PDA

View Full Version: Решени Как да изключите vbet и се поддържа преводи?



Simon Lloyd
14-04-12, 20:12
Здравей може някой Кажи ми как да изключите vbet, но да запазите всички преводи, отколкото публикациите връщане? Имам специализиран сървър 2.6 Ghz 12 МБ кеш *** Ram и апарати за неподвижно натоварване е високо, а понякога твърде много, аз бях готова всички оптимизиране лице са осчетоводени около, но тя е направила малка разлика, единственият начин да се смъква сега би бил да блокирате машини за търсене, които разбира би означавало смъртта на нашата общност.

Така че, Бих искала да направите е движение назад, за да се използва само vbseo, но да запазите всички преводи, имам досега. Някой ли може да посъветва моля?

r.dziadusz
15-04-12, 12:21
Здрасти
vBET не поддържа не превръщането на нови мнения. Можете да се опитате да разшири Вихър кеш TTL, той ще засяга с по-малко използване на процес, но съдържание за гости ще бъде не на дата.
Направих тест за времето на реакция от websitepulse.com и за orignal страница е: 1.018, както и за translated(as guest) 1.151, следователно може би можем да possiblie разглежда други причини защо форум работи така забавянето.

Simon Lloyd
14-05-12, 00:30
Здравей съжаление I не били обратно на това по-рано но повечето пъти, когато опитам вашия сайт му надолу.

Моят сайт не работи бавно, какво казвам е натоварване е високо, винаги когато имам vbet в употреба, ако аз назад към vbseo като стандарта, товара на капки, аз съм премества в sever, че сега е **** Ram и 3.2 ГХц процесор (четворна ядро).

Това, което аз е въпрос е, е там все пак да спре vBet вече превеждане, но преводите, които вече са в кеша и база данни така хора все още могат да посещават www.mysite.com/fr/mythread_content.html и вижте френски превод, който аз вече разполагам за него.

Превръщането става прекалено скъп, както на Google, така и на Microsoft, са вече платени на преводи, не е твърде много от Apertium и на натоварване на сървъра. Ето защо, за сега бих искал да го изключите от превръщането на други, но все пак позволява на потребителите да виждат съдържание на вече преведени, аз разбирам че там "няма да бъдат преведени ново съдържание и преводите ще бъде стари, но като съдържание на всеки преведени пост не променя (потребители може да редактират си) няма проблем.

Поздрави,
Саймън

r.dziadusz
14-05-12, 21:20
Това, което аз е въпрос е, е там все пак да спре vBet вече превеждане, но преводите, които вече са в кеша и база данни така хора все още могат да посещават www.mysite.com/fr/mythread_content.html и вижте френски превод, който аз вече разполагам за него.


Няма няма такива опции, в vBET. Но ако искате само да спре превръщането на нови публикации - без да променяте ви форум-ефективност - просто премахнете всички ключове/влизания и т.н. от вашия adminCP - > vBET - > превод доставчици - ако няма няма доставчик ще бъде не нови преводи, но vBET ще използва старите преводи веднъж преведени постове:)

mykkal
23-05-13, 11:49
Опитайте натоварване балансиране...Използвайте две сървъри. CDN може да помогне също.

Плюс омаловажавам и използват кеширане програми да активирате кеша на браузъра за една седмица.
Opcode кеширане чрез memcache е най-добрият вариант, защото можете да облак множество сървъри заедно но APC е друг добър вариант

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations