PDA

View Full Version: Решени . Htaccess въпроси



scottct1
03-12-10, 04:09
Аз съм Еврофутбол 4.1 с vbseo 3.5.2.

Аз покупка VBT днес. :)

По-долу е мой. Htaccess файл, който работи ... WWW точка satelliteguys точка нас / htaccess.txt (не мога да качите ми TXT файл казва, че има разрешения грешка на вашия сървър и не мога да публикувате URL адреси, докато пускате 15 пъти.)

Аз не са в състояние да получите предложените vbt да работят правилно, когато аз го поставите, получавам съобщение за грешка, която казва, че страницата не е пренасочване на правилно

Firefox е открил, че сървърът е пренасочване на искането за този адрес по начин, че никога няма да завърши. Когато се опитам ще ми началната страница.

Можеш ли моля да ме познаваш правилните. Htaccess, така че мога да получа тази работна? Благодаря!

scottct1
03-12-10, 17:35
Поръчах инсталирането на услугата снощи. Ще пусна про го разбера, тъй като аз съм сигурен, че нещо по-просто. :)

kamilkurczak
03-12-10, 19:19
Това право.
Извинявам се за нашите късно.

Моля, изпратете ми от PM admincp, FTP и vBSEO детайли.

Сега имаме един уикенд. ние ще го направя в понеделник. Дали е точно за вас? Извинявам се за закъснението.

scottct1
04-12-10, 02:02
PM изпрати.

Благодаря!

vBET
04-12-10, 11:23
Този уикенд Камил е безплатно. Той ще бъде в състояние да го реши, че отговорът понеделник. Надявам се това да е ОК:)

kamilkurczak
06-12-10, 11:08
Защото не можете да редактирате вашите Htaccess файл - моля замените Htaccess файл с това:

DirectoryIndex cmps_index.php index.php cmps_index.php index.html index.htm

# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.satelliteguys\.us
RewriteRule (.*) http://www.satelliteguys.us/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

#************************************************************************--
#RULES for SEO translation links with vBSEO (have to be included before all rules to vbseo.php)
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

#************************************************************************--
#RULES for pages outside forum directory handled by vBulletin

#Those rules have to be in domain main folder
#RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
#RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

#This rule must be in each directory which have to be supported (without forum directory itself)
#RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
#RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]


RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.satelliteguys.us$

kamilkurczak
06-12-10, 15:44
Готово.
Редактирах vbSEO файлове (интеграция с vBET)
Редактирах. Htaccess (сега имате добър правила)
-I са създали необходимите опции в admincp vBET и admincp-> Общи настройки
-I тества вашия сайт и всичко (превод форум и връзки), работи добре.

Мога ли да го тествате?
ако нещо не е съгласен, моля пишете тук.
Ако всичко е наред Благодаря за съдействието и на добър час

scottct1
06-12-10, 17:41
Имам няколко въпроса ...

1) Ако кликнете върху Немски превежда като немски глоба. Въпреки това, ако искам да се върна в английски и щракнете на английски флаг, да се върна на английски и той остава немски.

Вместо да ме отведе до satelliteguys.us / EN просто ме връща обратно към satelliteguys.us

2) началната страница ми е cmps_index.php, но по някаква причина не се зарежда, като го използват вместо index.php се зарежда. За да поправите това temporarly имам копия cmps_index.php ми да index.php.

3) Един от потребителите ми докладвано на следващия въпрос ... "Първото непрочетено мнение функция, изглежда, за да бъдат нарушавани. Аз отивам в първия пост на нишки, вместо на нови мнения."

Моля, посъветва.

scottct1
06-12-10, 18:03
Още въпроси ...

В AdminCP след това да VBT Инструменти след това да Непрозрачни Игнорирани думи получавам следното съобщение за грешка.

