила са верни?

precylnet
26-04-10, 20:31
Здравейте, аз все още имам един проблем, информация за LP. Ваш.

vBET
26-04-10, 23:17
Здравейте, аз все още имам един проблем, информация за LP. Ваш.

Да отидем там.

roymogg
27-04-10, 21:19
Имам безплатната версия на моя тест vb3.8 форум, който да работи добре и би искал да закупите този за основните VB4.02 форум, където е инсталиран VBSEO.

Един от въпросите, които забелязах, е, че имате нужда от началната страница aliaises празен, докато съм в момента форум / index.php и форум / index.php? CMS е в основния домейн и на форума е в Указателя www-example-com/forum.

Много е лесно да се притеснявам VBSEO и плъгини попадат над целия форум, така ...

Защо aliaises празен? - Използвате VBSEO тук и има портал в корена - какви са вашите настройки?

наздраве

Рой

Има точни инструкции интеграция тук, за да можем да прегледаме преди изтеглите?

vBET
27-04-10, 21:52
Имам безплатната версия на моя тест vb3.8 форум, който да работи добре и би искал да закупите този за основните VB4.02 форум, където е инсталиран VBSEO.

Един от въпросите, които забелязах, е, че имате нужда от началната страница aliaises празен, докато съм в момента форум / index.php и форум / index.php? CMS е в основния домейн и на форума е в Указателя www-example-com/forum.

Много е лесно да се притеснявам VBSEO и плъгини попадат над целия форум, така ...

Защо aliaises празен? - Използвате VBSEO тук и има портал в корена - какви са вашите настройки?

наздраве

Рой

Има точни инструкции интеграция тук, за да можем да прегледаме преди изтеглите?

Моля, имайте предвид, че началната страница на псевдоними НЕ трябва да бъде празен повече - тя е, тъй като преди няколко версии:)

Ако все още виждате такава информация на всяко място на вън форум - моля, да ни даде линк и ние ще я коригираме:)

roymogg
01-05-10, 18:31
Alliais началната страница, за да бъде празно е в инструкциите за интеграция VBSO показан на vbulletin.org.

това е version243 Мисля, че е тази инструкция, вече не е валиден?

наздраве

RoyMogg

текст на vb.org

Имам SEO превод връзки, аз използвам vBSEO и главната страница не е превода - какво не е наред?
Първо, уверете се, че вашият Htaccess правила са ОК - особено за форуми с поддиректория в URL.
Второ, не използвайте Определете Homepage Псевдоними функционалност от vbSEO (уверете се, че той е празен).

vBET
01-05-10, 21:52
Alliais началната страница, за да бъде празно е в инструкциите за интеграция VBSO показан на vbulletin.org.

това е version243 Мисля, че е тази инструкция, вече не е валиден?

наздраве

RoyMogg

текст на vb.org

Имам SEO превод връзки, аз използвам vBSEO и главната страница не е превода - какво не е наред?
Първо, уверете се, че вашият Htaccess правила са ОК - особено за форуми с поддиректория в URL.
Второ, не използвайте Определете Homepage Псевдоними функционалност от vbSEO (уверете се, че той е празен).

Да - това не е валидна вече. Направихме промени, които позволяват да имат у дома псевдоними сега. Отивам там точно сега, за да премахнете старите данни. Благодаря за него, сочещи към нас:)

magmf
09-05-10, 13:50
и за vbseo връзки CMS за статии и публикации в блога?

има ли нещо, ние се нуждае от промяна, за да направят това възможно?

vBET
09-05-10, 20:01
и за vbseo връзки CMS за статии и публикации в блога?

има ли нещо, ние се нуждае от промяна, за да направят това възможно?

Те са преведени от vBET - моля, вижте инструкции за интеграция в ReadMe.html в пакет vBET:)

trevis
13-05-10, 23:05
Здравейте аз знам, че вие говорите да добавите .htaccess правила преди vbseo.php правила, но за много хора това може да бъде объркващо, тъй като има две линии с "vbseo.php".Тук е оригинала на .htaccess обяви, можете да укажете точната линия, че ние добави .htaccess правилата vBET?

1 RewriteEngine On
2 RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
3 RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
4 RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
5 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
6 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
7 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
8 RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

trevis
14-05-10, 14:21
Моля някой да публикувате пълен пример на ".htaccess", която работи с vBET и vBSEO?Вярвам, че сумата на публикации (и страници) тази нишка е един пример.[] s, Рафаел.

vBET
15-05-10, 00:58
Здравейте аз знам, че вие говорите да добавите .htaccess правила преди vbseo.php правила, но за много хора това може да бъде объркващо, тъй като има две линии с "vbseo.php".Тук е оригинала на .htaccess обяви, можете да укажете точната линия, че ние добави .htaccess правилата vBET?

