КПК

Прагляд поўнай версіі: Вырашанае наладжвальныя спасылкі старонцы пра шаблон



MOGmartin
15-09-10, 12:36
Прывітанне,

Мне давялося стварыць шаблон з нуля (мая плата індывідуальнага дызайну).

Усё працуе выдатна, акрамя выпадкаў, калі карыстач звяртаецца па спасылцы, каб пад-мовы, спасылкі на асноўны мова (гэта значыць domain.com) абнаўляецца, каб быць на галоўнай старонцы гэтай мовы, (гэта значыць domain.com / ES /).

Як я магу змяніць перапісванне канкрэтныя спасылкі, каб я мог падтрымліваць сувязь з мовы арыгінала (англійскай), захоўваючы пры гэтым асноўныя лагатып сайта, выкарыстоўваючы новую спасылку на хатнюю старонку канкрэтнай краіне?

дзякуй

MOGmartin

MOGmartin
15-09-10, 13:02
калі вам трэба, напрыклад,

1) перайдзіце на маёй дошцы @ MOGmartin ў SEO форум, бясплатна SEO Tools & SEO Blog@seoforums.org (http://tiny.cc/ipq4y)
2) пстрыкніце на іншую мову
3) націсніце кнопку назад на англійская (першы сцяг).

Мне трэба ўстанавіць, што спасылку для пераходу на толькі на галоўную старонку асноўнага сайта.

дзякуй

vBET
15-09-10, 15:49
Я гэта бачу. Якія змены вы зрабілі ў vBET шаблон для генерацыі сцягі. Акрамя таго - ты завёў ніякіх vBET змены кода?

MOGmartin
15-09-10, 16:54
Я гэта бачу. Якія змены вы зрабілі ў vBET шаблон для генерацыі сцягі. Акрамя таго - ты завёў ніякіх vBET змены кода?

ніякіх зменаў на ўсіх, я толькі што стварылі жорстка шаблон ў HTML з мовамі я хацеў, і паказаў іх у правільны каталог:

то ёсць. іспанская сцяг = спасылка на / ES /
французскі сцяг = спасылка на / FR /

ніякай логікі выкарыстоўваецца.

MOGmartin
16-09-10, 12:20
ніякіх зменаў на ўсіх, я толькі што стварылі жорстка шаблон ў HTML з мовамі я хацеў, і паказаў іх у правільны каталог:

то ёсць. іспанская сцяг = спасылка на / ES /
французскі сцяг = спасылка на / FR /

ніякай логікі выкарыстоўваецца.

што-небудзь? гуз? дапамагчы??

і г.д.

vBET
16-09-10, 15:51
ніякіх зменаў на ўсіх, я толькі што стварылі жорстка шаблон ў HTML з мовамі я хацеў, і паказаў іх у правільны каталог:

то ёсць. іспанская сцяг = спасылка на / ES /
французскі сцяг = спасылка на / FR /

ніякай логікі выкарыстоўваецца.

Такім чынам, вы цалкам змяніўся спосаб генерацыі сцягі. Звярніце ўвагу, што vBET генеруе сцягі URL, нармальна не пераведзеных старонак і перакладзеных старонак выкарыстоўвае там прэфікс vbet_flag, якое выдаляецца ў працэсе перакладу сачэння (для распазнання вашага сцягі спасылкі, а не дадаваць туды код мовы). Вы змянілі яго, і менавіта таму ваш сцяг дадаў код мовы.

Таму, калі ласка, вярнуцца да vBET шаблон і змяніць яго, калі вам трэба, ці ў вашым кодзе праверыць існуе $ _REQUEST ['мову'] і ў гэтым выпадку дадаць vbet_flag-у пачатку сцяг URL (не малюнак - спасылка вакол выявы).

