КПК

Прагляд поўнай версіі: vbMediaWiki вектарны інтэграцыі



cevo
13-09-10, 09:42
Цяперашні час я выкарыстоўваю гэты мод
vbulletin.org/forum/showthread.php?t=247279

Яна не здаецца сумяшчальным з vBET паколькі, калі я паспрабаваў прагляду гэтай старонкі
mysite/forum/de/wiki

Ён быў вернуты "Старонка не знойдзена"

Звычайна вікі-старонак, павінны быць доступ з дапамогай гэтай спасылцы
mysite/forum/wiki

Любое змяненне Htaccess неабходна выправіць?

vBET
13-09-10, 14:11
Калі ласка, пакажыце нам свае актуальнай. Htaccess правілы і кропкі тых, якія зроблены для vbMediaWiki (калі ёсць).

cevo
13-09-10, 19:45
Вось усё што я атрымаў



#===VBSEO

# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /forum/

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yourdomain\.com
#RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forums/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

### VBET

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/index.php [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

## END VBET


### VBSEO
#RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteCond %{REQUEST_URI} !(media/|admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]



vBET
13-09-10, 20:04
Я толькі што праверыў спасылку, якую даў:

YOURFORUM_DOMAIN/forum/wiki
і гэта таксама не працуе. Калі ласка, спачатку пераканайцеся, што пазоў мод працуе наогул, ці даць адпаведныя URL для доступу да сваіх старонках.

cevo
14-09-10, 22:43
Я толькі што праверыў спасылку, якую даў:

YOURFORUM_DOMAIN/forum/wiki
і гэта таксама не працуе. Калі ласка, спачатку пераканайцеся, што пазоў мод працуе наогул, ці даць адпаведныя URL для доступу да сваіх старонках.


Выбачайце, што я сказаў вам няправільны адрас, на самай справе яна павінна быць MyDomain / вікі ня MyDomain / форум / вікі

vBET
15-09-10, 12:11
Так што ўсё цяпер ясна:) Вы павінны інтэграваць яго, як апісана тут: Як перакладаць старонкі па-за форуму каталога? (Http: / / www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1546)

Гэта дазволіць зрабіць спасылкі на перакладзеныя старонкі прызнаецца. Калі пасля гэтага на старонках не будзе перакладаць (але працуе), то скарыстайцеся такой інтэграцыі таксама інструкцыі для модов, які не падтрымлівае global_complete крук (Я не ведаю, ці будзе неабходна не - Я даю гэтую інфармацыю на ўсялякі выпадак;))

cevo
15-09-10, 13:02
Гэты код павінен быць у MyDomain / форум /. Htaccess? або MyDomain /. htaccess?


RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]


Калі ён павінен быць у MyDomain / форум /. Htaccess
Якое месца я б размясціць код? да або пасля vBET існуючыя ўмовы?
Ён проста паставіў яе перад vBET і вынік: гэта можа выклікаць існуючых vBET асаблівасць парушаецца і нават не перакладаць наогул.

І гэты код павінен быць у MyDomain / вікі /. Htaccess ці не так?


RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]

vBET
15-09-10, 16:02
Вы не зменіце. Htaccess у форуме каталогу. Гэта ўжо працуе. Зараз у вас ёсць для інтэграцыі каталогаў па-за форуму.

Гэта выразна апісаны, што першы набор правіл, якія вы павінны дадаць ст. Htccess ў форуме бацькоўскую дырэкторыю. Так MyDomain /. Htaccess

І так - другі набор даданні ў каталог вікі:)

cevo
15-09-10, 21:25
Мне ўдалося зрабіць гэта практычна працуе.
Пры праглядзе на наступны адрас Мой Wiki атрымаў перакладзены няправільна.


http://mydomain/zh-CN/wiki


Тым не менш, рух па меню вікі ўсе дні паказаў няслушны адрас якога


http://mydomain/forum/zh-CN/wiki.


Як я магу гэта выправіць?

vBET
16-09-10, 15:41
Ці ёсць у вас ўключана опцыя URL адсочвання па-за форуму каталога?
Выкарыстоўваеце вы абсалютную спасылку (пачынаецца з HTTP) для Вікі ў выходным HTML?

cevo
16-09-10, 19:55
Ці ёсць у вас ўключана опцыя URL адсочвання па-за форуму каталога?
Выкарыстоўваеце вы абсалютную спасылку (пачынаецца з HTTP) для Вікі ў выходным HTML?

1. Ды я ўжо ўключаны.

2. Я не undetstand гэтае пытанне, што вы разумееце пад "выхадам HTML"?

vBET
16-09-10, 20:08
1. Ды я ўжо ўключаны.

2. Я не undetstand гэтае пытанне, што вы разумееце пад "выхадам HTML"?

Я маю на ўвазе, калі вы бачыце старонку на broswer і перайсці да HTML-крыніцы - гэта выснова HTML адправіць па вашаму серверу. Калі спасылка relatice то ён не будзе працаваць appropriatelly. Павінен быць абсалютным. Калі ласка, звярніце ўвагу, што гэта requrement толькі для участкаў па-за форуму каталога.

cevo
17-09-10, 06:32
ОК, мне ўдалося ліквідаваць праблему па марцы вікі быць абсалютным URL, а не адносны шлях. Дзякуй вялікі за СУПЕР ПАДТРЫМКА!

vBET
17-09-10, 10:55
ОК, мне ўдалося ліквідаваць праблему па марцы вікі быць абсалютным URL, а не адносны шлях. Дзякуй вялікі за СУПЕР ПАДТРЫМКА!

Рады, што вы гэта падабаецца! : D

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.10.1