Важны: Гэтая старонка выкарыстоўвае печыва (cookies). Выкарыстоўваючы сапраўдны сайт, не выключаючы печыва ў браўзэры, азначае, што вы згодны для яго выкарыстання.
Купіць зараз! Асаблівасці Загрузка

Зарабляйце з намі!

Калі вы хочаце, каб пачаць зарабляць грошы з vBET зарэгістравацца, каб Партнёрская праграма.
Стар. 1 з 2 12 АпошніLast
Вынікі 1 да 10 з 11

Тэма: Час атрымання першага байта - BIG розніца, калі Google выключаны.

  1. #1
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лютага 2011
    Паведамленняў
    138

    Default Час атрымання першага байта - BIG розніца, калі Google выключаны.

    Хто-небудзь яшчэ заўважыў вялікай розніцы ў час да першага байта з наступнай усталёўкай:

    admincp - ад vbet Пераклад пастаўшчыкі - выкарыстоўваць толькі Google (бэта) - няма

    Калі я паставіў яго на няма, я ў выніку час да першага байта па 8secs. Калі я паставіў яго на ды часу зніжаецца да 1.2secs.

    Я праверыў гэта на апошнюю гадзіну і вынікі адпавядаюць. Усё, што я раблю кліча форуму старонцы праз webpagetest.org на мове па змаўчанні - няма мовы перамыкачоў.

    admincp - ад vbet Пераклад пастаўшчыкі - выкарыстоўваць толькі Google (бэта) - ідэнтыфікатар прыкладання для Microsoft Пераклад інтэрфейсу API уведзены правільна.

    Таксама, з вышэй параметр на "няма" пераклады не з'яўляюцца. Я глядзеў французскі член адказаць на паведамленне. Аднойчы ен выратаваў паста я ўбачыў, што ад vbet скрыню і сцягі з'явіліся ў postbit але ў тым, што перакладзены тэкст не хапае. Я адышла назад і Выкарыстоўвайце Google ТОЛЬКІ (BETA) да ды і вуаля! усё працавала нармальна.

    Мне было б цікава, ці ёсць хто-небудзь бачыць гэтую праблему на сваім борце.
    Апошні раз рэдагавалася norku; 21-09-11 у 17:43.

  2. #2
    Пенсіянер;)
    Рэгістрацыя
    Жнівень 2011
    Паведамленняў
    441

    Default

    Прывітанне
    Спачатку не маглі б Вы праверыць, калі ў вас ёсць правільны ідэнтыфікатар для Microsoft Пераклад API?

  3. #3
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лютага 2011
    Паведамленняў
    138

    Default

    Прывітанне,

    Так, як ужо згадвалася, колькасць Microsoft API правільна і ўвайшоў. Гэта таксама абавязкова ўключыць - я проста ўвайшоў у Bing і правяраецца.

  4. #4
    Пенсіянер;)
    Рэгістрацыя
    Жнівень 2011
    Паведамленняў
    441

    Default

    Калі ласка, праверце опцыю Форум мовы, калі гэта зроблена належным чынам (мова па змаўчанні ўсталяваная ў сістэме), калі ласка, пакажы мне свае. Htaccess файл. Калі ў вашай канфігурацыі ў парадку, мы павінны праверыць яго на месца

  5. #5
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Аб перакладзе часу - гэта не да vBET - гэта залежыць ад знешняй службы перакладу. Як відаць Microsoft Пераклад API павольней, чым Google Translation API. Ён можа змяняцца з часам. У любым выпадку мы нічога не можам зрабіць з гэтым. Так што няма нічога, каб вырашыць тут.

