PDA

View Full Version: Решени Преводи не работи изведнъж



tavenger5
29-09-11, 14:18
Аз съм сигурен, че това е свързано с тези подобни въпроси:

http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/2425-major-translation-issues.html
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/bug-reporting/2424-more-bugs-you-drive-me-mad.html

Единствената разлика е, аз съм използвайки 4.4.2

Google v1 не се работи за нови преводи. При преминаване към v2, преводи работа, но на следващата страница товар преводи са си отишли.

Преводач на MS не е работа на моя сайт на всички, и просто пъти. Аз имам vbet_translation_options качени.

Ето един пример на една страница не работи правилно: http://cellphoneforums.net/rim- **********/ t335709 a.html (замени *** "и с" б lackberry ", без да пространството)

r.dziadusz
29-09-11, 14:57
Добре моля започнете с правене на тест с Google: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-2.html # post1728

tavenger5
29-09-11, 15:02
Седмица - 403 от това - няма проблем.

r.dziadusz
29-09-11, 15:44
Моля, уверете се, че vbet вашата конфигурация е добре, моля да се обърне внимание на vBulletinTM конфигурация за vBet
1) за използване на Microsoft превод API се уверете, че Microsoft номер е правилен.
2) за грешка в Google:

Моля, прочетете от една и съща връзка (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-2.html # post1728) как да се отвори вашата връзка. Можете да опитате да се увеличи тази стойност, но не се използва с голямо закъснение, защото тя ще се забави

admincp -> vbet -> превод Options -> Пауза между преводи

tavenger5
29-09-11, 16:08
Това е специфична грешка, аз съм се:

Стартиране превод тест
Резултати от изпитването: {"responseData": нула, "responseDetails": "Съмнения Условия за ползване на услугата злоупотреба Моля!", "ResponseStatus": 403}
Тест грешка:
Връзка време (MS): 575,585205078


Аз вече е изпратил съобщение до Google.

Това е странно, че v2 също не работи правилно в мястото на v1. Както казах, нещата ще бъдат преведени на първото зареждане на страница, но не работят следващите страница се зарежда. Ако резултатите от първото зареждане на страница да се кешират въпреки това?

Освен това, това е доста странно, че Google поставя редица обекти в списъка на забраната всички наведнъж.

Всяка идея, защо на мен и на другите се таймаут грешки, когато се опитвате да преминете към MS Преводач? Моят мс номер е правилен.

tavenger5
29-09-11, 16:39
Чудя се, ако тази част на TOS е част от проблема. Аз получавам доста на ботове, които посещавате страниците всеки ден.


Понякога, исканията, отправени от името на търсачките, тъй като те посещават страниците си, може да доведе в блокове. За да се приведат вашия сайт в съответствие с Общите условия (които забраняват автоматизирани запитвания), моля използваме robots.txt или по друг начин да попречи на исканията на роботите "от задействане API искания.

актуализация - Nevermind - Виждам, че интерфейсът използва userip, и това е линията, преди по-горе е този:

Ако използвате интерфейса RESTful, с помощта на допълнителен параметър userip. Този параметър доставки на IP адреса на крайния потребител, който е отправено искането и потвърждава, че не са автоматизирани искания в нарушение на Общите условия за ползване.

tavenger5
29-09-11, 16:54
Добре, мисля аз може да имат фиксирани неща.

Аз закъснение между преводи на 100ms. Googletest.php сега е генериране на статута на 200.

актуализация - сега е до 403. Мисля, че Google да постави нови ограничения по колко молби са направили втори от всеки потребител, и аз съм очевидно започна.

vBET
29-09-11, 17:20
Моля, обърнете внимание, че 2 връзки, които е дал в първия пост са около vBET 3.5.0 Beta (нестабилна) версия, която има право да има грешки - това е форма "нестабилна" определение;)

Също така, моля, имайте предвид, че Google Translation API v1 поставя граници, тъй като те се готвят да затворят.

Моля, посочете какво искаш да кажеш с "при следващото зареждане на страницата преводи са си отишли" - не разбирам.


MS Преводач не работи на моя сайт
Моля, уверете се, че сте се създадат подходящи API KEY. Също така ние ще ви подготви специален Microsoft тест, за да се определи какво се случва.