Внимание: require_once ([пътека] / admincp / vbenterprisetranslator_ignoredwords.php) [function.require-веднъж]: не успя да открие поток: Няма такъв файл или директория в [пътека] / admincp / misc.php (2067): оценка () " г код на ред 4

Фатална грешка: require_once () [function.require]: Failed отваряне / ЮЕсАр / начало / satellit / public_html / admincp / vbenterprisetranslator_ignoredwords.php "(include_path ='.:/ ЮЕсАр / ИЪ / PHP: / ЮЕсАр / местни / ИЪ / PHP ") в / ЮЕсАр / начало / satellit / public_html / admincp / misc.php (2067): оценка ()" г код по линия 4

И това от кеша чисти ...

Внимание: require_once ([пътека] / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php) [function.require-веднъж]: не успя да открие поток: Няма такъв файл или директория в [пътека] / admincp / misc.php (2067): оценка () " г код по линия 9

Фатална грешка: require_once () [function.require]: Failed отваряне / ЮЕсАр / начало / satellit / public_html / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php "(include_path ='.:/ ЮЕсАр / ИЪ / PHP: / ЮЕсАр / местни / ИЪ / PHP ") в / ЮЕсАр / начало / satellit / public_html / admincp / misc.php (2067): оценка ()" г код по линия 9

kamilkurczak
06-12-10, 18:16
1) satelliteguys.us / е добро. Защо не с "/"? защото английският е вашият основен език на форума и, когато кликнете върху английски флаг имате URL на оригиналната форум.
Къде виждате немски? ако кликнете върху Немски имам немски превод. Ако кликна на английски език - на английски.

Ако искате да имате по-бърз форум:
Можете да забраните някои преводи на просия - когато кеш ще бъдат запълнени, можете да добавите нови от време на време. Започвайки с всичките 52 превод означава 52 пъти повече съдържание за потребителите и корени. Някои форуми могат лесно да се справим с това, за някои е по-добре да се започне с няколко преводи.
За да го направите: отидете на admincp-> vBET-> Знамена

2) е тя сега?
3) Сега имам свободно време. Аз ще го оправя утре. Ако това е ОК за вас.

scottct1
06-12-10, 18:21
1) satelliteguys.us / е добро. Защо не с "/"? защото английският е вашият основен език на форума и, когато кликнете върху английски флаг имате URL на оригиналната форум.
Къде виждате немски? ако кликнете върху Немски имам немски превод. Ако кликна на английски език - на английски.

Отново не работи ... Ако кликнете върху Geman виждам немски. Ако кликна на английски език все още виждат НЕМСКИ. От немски аз да кликнете върху друг флаш като Полша ANF видите полски, но отново, ако кликнете върху английски език, не ми се върне на английски!

Друг потребител отчете този проблем, както и аз съм се чудех дали това е Еврофутбол 4,1 въпрос.


Ако искате да имате по-бърз форум:
Скоростта на глобата, а не като скорост въпрос.


3) Сега имам свободно време. Аз ще го оправя утре. Ако това е ОК за вас.
Бих искал, го определят, както, колкото можете по-скоро, тъй като тя е предизвиква въпроса за моите потребители. Това е защо Платил съм за вас, момчета, да го инсталирате, така че тя да работи правилно.

А какво да кажем за съобщения за грешка, аз афиш и издаване на нови мнения.

Благодарим Ви!

kamilkurczak
06-12-10, 18:30
Добре, аз ще анализира тези грешки и да ги отстраняват утре сутринта (полски път). Моля, не изключвайте ми достъп.

Редактирано:
За този превод на английски език. Мога да го видя от IE. Аз ще се опитам да го оправя.

scottct1
06-12-10, 18:36
Ok.

Аз определя началната страница на грешка, преименуван на cmps_index файла index.php след това промениха началната страница на моя форум, за да forum.php. :)

Аз съм полски, но никога не са били в Полша. На компанията, аз работя тук, в Съединените щати започна Полши първата компания за кабелна телевизия, която е наречена @ забавление. :)

kamilkurczak
06-12-10, 18:39
:) Приятно да се запознаем.

За този превод на английски език. Мога да го видя от IE. Аз ще се опитам да го оправя.
Plese определи admincp ми, защото мога да виждате само настройките на форума:) благодаря, че ще ги оправя утре.