1 RewriteEngine On
2 RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
3 RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
4 RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
5 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
6 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
7 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
8 RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

Ясно е описан да добавите vBET правила, точно преди всички правила, за да vbseo.php Така че "само преди всички правила за vbseo.php" означава - преди първото, което е до vbseo.php не по-рано не по-късно.

Ние не осъзнават, че могат да бъдат объркващи. Как ви предлагаме ние трябва да го опиша? - Ние с удоволствие ще вземе всички предложения как да се подобри неговата описание:)

vBET
15-05-10, 01:00
Моля някой да публикувате пълен пример на ".htaccess", която работи с vBET и vBSEO?Вярвам, че сумата на публикации (и страници) тази нишка е един пример.[] s, Рафаел.

Моля, дайте вашите действителни Htaccess съдържание и URL форум - ние ще Ви изпратим обратно правила с подходящи промени:)

trevis
15-05-10, 01:06
Сайтът е www [точка] Мандела [точка] org и ми ".htaccess" е това:

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^mandela\.org
RewriteRule ^(.*)$ http://www.mandela.org/$1 [R=permanent,L]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^.*$
RewriteRule ^404\.shtml$ "http\:\/\/www\.mandela\.org" [R=301,L]

#RULES for SEO translation links without any SEO engine (on raw vBulletin links)
#If you are using vB 'Mod Rewrite Friendly URLs' then put those rules JUST BEFORE vB rules
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|sq|ca|et|tl|gl|hi|id|lv|lt|mt|sl|uk|vi|cy|yi)/archive/index.php/(.*)?$ archive/index.php?/$2&language=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1 [QSA]

#vBulletin Standard Rules
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -s [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d

RewriteRule ^.*$ - [NC,L]

# Forum
RewriteRule ^threads/.* showthread.php [QSA]
RewriteRule ^forums/.* forumdisplay.php [QSA]
RewriteRule ^members/.* member.php [QSA]
RewriteRule ^blogs/.* blog.php [QSA]
ReWriteRule ^entries/.* entry.php [QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -s [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d

RewriteRule ^.*$ - [NC,L]

# MVC
RewriteRule ^(?:(.*?)(?:/|$))(.*|$)$ $1.php?r=$2 [QSA]

Аз съм с увреждания vBSEO. Опитах се да си правила преди всички vbseo.php но имах добри резултати.

trevis
15-05-10, 01:09
Ясно е описан да добавите vBET правила, точно преди всички правила, за да vbseo.php Така че "само преди всички правила за vbseo.php" означава - преди първото, което е до vbseo.php не по-рано не по-късно.

Ние не осъзнават, че могат да бъдат объркващи. Как ви предлагаме ние трябва да го опиша? - Ние с удоволствие ще вземе всички предложения как да се подобри неговата описание:)
Така например, четене вашите инструкции бих поставил условията за неговото htaccess между редовете на 3 и 4 така ли е? Ако аз вече опитах и не работи: ()

Jesh
21-05-10, 15:21
Тук е моя. Htaccess в корените, с форуми в корен (например аз нямам форуми в папка или нещо подобно, само пренаписан като така) Уверете се, че дългото управление не е счупена (EG TURN OFF "WRAP дума в Notepad).

RewriteEngine On
Options +FollowSymLinks

# Redirect coinforums.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?uscoininfo\.com
RewriteRule (.*) http://www.coinforums.com/ [R=301,L]
# End Redirect from CoinForums.com

# Redirect to WWW
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^coinforums.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.coinforums.com/$1 [L,R=301]
# End Redirect to WWW

# vbSEO Sitemap
RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
# END

# vBET
# RULES for SEO translation links with vBSEO (have to be included before all rules to vbseo.php)

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/gallery/(.*)?$ /gallery/$2?language=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

# vBET End

# vBSEO Beg
#RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
#RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
#RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]
# vBSEO End

VGF
21-05-10, 16:22
Тук е моя. Htaccess в корените, с форуми в корен (например аз нямам форуми в папка или нещо подобно, само пренаписан като така) Уверете се, че дългото управление не е счупена (EG TURN OFF "WRAP дума в Notepad).

Тя изглежда като нещо, което бих могъл да се опита, но какво е тази линия за?

RewriteRule / Галерия / $ 2? Език = $ 1 [L, QSA]

Аз нямам папка / галерия в основата.

vBET
22-05-10, 23:23
Така например, четене вашите инструкции бих поставил условията за неговото htaccess между редовете на 3 и 4 така ли е? Ако аз вече опитах и не работи: ()

Спомням си, че въпросът вече е решен с PM - поправете ме, ако греша:)

vBET
22-05-10, 23:25
Тя изглежда като нещо, което бих могъл да се опита, но какво е тази линия за?