Стартиране превод тест
Резултати от изпитването: {"responseData": нула, "responseDetails": "Съмнения Условия за ползване на услугата злоупотреба Моля, вижте API Access данни - Google Code (http://code.google.com/apis/errors).", "ResponseStatus": 403}
Тест грешка:
Връзка време (MS): 575,585205078
Точно както се пише в съобщение за грешка - моля проверете на страницата. Вие вече се свързва с Google - моля да споделите с нас какъв е отговорът.


Това е странно, че v2 също не работи правилно в мястото на v1. Както казах, нещата ще бъдат преведени на първото зареждане на страница, но не работят следващите страница се зарежда. Ако резултатите от първото зареждане на страница да се кешират въпреки това?
Моля, уверете се, че имате база данни кеш, включен. Също така моля, уверете се, че са го превърнали за специфичен език. Страница трябва да се кешира, ако е напълно преведен. Ако някоя грешка в превода се случва след това, тя не се кешира, защото тя ще запълни кеш с грешни данни (Преводът е разбил - така че не можем да го кеш).


Освен това, това е доста странно, че Google поставя редица обекти в списъка на забраната всички наведнъж.
Ни най-малко - най-вероятно това се прави автоматично от някои робот и най-вероятно трафикът е на линия тук. Както и да е - ние трябва да го изясни първо да се уверите какво е наистина - моля да ни уведомите за Google отговор.


Всяка идея, защо на мен и на другите се таймаут грешки, когато се опитвате да преминете към MS Преводач? Моят мс номер е правилен.
Не точно сега. Радек ще подготви Microsoft тест и ще бъдете в състояние да провери за какво става въпрос.


актуализация - сега е до 403. Мисля, че Google да постави нови ограничения по колко молби са направили втори от всеки потребител, и аз съм очевидно започна.
Ако е v1, тогава Google направеното съобщение, че ограниченията ще бъдат направени - може би те направи по-строги, когато идват по-близо до крайната дата ... Ако това е v2 - тя не трябва да се случи, че те да вземат пари за това.

tavenger5
29-09-11, 17:47
Направих един бърз тест. Ето какво съм направил стъпка по стъпка:

Enabled Google Превод v2. Преводи работи за кратък период от време, после спря
Междувременно v1 ми даде 200 статус
Switched обратно към v1. Преводи отново работи за кратък период от време - наблюдавано състоянието на 403
Увеличихме "Пауза между преводи" до 2000 г.
Switched обратно към v2. Преводи работи за кратък период от време, после спря
v1 ми даде 200 статус отново
Switched обратно към v1. Преводи отново работи за кратък период от време - наблюдавано състоянието на 403
Увеличихме "Пауза между преводи" до 3000
Switched обратно към v2. Преводи работи за кратък период от време, после спря
v1 ми даде 200 статус отново
Switched обратно към v1. Преводи отново работи за кратък период от време - наблюдавано състоянието на 403
Увеличихме "Пауза между преводи" 4000
Switched обратно към v2. Преводи работи за кратък период от време, после спря
v1 ми даде 200 статус отново
и т.н. ..


Така че е ясно, че Google не харесва на всички обаждания, които аз съм хвърлят го дори със закъснение от 4 секунди!

В v2 документация се казва "100,0 символи / секунда / потребител" - Аз съм се познае Аз съм все още повече от това, което е защо v2 работи само за миг.

tavenger5
29-09-11, 18:02
Моля, обърнете внимание, че 2 връзки, които е дал в първия пост са около vBET 3.5.0 Beta (нестабилна) версия, която има право да има грешки - това е форма "нестабилна" определение;)

Точно така, но ние всички сме същия проблем ...



Също така, моля, имайте предвид, че Google Translation API v1 поставя граници, тъй като те се готвят да затворят.
Да, те явно се промени нещо вчера



Моля, посочете какво искаш да кажеш с "при следващото зареждане на страницата преводи са си отишли" - не разбирам.

Моля, уверете се, че имате база данни кеш, включен. Също така моля, уверете се, че са го превърнали за специфичен език. Страница трябва да се кешира, ако е напълно преведен. Ако някоя грешка в превода се случва след това, тя не се кешира, защото тя ще запълни кеш с грешни данни (Преводът е разбил - така че не можем да го кеш).