MOGmartin
16-09-10, 16:29
Такім чынам, вы цалкам змяніўся спосаб генерацыі сцягі. Звярніце ўвагу, што vBET генеруе сцягі URL, нармальна не пераведзеных старонак і перакладзеных старонак выкарыстоўвае там прэфікс vbet_flag, якое выдаляецца ў працэсе перакладу сачэння (для распазнання вашага сцягі спасылкі, а не дадаваць туды код мовы). Вы змянілі яго, і менавіта таму ваш сцяг дадаў код мовы.

Таму, калі ласка, вярнуцца да vBET шаблон і змяніць яго, калі вам трэба, ці ў вашым кодзе праверыць існуе $ _REQUEST ['мову'] і ў гэтым выпадку дадаць vbet_flag-у пачатку сцяг URL (не малюнак - спасылка вакол выявы).

Прывітанне, дзякуй за адказ.

Я ўзяў паглядзець на ваш код ўчора ўвечары, не мог прыдумаць, як адаптаваць яго ... думаю, я буду апускацца ў яе зноў.

праблема з шаблонам па змаўчанні з'яўляецца тое, што чаму-то ўсё вышыні і шырыні роўныя нулю, таму сцягі проста з'яўляюцца ў выглядзе кропак.

Вы ведаеце, чаму гэта адбываецца?

дзякуй!

Марцін

MOGmartin
16-09-10, 16:42
рэдагаваў вышэй паведамленне ўключыць праблема з шаблонамі,

HTML-я ў цяперашні час бачым, вышыня = "0" і шырыня = "0" на ўсіх сцягоў .... ?

MOGmartin
16-09-10, 16:52
OK - знайсці праблему.

Вы выкарыстоўваеце clear.gif як спасылку файла, гэта канфлікты з clear.gif, што VB выкарыстоўвае таксама.

Я цалкам наладзіць ўсе атрыбуты памеру малюнка ў vbseo, таму ён стварае гэты канфлікт.

Я рэкамендую вам змяніць імя clear.gif ў наступным выпуску.

vBET
16-09-10, 19:08
рэдагаваў вышэй паведамленне ўключыць праблема з шаблонамі,

HTML-я ў цяперашні час бачым, вышыня = "0" і шырыня = "0" на ўсіх сцягоў .... ?

Шырыня і вышыня жорстка як нумары: шырыня = "16" вышыня = "11"
Таму ён не можа быць vBET віне - можа быць, некаторых іншых мод разборы малюнкаў.

vBET
16-09-10, 19:11
OK - знайсці праблему.

Вы выкарыстоўваеце clear.gif як спасылку файла, гэта канфлікты з clear.gif, што VB выкарыстоўвае таксама.

Я цалкам наладзіць ўсе атрыбуты памеру малюнка ў vbseo, таму ён стварае гэты канфлікт.

Я рэкамендую вам змяніць імя clear.gif ў наступным выпуску.

Існуе ніякіх канфліктаў, таму што з clear.gif знаходзіцца ў іншай дырэкторыі. Так шлях зусім розныя. Малюнак вызначыць, што гэта поўны шлях у браўзэры а не толькі па імені. Таму, калі ласка, паспрабуйце наладзіць vbseo выкарыстаннем больш, чым проста малюнак назвы:)

Як я разумею, праблема вырашана. Вам трэба больш дапамагчы тут? :)

MOGmartin
17-09-10, 09:24
Існуе ніякіх канфліктаў, таму што з clear.gif знаходзіцца ў іншай дырэкторыі. Так шлях зусім розныя. Малюнак вызначыць, што гэта поўны шлях у браўзэры а не толькі па імені. Таму, калі ласка, паспрабуйце наладзіць vbseo выкарыстаннем больш, чым проста малюнак назвы:)

Як я разумею, праблема вырашана. Вам трэба больш дапамагчы тут? :)

Не, Im зроблена, дзякуй!

(Праверце інтэграцыі дарэчы, MOGmartin ў SEO форум, бясплатна SEO Tools & SEO Blog@seoforums.org (http://seoforums.org))

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1