Аз нямам папка / галерия в основата.

Има ли все още всеки въпрос? Спомням си, бяхме решаване от PM, но искате да бъдете сигурни, че това е ОК:)

Taurus
01-07-11, 13:41
Аз съм сериозен проблем тук. Моля, помогнете.

Мисля, че може да има нещо общо с моя. Интеграция Htaccess. Тук е моя, дали е вярна, или съм направил нещо нередно?:

# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^windows8theme\.org$
RewriteRule ^(.*)$ http://windows8theme.org/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/index.php [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/$2 [L,QSA]

RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

# MONTH
<FilesMatch "\.(flv|gif|jpg|jpeg|png|ico|swf)$">
Header set Cache-Control "max-age=2592000"
</FilesMatch>

# WEEK
<FilesMatch "\.(js|css|pdf|txt)$">
Header set Cache-Control "max-age=604800"
</FilesMatch>

# DAY
<FilesMatch "\.(html|htm)$">
Header set Cache-Control "max-age=43200"
</FilesMatch>

vBET
01-07-11, 20:43
Това не е наред. Моля, vBET правила преди vbseo.php правило, все още СЛЕД Генератор Карта на правило. Така че, с други думи между правилата за карта на сайта генератор (в началото) и vbseo.php (в края).

Аз съм сериозен проблем тук. Моля, помогнете.

Мисля, че може да има нещо общо с моя. Интеграция Htaccess. Тук е моя, дали е вярна, или съм направил нещо нередно?:

RewriteEngine On

#RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^windows8theme\.org$
RewriteRule ^(.*)$ http://windows8theme.org/$1 [L,R=301]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/index.php [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/$2 [L,QSA]

# MONTH
<FilesMatch "\.(flv|gif|jpg|jpeg|png|ico|swf)$">
Header set Cache-Control "max-age=2592000"
</FilesMatch>

# WEEK
<FilesMatch "\.(js|css|pdf|txt)$">
Header set Cache-Control "max-age=604800"
</FilesMatch>

# DAY
<FilesMatch "\.(html|htm)$">
Header set Cache-Control "max-age=43200"
</FilesMatch>

mykkal
26-08-12, 20:40
Ей guys,

Имам проблеми с преводач. Имам го инсталирали и вмъкнах пренапише правилата в моя htaccess, но получавам 404 грешки, когато се опитвам да посети на преведената url. Моят форум е в поддиректория е "проекти". Може да помогне вие? Тук е моята htaccess.

RewriteEngine On
RewriteRule ^[^/]+-f([0-9]+)(p([0-9]+))?.html$ vbseo.php?vbseourl=forumdisplay.php&f=$1&page=$3 [L]
RewriteRule ^[^/]+-t([0-9]+)(p([0-9]+))?.html$ vbseo.php?vbseourl=showthread.php&t=$1&page=$3 [L]
RewriteRule ^[^/]+-f([0-9]+)(p([0-9]+))?.html$ vbseo.php?vbseourl=forumdisplay.php&f=$1&page=$3 [L]
RewriteRule ^[^/]+-t([0-9]+)(p([0-9]+))?.html$ vbseo.php?vbseourl=showthread.php&t=$1&page=$3 [L]

#RewriteBase /

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/jobs/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/jobs/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbseourl=
RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|chat|cron)
RewriteRule ^(.*\.php(/.*)?)$ vbseo.php?vbseourl=$1 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !\.(jpg|gif)$
RewriteRule ^(archive/.*)$ vbseo.php?vbseourl=$1 [L,QSA]

RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php?vbseourl=$1 [L,QSA]

php_flag magic_quotes_sybase 0
php_flag suhosin.cookie.encrypt Off
php_value suhosin.request.max_vars 2048
php_value suhosin.post.max_vars 2048
<Files 403.shtml>
order allow,deny
allow from all
</Files>

deny from 41.
deny from 190.58.246.214
deny from 196.29.219.35
deny from 81.18.42.117

mykkal
26-08-12, 22:12
Ей guys,

като проблем с vbet да работи на моя сайт mymodeltalk.com. Добавих всичко на htcaccess файл, както виждате по-долу, но когато щракнете върху превод получавам 404 грешка. Ние имаме нашия форум в поддиректория работни места. Всякакви идеи за това какво трябва да направя?