Аз вярвам, че това е по моя вина - не е езика по подразбиране (английски език) се обърна за кеш. Логично е, че системата не е кеширане на по-горе страница, защото аз не са имали това.



Моля, уверете се, че сте се създадат подходящи API KEY. Също така ние ще ви подготви специален Microsoft тест, за да се определи какво се случва.
Правя - това е все още времето,



Ако е v1, тогава Google направеното съобщение, че ограниченията ще бъдат направени - може би те направи по-строги, когато идват по-близо до крайната дата ... Ако това е v2 - тя не трябва да се случи, че те да вземат пари за това. Вижте последната ми публикация за лимит на потребител за секунда

tavenger5
29-09-11, 19:58
В v2 документация се казва "100,0 символи / секунда / потребител" - Аз съм се познае Аз съм все още повече от това, което е защо v2 работи само за миг.

Nevermind за това v2 - сега виждам, че това е ръчна граница, че могат да бъдат променяни.

tavenger5
29-09-11, 20:21
Някои повече инфо:

Превод API V1 - "Съмнения Условия за ползване на услугата злоупотреба" - Google AJAX APIs | Google Групи


Както бе споменато в обявяването на осъждане, ние сме започнали да ограничава ползването на v1 на API.

tavenger5
29-09-11, 23:36
Аз съм все още не може да се Преводач на държавите-членки да функционира правилно.

samm1129
30-09-11, 02:26
Аз съм в една лодка тук ... не сте сами

Simon Lloyd
30-09-11, 07:53
Моля, обърнете внимание, че 2 връзки, които е дал в първия пост са около vBET 3.5.0 Beta (нестабилна) версия, която има право да има грешки - това е форма "нестабилна" определение;)
Първият линк не е за версия 3.5, това е за версия 3.4.1, един от вашия екип, който се препоръчва, че съм "надграждане", за да vBET 3.5 до решаване на въпроса, в което казах, не бих, защото вие не подкрепа, както е посочено в областта за изтегляне.

@ Tavenger5, добра работа, благодаря за правене на тестове:)

r.dziadusz
30-09-11, 09:21
Добре нека да опитате Microsoft връзки, моля ключ с вашия доставчик на превод "Използвайте Google само": не и "да се използва Google API v2": не, да създадете PHP - тя може да бъде просто обикновен файл тефтерче, записва като *. PHP.

И поставяте това съдържание:


<?php
require_once('./global.php');
echo "Starting translation test<br/>\n";
$connection = curl_init();
curl_setopt($connection, CURLOPT_URL, 'http://api.microsofttranslator.com/V2/Ajax.svc/Translate?appId='.$vbulletin->options['vbenterprisetranslator_microsoftappid'].'fake&from=pl&to=en&options={%22ContentType%22:%22text/html%22}&text=witaj');
curl_setopt($connection, CURLOPT_USERAGENT, 'Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.4) Gecko/20030624 Netscape/7.1 (ax)');
//curl_setopt($connection, CURLOPT_FOLLOWLOCATION, 1);
curl_setopt($connection, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);
$time = microtime(true) * 1000;
$result = curl_exec($connection);
$time = microtime(true) * 1000 - $time;
echo 'Test result: '.$result."<br/>\n";
echo 'Test error: '.curl_error($connection)."<br/>\n";
curl_close($connection);
echo 'Connection time (ms): '.$time;
?>


Го качите във вашата папка форум корен, и да сложи линк към този файл на вашия браузър, и моля ми покаже резултати

samm1129
30-09-11, 15:12
Стартиране превод тест
Резултати от изпитването: ï »¿" InvalidOperationException:: ID = 3643.V2_Json.Translate.35944BF8 "
Тест грешка:
Връзка време (MS): 61.6999511719

tavenger5
30-09-11, 16:07
За MS аз съм се:
Стартиране превод тест
Резултати от изпитването: ï »¿" ArgumentException: Невалидна appId \\ u000d \\ u000aParameter име: appId: ID = 3743.V2_Json.Translate.3596BAA0 "
Тест грешка:
Връзка време (MS): 105,299804688