(Моля, да се опитате да импортирате product.xml файл от направи не качвате папката)

scottct1
06-12-10, 18:45
:) Приятно да се запознаем.

Plese определи admincp ми, защото мога да виждате само настройките на форума:) всичко е готово. :)

kamilkurczak
06-12-10, 18:48
Хм, аз все още виждате само "Форум Мениджър" - моля да го тества.

scottct1
06-12-10, 19:05
Хм, аз все още виждате само "Форум Мениджър" - моля да го тества.

Аз го тества и да видите и достъп до всичко в admincp ... Може би да излезете и след това отново?

kamilkurczak
06-12-10, 19:15
Знаете ли, тест в с моите данни за достъп на тест? Аз все още виждат само форум мениджър. Може би можете да направите нов акаунт за мен? Ако отговорът е "да", моля да изпратите тези данни от PM.
Благодаря

scottct1
06-12-10, 19:28
Да, аз го изпитват.

Ето какво виждам ... http://www.satelliteguys.us/images/admincp.jpg

Може би съм ви разбирам.

kamilkurczak
07-12-10, 10:26
мога да ви погледна в тази тема?
URL адрес:

коя версия на път да Автоматични използвате? PL1? Ако отговорът е да, моля просто прочетете форма нишка този линк и се опитайте да актуализирате Автоматични път PL2.

Моля, да я потвърдите.

Редактирано:
Ние използваме нашия тест форум 4.0.8 версия на VB. Аз ще го ъпгрейд и ще се опитам да възпроизвежда този въпрос на нашия тест форум.

Моля, просто прочетете форма нишка този линк и се опитайте да актуализирате Автоматични път PL2.

и аз все още не са достъп до опциите си admincp (само за мениджър на форум). Моля изтрийте actulal сметка и да направите нов за мен, ако може и все още се нуждаят от моята помощ.

scottct1
07-12-10, 15:00
Аз съм с Еврофутбол 4.1 PL 2.

Аз ви PMed алтернативен вход към admincp. :)

Честит вторник!

scottct1
07-12-10, 15:05
Току-що отново поддръжка VBT и той се реши въпроса за връщане на езика по подразбиране. :)

Broken сега са съобщения за грешки от двете позиции в vbt меню "Инструменти" в Admin CP, а прекъснатата отидете на първото непрочетено мнение въпрос.

Аз съм се познае, това е нещо общо с vbseo, но той е работил, докато не се инсталира вчера.

Благодарим Ви!

kamilkurczak
07-12-10, 15:19
Така че въпросът с гръб към основният език е решен сега?
Аз ще определи останалите въпроси.

scottct1
07-12-10, 15:36
Така че въпросът с гръб към основният език е решен сега?
Аз ще определи останалите въпроси.


Да обратно към основният език, сега е решен. Аз всъщност модернизирани до PL2 снощи. :)

kamilkurczak
07-12-10, 15:48
ОК, въпросът с предупреждения в admincp (кеш-чисти и игнорирани думи) се установява сега.
Актуализира два файлове в admincp папка

kamilkurczak
07-12-10, 16:06
OK.
Вторият въпрос е: отидете на първия нов пост.

Могат да се възпроизвеждат на моя тест форум, така че аз ще го оправя без достъп до FTP и admincp.

Моля, направете нова тема с този бъг (отидете до първата нова публикация) в този раздел:
vBET4 Докладване за грешка - Еврофутбол Enterprise Преводач (vBET) (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-bug-reporting/) и ние ще я фиксира на нашия тест форум.

Какво vBET? е работа добро сега? нови въпроси? Моля, да го тества. Ако не, благодаря за доброто сътрудничество и се наслаждавайте на:)

scottct1
07-12-10, 16:15
Освен за първи пост нов бъг ... Всичко изглежда невероятно. :)

Благодарим Ви!

kamilkurczak
07-12-10, 17:09
благодаря за потвърждение - решен тук. сега -> бъг с нова публикация

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET Translator 4.10.1