PDA

View Full Version: vBET 3.3.0 Издаден



vBET
17-01-10, 21:24
Здравейте.

Накрая след много промени и много подобрения в производителността, ние ви даваме vBET 3.3.0:) Моля, вижте пълния списък по-долу.

Забележка: Има 2 прости допълнителни стъпки за актуализация в това издание за тези, които се използват vBSEO:

Промяна на първо vBET. Htaccess правило и премахване на index.php от там.
След актуализация моля отидете на интеграция с раздел vBSEO на ReadMe.html файл и моля изпълнява стъпка 4 "Бързи връзки превод интеграция - част 2".

ЗАБЕЛЕЖКА 2: vBET 3.3.0 е нова система за кеш - моля, имайте предвид, че по време на актуализация на старите си кеширани данни ще бъдат премахнати.

Какво се е променило много неща ... :)

Подобрения:

Нова система кеш (като по-малко пространство, по-бързо за всички операции) - отделни кеш маси за всеки език
Подобрена превод алгоритъм
Оптимизиране на използваната памет (бързо масиви освобождаване)
Бърз превод проследяване и знамена поколение URL адреси
Пренасочване подобряване на постиженията (прекратено страница оценка след изпращане на пренасочване на заглавната част)
Подобряване на постиженията за "Винаги доверието на потребителите" стратегия за откриване на език
Подобряване на работата за нови преводи (нов параметър кеш "Спрете да търсите след неуспехите х")
Подобряване на постиженията за кеш клиринг (нов параметър на кеша "Cache клиринг timelap" - можете да персонализирате колко време да чака между клиринг на кеш маси (сега кеш над 150 маси, така че се разделихме една огромна задача за много малки задачи, които можете допълнително да разделен с времето на изчакване - това ще намалите натоварването на сървъра по време кеш клиринг)
Много малко оптимизации код
Дялове се вземат игнорирайки серия
Оптимизиран знамена (над 60% по-малки файлове с подобно качество)
RSS поколение подобрение (без използването на шаблон за превод)


Нови функции:

Добавен кеш параметър "Престанете да гледате след провалите на х" (оптимизира използването на кеш за нови преводи)
Нови кеш параметър "Кеш клиринг timelap" - можете да персонализирате колко време да чакат между клиринг кеш маси (сега кеш над 150 маси, така че се разделихме една огромна задача за много малки задачи, които можете допълнително да се разделят с време на изчакване - това ще намалите натоварването на сървъра по време кеш клиринг)
Разни параметър "Покажи оригиналния текст" - сега могат да бъдат изключени по време на превод, оригиналното съобщение, написани на различен език, показан в нормален начин или да се инжектира JavaScript (най-добре за SEO, премахва дублирането съдържание въпроси и гарантира, че Google няма да индексира оригиналния текст на преведена страница)
Нови основни параметъра "Игнориране на URL адреси" - конфигурируеми списък на игнорирани URL адреси (такова URL няма да бъдат проследени в превода, не ще покаже знамена и ако някой ще се опита да го преведе, той ще бъде пренасочен към оригиналното съдържание)
Нови знамена параметър "Показване на флагове за регистрирани потребители" (можете да ограничите кои преводи са подкрепени за регистрирани потребители)
Добавен параметър знамена "Потребителят Място за език по подразбиране" - сега тя е подкрепена потребителски място за езика по подразбиране в регистрационната форма
Нови знамена параметър "Highlight Активният флаг"
Премахнато параметър "обратна посока", сега тя е призната автоматично до стилове.
Добавена опция за параметър Разни "Пренасочване за редактиране на профила" - "Отново и отново, докато език по подразбиране ще бъде създаден" (брутален принуждавайки)
Добавена е поддръжка за Lang BBCode бърз отговор в групова дискусия
Потребителските имена, които не са преведени на кой е онлайн
Добавено Ланг, langtitle и notranslate BBCodes описание в FAQ (Еврофутбол Enterprise Преводач (vBET) - BB Code List (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/misc.php?do=bbcode))