    Аб адсутнасць вынікаў - калі ласка, апішыце, як менавіта да ўзнаўлення. Дакладныя дадзеныя, якія былі на гэтай пасадзе. URL на старонку, дзе яна адбываецца таксама дапаможа

  6. #6
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лютага 2011
    Паведамленняў
    138

    Default

    Htaccess:

    PHP Code:
    # Comment the following line (add '#' at the beginning)
    # to disable mod_rewrite functions.
    # Please note: you still need to disable the hack in
    # the vBSEO control panel to stop url rewrites.
    RewriteEngine On

    # Some servers require the Rewritebase directive to be
    # enabled (remove '#' at the beginning to activate)
    # Please note: when enabled, you must include the path
    # to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
    #RewriteBase /


    #RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.xxx\.com
    RewriteCond %{HTTP_HOST} !(^www\.xxx\.com$|^cdn\.xxxx\.com$)
    RewriteRule (.*) http://www.xxxx/$1 [R=301,L]

    #RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yourdomain\.com
    #RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forum/$1 [L,R=301]

    RewriteRule ^forum/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ forum/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$[L]

    #vbet translator rules start
    RewriteRule ^forum/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
    RewriteRule ^forum/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/(.*)?$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$[L,QSA]

    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
    RewriteRule ^forum/((archive/)?(.*.php(/.*)?))$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond 
    %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond 
    %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
    RewriteRule ^(.+)$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

    #vbet translator rules end


    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(media/|admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
    RewriteRule ^forum/((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ forum/vbseo.php [L,QSA]

    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond 
    %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond 
    %{REQUEST_FILENAME} !/(media|admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
    RewriteRule ^(.+)$ forum/vbseo.php [L,QSA]

    ## Expires
    <ifModule mod_expires.c>
        
    ExpiresActive On
        ExpiresDefault 
    "access plus 1 seconds"
        
    ExpiresByType text/html "access plus 1 seconds"
        
    ExpiresByType image/gif "access plus 3456000 seconds"
        
    ExpiresByType image/jpeg "access plus 3456000 seconds"
        
    ExpiresByType image/png "access plus 3456000 seconds"
        
    ExpiresByType text/css "access plus 3456000 seconds"
        
    ExpiresByType text/javascript "access plus 3456000 seconds"
        
    ExpiresByType application/javascript "access plus 3456000 seconds"
        
    ExpiresByType application/x-javascript "access plus 3456000 seconds"
    </ifModule>

    ## Compression
    <ifmodule mod_headers.c>
        <
    ifmodule mod_deflate.c>
            
    AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/css text/xml application/x-javascript
            BrowserMatch 
    ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
            BrowserMatch 
    ^Mozilla/4\.0[678no-gzip
            BrowserMatch 
    \bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
        
    </ifmodule>
    </
    ifmodule>

    #Remove index.php from xxx.com/index.php
    #rewrite engine on 
    RewriteCond %{THE_REQUESTindex\.php
    RewriteCond 
    %{QUERY_STRING} ^$
    RewriteRule ^index\.php$ / [L,R=301


    Мова форуму па змаўчанні выкарыстоўваецца англійская мова. Пераключэнне ад Google і выкарыстоўваючы Microsoft павінна мець ніякага значэння пры праглядзе / форум / (да прыкладу), так як няма неабходнасці перакладу. Калі я прагляду / форум / ды / я чакаў бы ўбачыць розніцу, так, але я бачу, што 8 сек час да першага байта пры праглядзе / форум / Гэтага не можа быць правільным.

    Карыстальнік не рабіў нічога асаблівага. У яго была французская ставіў сваёй мовы па змаўчанні і зрабіў прапанову адной пасады на той мове, на грамадскім форуме. З дапамогай Google выключыў я паглядзеў на свой пост і не было ніякага тэксту, толькі vbet сцягі які паказвае мова ад і да, і тэкставае поле, дзе vbet пераклад звычайна з'яўляецца. Я павярнуў назад на Google і тэксту не было відаць.

    Я праверыў мае часопісы толькі цяпер, і я атрымліваю сотні з гэтых памылак:

    [Чц 15 Верасень 14:04:17 2011] [памылка] [кліент 66.249.72.103] [чц Верасень 15 14:04:17 2011] [інфармацыя] Выкананне "/ галоўная / XXX / public_html / форум / vbenterprisetranslator_seo.php", як UID 503, 500 GID
    Апошні раз рэдагавалася norku; 22-05-12 у 09:28.

  7. #7
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Ваша. Htacess правільна. Як вы пісалі ўсе выдатна працуе з Google, так што правілы з'яўляюцца правільнымі.

