КПК

Прагляд поўнай версіі: Вырашанае Дзякуй за vbet але я заўважаю нейкія дзіўныя праблемы з cmps_index старонку

symbianist
15-06-10, 14:28
Дзякуй за vbet але я заўважаю нейкія дзіўныя праблемы з cmps_index старонцы.
У мяне ёсць cmps_index.php стар перайменаваны ў bindex.php. Але калі я спрабую націснуць trnalstor напрыклад арабская, ён паказвае, як выразаць спасылкі

www.mywebsite.com / AR / б
якія, як мяркуецца, павінны быць

www.mywebsite.com / AR / bindex.php

І гэта аднолькава для ўсіх перакладаў. Што мне зрабіць, каб выправіць гэтую памылку. дзякуй загадзя.

vBET
15-06-10, 17:35
vBET скарачэнняў index.php з URL, - вось чаму ў вас ёсць гэтая праблема. Для хуткага рашэння, калі ласка:
1. Адрэдагуйце файл / уваходзіць / vbenterprisetranslator_functions_url.php
2. Пошук па сайце:

if (false !== strpos($address, 'index.php') && false === strpos($address, '/archive/')) {
$address = str_replace('index.php','',$address);
}

2. Замяніць на:

if (false !== strpos($address, '/index.php') && false === strpos($address, '/archive/')) {
$address = str_replace('/index.php','/',$address);
}

Калі ласка, пацвердзіце, што гэта дапамагае. Мы будзем уключаць яго ў наступны рэліз так што вы будзе спакойна пра гэта падчас абнаўленняў:)

symbianist
16-06-10, 10:25
Я памыляюся. Гэта арыгінальная index.php перайменаваны ў bindex.php і мой cmps_index.php быць index.php.
Мой перакладчык ў index.php (першапачаткова cmps_index.php), здаецца, працуе нармальна, але bindex.php (першапачаткова index.php) не працуе.

І я не магу знайсці гэты код у файле / уваходзіць / vbenterprisetranslator_functions_url.php

калі (ложь! == strpos ($ адрас, 'index.php') & & ілжывы === strpos ($ адрас, '/ архіў /')) {
$ Адрас = str_replace ('index.php','',$ адрас);
}

Гэта тое, што я маю на / уваходзіць / vbenterprisetranslator_functions_url.php

калі ($ індэкс = strpos ($ адрас, 'index.php')) {
$ Адрас = str_replace ('index.php','',$ адрас);
}

Прашу адказаць як мага хутчэй.

vBET
16-06-10, 20:08
ОК - гэта код, які вы знайшлі гэта адзін. Я даў табе код ад версіі яшчэ не выпушчаны. Але не выкарыстоўваць яго - таму што пытанне яшчэ сёе-тое, што Вы апісалі ў першую чаргу.

Аб рэальнай праблемай. Па-першае - пераканайцеся, што ён не зрабіў некаторыя налады vBSEO (як карыстацкія перапісаць ці што-то).

Калі вы будзеце ўпэўнены, што гэта не vBSEO, то, калі ласка, PM ваш URL форум і дэталі доступу да панэлі адміністратара, vBSEO ср і FTP - нам прыйдзецца праверыць яго на месца.

vBET
05-07-10, 07:41
Таму што ён пайшоў у PM - для пацверджання можа быць зачынены пытанне?

vBET
07-08-10, 11:56
Няма пацверджання - закрыццё пытання. У выпадку, калі ён будзе актыўным адкажыце тут і ён будзе зноў адкрыты.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.9.99 supports automatic translations