Търся в appid на Bing в момента и тя е правилна. Аз не съм сигурен, че това, което ми липсва тук.

tavenger5
30-09-11, 16:14
Също така, след тестване v2 малко и стелажи 1,5 M символи за по-малко от час аз осъзнах някои неща:

Google е хвърляне на грешка, защото твърде много герои са били поискани в даден момент. Това е така, защото на всеки потребител Limit летвата твърде ниско в рамките на квотите раздела под конзола API. След включване на този всичко на една страница ще бъдат преведени правилно.
Дори и с поддръжка само на 10 езика, допълнително режийни не си струва. Аз се обърнах 4 най-ниски изпълнение (въз основа на размера на трафика и времето на страница) преводи, в моя случай - АБ, йа, Нидерландия, Полша (немски език е ниско, извършване на прекалено, но аз го съхраняват на)
След изключване на тези езици, аз се прехвърлих обратно към v1 и нещата изглежда се оправи, за сега.

vBET
30-09-11, 18:40
Направих един бърз тест. Ето какво съм направил стъпка по стъпка:

Enabled Google Превод v2. Преводи работи за кратък период от време, после спря
Междувременно v1 ми даде 200 статус
Switched обратно към v1. Преводи отново работи за кратък период от време - наблюдавано състоянието на 403
Увеличихме "Пауза между преводи" до 2000 г.
Switched обратно към v2. Преводи работи за кратък период от време, после спря
v1 ми даде 200 статус отново
Switched обратно към v1. Преводи отново работи за кратък период от време - наблюдавано състоянието на 403
Увеличихме "Пауза между преводи" до 3000
Switched обратно към v2. Преводи работи за кратък период от време, после спря
v1 ми даде 200 статус отново
Switched обратно към v1. Преводи отново работи за кратък период от време - наблюдавано състоянието на 403
Увеличихме "Пауза между преводи" 4000
Switched обратно към v2. Преводи работи за кратък период от време, после спря
v1 ми даде 200 статус отново
и т.н. ..


Така че е ясно, че Google не харесва на всички обаждания, които аз съм хвърлят го дори със закъснение от 4 секунди!

В v2 документация се казва "100,0 символи / секунда / потребител" - Аз съм се познае Аз съм все още повече от това, което е защо v2 работи само за миг.

Google се готви да бъде затворен v1 - можем да очакваме, че те ще положи още повече ограничения по време.
В Google v2 можете да управлявате тръгваш! Тя е до йо. Моля, влезте вашия Google акаунт и да промените настройките. Отиди тук: https://code.google.com/apis/console и отидете Квотите тагове. Можете да настроите да ограничават толкова големи, колкото ви е необходимо:) 100 е много ниска. Тръгнахме квота много по-голямо.

Също така моля, имайте предвид, че "Пауза между преводи" се работи на едно искане. Това означава, че ако превод на една страница отнема 3 запитвания след това ще има забавяне между тези. В същото време други страници може да се преведе едновременно. Също така можете наистина високо закъснение - ви преведените страници ще генерират много време преди кеширане.

И друга тема - кеширане. Моля, обърнете внимание, че Google v2 не е нужно кеш граница като Google v1 - така че ако използвате Google v2 можете да дадете по-дълго време да живеят за вашия кеш или забраните напълно почистване.

vBET
30-09-11, 18:56
Точно така, но ние всички сме същия проблем ...

Да. Все още в случай на vBET 3.5 / 0 не може да има допълнителна причина бъгове, тъй като тя е нестабилна версия. В случай на vBET 4.x е най-вероятно извън причина. Разбира се, ако е зададено превод доставчик ограничава тогава всички потребители ще имат един и същ въпрос.


Аз вярвам, че това е по моя вина - не е езика по подразбиране (английски език) се обърна за кеш. Логично е, че системата не е кеширане на по-горе страница, защото аз не са имали това.

Да кеш за собствения си език ще бъде полезно, ако някой пише в друг език, тогава ще бъдат преведени на изгледа по подразбиране на вашия език по подразбиране.


Вижте последната ми публикация за лимит на потребител за секунда

Видях го и вече отговори - можете да го промените по-голям, колкото искате:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vB Enterprise Translator 4.10.1