    Звярніце ўвагу, што адказ Пераклад адказе API час не да нас. Вы ўжо атрымалі гэтую інфармацыю. Мы нічога не можам зрабіць з гэтым. Вы можаце звярнуцца ў карпарацыю Майкрасофт аб сваей службе хутчэй. Калі вы хочаце, каб Вам праверыць, колькі часу кампанія чакае адказаў ад знешніх перакладу API - проста уключыце Адмін Ср -&ГТ; ад vbet&ГТ; варыянты перакладу -&ГТ; Пераклад часу водгуку. Тады, калі вы ўвайшлі як адміністратар, вы ўбачыце, колькі часу ваш сервер чакае ў працягу гэтага генерацыі старонкі. Звярніце ўвагу, што не будзе чакаць, калі пераклад ўжо ў кэш.

    Калі ласка дайце дакладнае паведамленне якой было напісана. Памылка можа быць пра якую-небудзь асаблівы характар.

    Аб часопісе - калі ласка, адкрыйце новы струмень для новага выпуску і мы будзем працаваць па ёй

  8. #8
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лютага 2011
    Паведамленняў
    138

    Default

    Так пры загрузцы старонкі ў мову форуму па змаўчанні (без перакладу патрабуецца) яшчэ ёсць затрымка, выкліканая падлучэння да Microsoft? Гэта не мае сэнсу ..

  9. #9
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Гэта можа выглядаць як яно не сэнс, але толькі пры адсутнасці пераклады выконваюцца. Яшчэ б - на форуме пераклад старонкі па змаўчанні могуць быць зробленыя. Менавіта таму, што вы можаце паглядзець на старонцы, якую неабходна перакладаць паведамленні, напісаныя на іншых мовах (выкарыстоўваецца мову і / ці langtitle BBCode).

    Таму, калі ласка - скарыстайцеся нашай падказкай. Вы ўжо ведаеце, што рабіць, каб праверыць час чакання. Таму, калі ласка, гэта. Напісанне, што ён не мае ніякага сэнсу для вас, не дае нам прагрэс. Калі вы не маюць патрэбу ў нашай падтрымцы і не хочуць яго выкарыстоўваць, мы можам адзначыць гэтае пытанне, як вырашыць. Калі вам патрэбна наша падтрымка - калі ласка, выкарыстайце яго і даць нам вынікі не думкі - інакш гэта будзе бясконцы цыкл, аб чым мы думаем

    Падрабязнасці - гэта тое, што мы павінны працаваць з пытаннямі

  10. #10
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лютага 2011
    Паведамленняў
    138

    Default

    Я разумею, (г), што час Microsoft адказ па-за вашага кантролю. Гэта не мая кропка. Я хачу сказаць: чаму час адказу пытанне, калі я загрузку старонак на мове па змаўчанні, які змяшчае толькі мова па змаўчанні? Існуе не патрабуецца пераклад ўсё ж ёсць 8 з затрымкай да загрузкі старонкі. Калі б я вярнуцца да Google старонка загружаецца нармальна. Як толькі кэш пачынае запаўняцца для іншых моў той час Microsoft адказу не будзе, можа быць такая праблема, але калі ёсць старонка чакання на мове па змаўчанні, тое, што гэта дзярмо. Зноў жа, я цалкам разумею, што гэта па-за вашага кантролю

    Зноў жа, французскі Далучаныя стандартнае паведамленне з выкарыстаннем стандартных сімвалаў. Пераклад проста не працуюць, калі я быў з дапамогай Microsoft. Яна была перакладзеная правільна, калі я перайшоў назад у Google. Я тэставаў толькі цяпер і Microsoft перакладзены паведамленне на нямецкай мове і адлюстроўваецца правільна. Рэч з французскім хлопцам быў, верагодна, проста глюк.


    Дарэчы, Адмін Ср -&ГТ; ад vbet&ГТ; варыянты перакладу -&ГТ; Пераклад Час водгуку на прычыны CSS пытанняў. Мы абмяркоўвалі гэта некаторы час назад.

    http://www.vbenterprisetranslator.co...-2-3-mess.html

Стар. 1 з 2 12 АпошніLast

Пазнакі гэтай тэмы

Вашы правы

  • Вы не можа ствараць новыя тэмы
  • Вы не можа адказваць на паведамленні
  • Вы не можа прымацоўваць ўкладання
  • Вы не можа рэдагаваць свае паведамленні
  •