PDA

View Full Version: Настройки, така платени преводи не са отстранени

tavenger5
12-09-12, 16:45
Аз не съм 100 % сигурен, че моите скъпо платени Google преводи не са да се отклоняват от кеша на базата данни. Очевидно не искам фрази, които са преведени да някога бъдат премахнати в този момент, тъй като те са доста скъпи.

Въпреки това изглежда, че преводите никога не са "готови" Въпреки само 6 езици. Всеки ден Google превежда 500 000 знака (квота, че задам) че да не харчат повече от $10 (USD) един ден.

Има ли настройка, която аз съм липсва някъде, който причинява преводи да се превежда по няколко пъти? Може да се направи подобрения на системата за намаляване на броя на преводи, които са необходими за правилно превод? Например ако се превежда фраза в един пост, и че същата фраза съществува в друг пост, е че същата фраза се изпращат до Google два пъти?

vBET
15-09-12, 10:52
Това е до вашата конфигурация прави кешът е изчистено или не. Можете просто да изключите клиринг cache функционалност чрез задаване на администратор CP -> vBET кеш -> време за кеш на база данни за Live (TTL) към 0. Или в същото място кеш, изчистването на стратегия за хората с увреждания. Също така моля, се уверете, че вашата база данни е на (използване база данни кеш). Моля, обърнете внимание, че по подразбиране е на база данни кеш и клиринг е изключен.

Ако кеша ще бъдат почистени ви би могъл твърде виж трупи за него в администратор CP -> планирани задачи -> планирана задача лог.

Моля, обърнете внимание, че цялото съдържание, което не е преведена все още трябва да попълните на кеша. Можете да похарчите за един ден по-малко, не е проблем, просто кеш ще запълнят бавно.

Също така предлагам да конфигурирате Апертиум преводи - които са свободни. Не всички езикови двойки се поддържат, но за тези, които са Апертиум ще бъде избран преди Google да направи превода. Apertium сървър не винаги е постижимо, но vBET могат да се справят - ние просто винаги опитайте първи-евтината опция и ако не е достъпен, след това преминете към следващата.

И Ето защо предлагам да конфигурирате Microsoft превод - също има свободни преводи с 2 милиона знака на лимит на месец. Това не е много, но тя ще също направи разходите си по-бавно - други wise ви ще плаща Google за тези 2 милиона знаци:) И тук също Microsoft ще бъде избран първо ако има такива. Така Апертиум, след което Microsoft, а след това Google - това е ред по подразбиране за преводи, ако всички доставчици са конфигурирани. Можете да промените този ред, ако искате в конфигурационните файлове, но не се препоръчва.

Ако имате повече въпроси моля, просто питам.

tavenger5
03-10-12, 22:23
Благодаря - аз просто са изтеглили най-новата версия и имам нов Microsoft неща работи. За съжаление мога да използвам 2 милиона знака в за (редактиране) 30 min. Yikes!

tavenger5
03-10-12, 22:39
Също така аз съм бил превръщането около 500 k знаци на ден чрез Google за почти една година сега. Тя струва много пари, за съжаление.

basketmen
04-10-12, 06:01
Също така аз съм бил превръщането около 500 k знаци на ден чрез Google за почти една година сега. Тя струва много пари, за съжаление.

Уау сте сериозно?
365 дни х $10 (500 k знаци perday) = $3,650

трябва да имате много голям форум, че спечелил повече от $3,650 годишно и много много пост, за да превежда
или средно форум и vbet кеш не настройвате точно, проверете моята тема твърде http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/3139-how-make-database-cache-never-deleted-cleaned-so-no-need-translated-again.html, винаги правят архивиране и със собствен риск, Наздраве

Marcin Kalak
04-10-12, 20:19
Разходи са зависими от Google и Microsoft, но можете да намалите размера на текста, изпратен за превод.
Да намали своите разходи, платени преводи моля вижте тук (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html#post10411).
Последната версия vBET имат нова опция, която намалява разходите за превод: не превежда номер. Можете да намерите тази опция в AdminCP -> vBET -> Опции за превод.
Също така се уверете, че имате добър набор кеш почистване.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.9.2beta