Промяна на шаблони:

vbenterprisetranslator_inpost_translate (ако сте направили промени, които трябва да го пренебрегвате, в противен случай няма да има нови функционалности като подходяща промяна на текста посоки за конкретни преводи и оригиналния текст, инжектира JavaScript)


Коригирани бъгове:

В член на информация ви ще виж-членка на флага на езика по подразбиране (не от търсенето)
Промяна текст посока, коригирани, и дори да се подобри (се определят по отделно за цяла страница и за всеки оригиналния текст на съобщения, написани на различни езици)
Позволено е сега, за да използвате vBSEO опциите "Определете Homepage Псевдоними" и "Форс Форум корен като началната страница?" (Трябва да се променя най-напред vBET Htaccess правило и премахване на index.php от там)
Елиминиран странно пренасочване (с vbet_flag-в URL)
Елиминиран въпрос с няколко езикови кодове в една URL
Превод на знамена, подкрепени по подходящ начин елиминира проблем с "-" знак от израза име и преведени ценности, взети по време на страница поколение - не е трудно кодирани както преди
langtitle BBCode разбор кой е онлайн
Не преведени потребителски имена в кой е онлайн
Добавяне пропуснати езици опция "Форум език"
Поддържани канонически URL
Елиминиран PHP грешки с функциите на MySQL
Коригирана HTML валидиране грешки
Група съобщения заглавия не показват langtitle повече
Коригирана кодиране въпрос в RSS канали
Поправен бъг с променящия се език в на потребителя CP (след смяна на език по подразбиране)



Наслаждавайте се!

Kolbi
17-01-10, 21:48
Аз ще инсталирате надстройката в сряда веднъж. Актуализацията инструкции са неразбираеми но все пак:)

Michael
17-01-10, 22:00
Инсталирана:) Благодаря за освобождаване!

Michael
17-01-10, 22:11
Или може би не напълно: D

Какво ми е необходимо да се промени в Htaccess?


RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.teenforumz\.com
RewriteRule (.*) http://www.teenforumz.com/$1 [R=301,L]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/index.php [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]



#RULES for pages outside forum directory handled by vBulletin
#RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
#RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

#RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
#RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]

dacho
17-01-10, 22:26
Работа на Vb4?

tavenger5
17-01-10, 22:29
УЧР, аз съм се 504 таймаут грешки от моя сървър, когато се опитвате да заредите преведена страница. Някакви идеи?

StarBuG
17-01-10, 23:55
"виж текста на оригиналния език" (пример за мнение # 2 в тази тема) не работи.

Само да ти кажа;)

vBET
18-01-10, 00:08
Или може би не напълно: D

Какво ми е необходимо да се промени в Htaccess?


Този едно:


RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/index.php [L,QSA]


Към това:


RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]

vBET
18-01-10, 00:09
Работа на Vb4?

Все още не - ние започваме да работиш върху vBET 4.0 (за vB4) тази седмица:)

vBET
18-01-10, 00:10
УЧР, аз съм се 504 таймаут грешки от моя сървър, когато се опитвате да заредите преведена страница. Някакви идеи?

Моля да ми PM за вашия нов форум URL. Възможно ли е да използвате vBSEO? Знаете ли, прави промени в. Htaccess? ... Моля свържете се с PM:)

vBET
18-01-10, 00:12
"виж текста на оригиналния език" (пример за мнение # 2 в тази тема) не работи.

Само да ти кажа;)

Благодаря за бележката:) Ако я добавите чрез JavaScript е в бета етап изглежда, че се нуждае от някои тунинг:) Можете да го настроите в Admin CP, за да го включи в нормален начин, докато ние се определи този.