RewriteEngine On

#RewriteBase /

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/jobs/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/jobs/$2 [L,QSA]

<Files 403.shtml>
order allow,deny
allow from all
</Files>

deny from 41.
deny from 190.58.246.214
deny from 196.29.219.35
deny from 81.18.42.117

Marcin Kalak
27-08-12, 14:27
Въведете го за htaccess:

RewriteEngine On

#RewriteBase /
RewriteEngine On

<Files 403.shtml>
order allow,deny
allow from all
</Files>

deny from 41.
deny from 190.58.246.214
deny from 196.29.219.35
deny from 81.18.42.117

Постове трябва да бъде добър превод и връзки трябва да работи, но връзките не може да се превежда. Тогава може да искате да се помисли за актуализиране и вземане на обяви пълна интеграция на vBET.

mykkal
28-08-12, 20:43
Hi там, аз не разбирам това, което казвате? Какво искаш да кажеш с пълно VBSEO добра интеграция с VBET?
Защо не го работи сега? Нещо не е конфигуриран правилно? Последвах инструкциите за инсталиране.

Постове трябва да бъде добър превод и връзки трябва да работи, но връзките не може да се превежда. Тогава може да искате да се помисли за актуализиране и вземане на обяви пълна интеграция на vBET.

Marcin Kalak
29-08-12, 11:08
Ако тази .htaccess не работи аз препоръчвам да надстроите до последната версия на обяви и изпълнение на пълна конфигурация отново, което е в vBET/do-not-upload/readme.html

marcostutu
27-09-14, 08:49
Комо faço para usar com o vBSEO com o Nginx?

Marcin Kalak
04-10-14, 19:15
vBET работи с nginx и обяви, примери за правила, можете да намерите във файла:

Do-Not-upload/Tools/redirecting-rules/Nginx.txt

Fabiano
23-05-15, 23:41
Аз не съм може да изпълнява процедурата на кратък URL, .htaccess ми като този:

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.mysite\.com
RewriteRule (.*) http://www.mysite.com/$1 [L,R=301]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap|api\.php)

Ако аз остана с дълъг правилата, може да го направи, но аз искам това работи в най-добрият начин е възможно, което е с две букви www.mysite/XY/forum.phpVocês да го променяте за правилния начин моля?

Marcin Kalak
25-05-15, 09:08
Ако не използвате връзки с 2-признаци част i.e: yourforum.com/XY/ опитайте това:

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

Fabiano
26-05-15, 01:56
Благодаря Марчин, сега работи с това. htaccessSugestão: включват. htaccess готов в "Други" в рамките на zip. Това ще улесни много. Благодаря.

Marcin Kalak
26-05-15, 11:57
Радвам се, мога да ви помогна. Ние имаме поставени съвети и примери във файла do-not-upload/tools/redirecting-rules/.htaccess и do-not-upload/tools/redirecting-rules/short-redirecting-rules/.htaccess.

Fabiano
24-06-15, 00:56
Марчин, разбирам сега, че някои езици не са били пренасочени. Връзката се прави пренасочване, но когато щракнете върху връзката отива към дома. Какво може да бъде? Моята htaccess е като последния пост:

RewriteEngine On

RewriteBase /

Пример: http://www.xxxxxxx.com/iw/coroas-e-mulheres/2323/%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%94-%D7%A9%D7%95%D7%91%D7%91%D7%94-%D7%90%D7%91%D7%9C-%D7%90%D7%91%D7%90-%D7%9C%D7%A2%D7%96%D7%90%D7%96%D7%9C.html

Marcin Kalak
24-06-15, 08:20
Моля, изпратете ми PM достъп до подробности за Admin CP, vBSEO CP и FTP. Аз ще проверете какво става там :)

Marcin Kalak
25-06-15, 08:40
Трябва да зададете опция AdminCP -> Обяви -> Контролен панел - > Общи настройки -> характер замяна -> замени неанглийски знаци в URL адреси? за да запазите не английски знаци в URL адреси.

yogasek
08-04-16, 17:51
Имам проблем с форума заглавие превежда и символи в URL адреси.

1. аз виждам, че този форум имат същия проблем може да разрешите?

Oferta sprzedaży domeny xxxx.pl (хххх) (http://www.xxxx.pl/en/poczatkujacy/)
трябва да бъде:
Oferta sprzedaży domeny xxxx.pl (хххх) (http://www.xxxx.pl/en/begginer/)

2.
Когато вляза, не английски знаци работилница глоба и полски думи са замяна пример: ą ->.
За съжаление гостите имат изтрити полски думи така vbet имат лоши връзки.
Как да разрешите този проблем?

След влизане:
Oferta sprzedaży domeny xxxx.pl (хххх) (http://www.xxxx.pl/filtry-czastek-stalych/)

Гости:
http://www.carcode.pl/filtry-CZ-Stek-Sta-YCH/

Marcin Kalak
09-04-16, 07:24
1. превод форум име не е възможно.
2. Опитайте се да изчистите съдържанието на папка vbet_guestcache/en /.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual community supported by vBET Translator 4.9.99