PDA

View Full Version: Вече направи Връзка към преведени нишка URL



tavenger5
19-02-13, 14:56
Тъй като е флаг връзки не линк към действителната преведени нишка URL. Това е създаването на много от допълнителни пренасочвания и наистина не е добро за цялостната Оптимизация. Моля, имайте алтернативен тагове (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-feature-requests/3325-addition-rel%3D-alternate-tags.html) в ума, както добре.

Аз не съм сигурен точно как това може да стане в движение, но аз ще се надявам нишка URL адреси може да бъдат кеширани по някакъв начин да не увеличават размера на заявки на страница.

vBET
22-02-13, 15:21
Здравейте. Ние сме наясно за това. За съжаление добавянето на тази функция ще имат голямо влияние върху производителността. Не само защото допълнителни заявки на преведени връзки, но най-вече заради заявки за превод. Ако връзки не са преведени все още тогава всяка връзка ще доведе до отделни превод искане за превод доставчик. Това е защото API позволява за няколко преводи в една молба само за същия езикови двойки.

Друго решение би било - когато той вече е преведен, след това да го преведени и ако не тогава да го оставите както е сега. По този начин 2-ри въпрос ще си отиде.
И за допълнителни заявки - Ако сте включили гости кеш тогава няма да има никакво въздействие за гостите искания (кеширани в статично файл). VBET поддържа други "в памет" кеш двигатели.
Така че ако искаме да отидем за него след това, като е описано тук, без никакви оптимизация при заявки (защото такива вече са обхванати от допълнителна кеш подкрепа).

Моля, кажете ни какво мислите за такова решение.

tavenger5
25-02-13, 17:03
Така че, ако URL вече са преведени, те биха могли да се съхраняват в кеш за гости, правилно ли е?

vBET
26-02-13, 20:49
Да. Все още гости кеш работи на страница. Така нова страница ще отнеме всички URL адреси от базата данни отново преди това ще се съхраняват в кеша на гости. И отново всеки гости кеш обновяване. Но наистина това е малък разход. Тъй като по подразбиране гости кеш работи за 24 часа. Така че е веднъж на ден. Също така можем да го направим това за регистрираните потребители, тя ще бъде с пренасочване (регистрираните потребители наистина не превключите езици назад и напред), и за гостите без - така че Google ще видите, че най-възможен начин.
Това ще бъдат 2 в 1:
-за ударно потребители няма допълнителни разходи по време на генериране на страницата.
-за гостите, ниска цена за поколение и дори 0, когато ви има страница за гости в кеш (и други роботи и Google ще видите подходящи връзки без допълнително изпълнение удар по време на пренасочване)

Така че аз мисля, че го прави по този начин, ние всъщност може да увеличи ефективността като направите допълнителни нещо, но само когато гости кеш е включен, защото ние ще се избегне пренасочване. Това решение не ще дори да добавите допълнителен параметър - това ще бъде просто прикрепен към гости кеш.

Аз съм сигурен за тази идея. Просто да бъде ясно - да имате някои допълнителни коментари и мнения за него? :)

tavenger5
02-03-13, 21:49
Това звучи добре за мен.

Marcin Kalak
04-03-13, 10:48
Благодаря за потвърждение. Ние ще работим по тази функция.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1