EDIT:
И това е фиксирано. Ще бъдат пуснати в точка 3.3.1 За бързо решение на проблема, моля, редактирайте / vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php и промяна на линия:


$toTranslate = strtr($toTranslate, array("\r\n" => '', '"' => '\"'));

на линия:


$toTranslate = strtr($toTranslate, array("\r\n" => ' ', "\n" => ' ','"' => '\"'));

moman
18-01-10, 03:28
Така че всичко, което трябва да направим в Htaccess се промени:

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 и пренасочени = / index.php [L, QSA]

за

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 и пренасочени = / L, QSA]

?

vBET
18-01-10, 12:36
Така че всичко, което трябва да направим в Htaccess се промени:

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 и пренасочени = / index.php [L, QSA]

за

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 и пренасочени = / L, QSA]

?

Познати:) Това ще позволи да се използват 2 опции в vBSEO, които не могат да бъдат използвани преди:)
Разбира се, ако имате за вашия нов форум в поддиректория, тогава вие вече имате в това правило за вашия нов форум директория.

moman
18-01-10, 16:09
Отлично, благодаря. Аз ще се започна с ъпгрейд в рамките на няколко минути, се надявам, че върви гладко.

Michael
18-01-10, 16:41
Благодаря за поправки, когато ще се определя емисията ключови думи?

Kolbi
18-01-10, 20:18
3.3.1 Ако поправката в скоро време? Или трябва да го реша проблема сам?

Kolbi
18-01-10, 22:15
Актуализация инсталира ...

vBET
19-01-10, 20:43
Благодаря за поправки, когато ще се определя емисията ключови думи?

Моля точка на този въпрос, като URL конци за това - не си спомням, които издават се питат:)

vBET
19-01-10, 20:44
3.3.1 Ако поправката в скоро време? Или трябва да го реша проблема сам?

Ако няма да има критични въпроси, тогава тя може да бъде до една седмица, за да се определи за пресата.

yahoooh
20-01-10, 01:33
Искам да ъпгрейд от 2.x да 3.3.x
но аз се страхувам, че няма да работи за VBA DYNA и други услуги, както работи сега
за сайта ми с всички Addons и поддомейн

Мога ли да инсталирам версия 3.3, но без да деинсталирате версия 2.x
Аз ще го изключите само
Докато не мадама всички аспекти на новата версия

vBET
21-01-10, 16:08
Искам да ъпгрейд от 2.x да 3.3.x
но аз се страхувам, че няма да работи за VBA DYNA и други услуги, както работи сега
за сайта ми с всички Addons и поддомейн

Мога ли да инсталирам версия 3.3, но без да деинсталирате версия 2.x
Аз ще го изключите само
Докато не мадама всички аспекти на новата версия

В такива случаи е разумно да се прави пълно архивиране и го постави в тестов форум. След това проверете в тестова среда.
Също така - винаги можете да инсталирате 2.x отново - вие само ще изгубите съдържание на кеша, но тя ще запълни отново.
Също така vBET 3,3 трябва да подкрепи всички места, която беше подкрепена от 2.x - в точка 3.x има повече възможности, е отстранен нищо - само добавя:)

И в крайна сметка да е на пряко на въпроса ти - щанд версии на vBET същото ID, така че тя няма да работи. Ако инсталирате 3.x без ООН инсталиране 2.x тогава просто ще замени 2.x (с премахване на стари таблици кеш).

jorgejgm
22-01-10, 00:41
Здравейте, след актуализиране на 3.3.0 имам следната грешка, но само да преведат съобщения (превежда форум и Подфоруми работи правилно)


Warning: curl_setopt() [function.curl-setopt]: CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when in safe_mode or an open_basedir is set in [path]/includes/vbenterprisetranslator_functions.php on line 639

Благодаря

vBET
22-01-10, 01:03
Здравейте, след актуализиране на 3.3.0 имам следната грешка, но само да преведат съобщения (превежда форум и Подфоруми работи правилно)


Warning: curl_setopt() [function.curl-setopt]: CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when in safe_mode or an open_basedir is set in [path]/includes/vbenterprisetranslator_functions.php on line 639

Благодаря

Вие имате решение за това в FAQ (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq.html # post15):)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 gives automatic translations