КПК

Прагляд поўнай версіі: Вырашанае HTML Каментары адлюстроўваюцца ў паведамлялі паведамленне імя карыстальніка



moman
07-08-10, 12:58
Гэта невялікая памылка ўзнікае, калі паведамленне карыстачу перакладаецца імя карыстальніка, як паведамляецца, мадэратар і размешчаны ў струмені. HTML-каментары прыведзены таму, што яны пераўтворацца ў HTML-бяспечных знакаў да глабальнай пасткі запускаюцца.

Да-
http://img39.imageshack.us/img39/7610/screenshot4ij.png

Пасля-
http://img833.imageshack.us/img833/1936/screenshot5r.png

Fix-
У functions_vbenterprisetranslator_hooks.php знайсці:

if (strpos($output,'')) {
$ Выхад = & str_replace (масіў ('',
'»),'', $ Выхад);

Замяніць на:

if (strpos($output,'') | | Strpos ($ выхадзе ,'<!-- vBET_ENTA ->')) {
$ Выхад = & str_replace (масіў ('',
'','<!-- VBET_SNTA - >','<!-- vBET_ENTA ->'),'', $ выхад);

Там, напэўна, разумней, выправіць якія дазволілі б гэтыя заўвагі, якія будуць выкарыстоўвацца г.зн. у BBCode «код», але гэта не з'яўляецца праблемай у маім выпадку.

kamilkurczak
09-08-10, 09:41
Ok. Таму мне трэба, каб прайграць гэтую памылку на маім форуме тэст. Як я магу гэта зрабіць? Можа быць, гэта канфлікт з іншым модов? Вы можаце праверыць гэта (знайсці канфлікт).
Я пастараюся, каб пацвердзіць яго. Я пакажу гэтае рашэнне Міхал.
Дзякуй

moman
09-08-10, 10:13
Калі вы зрабілі паведамленне на мове, выдатным ад дэфолту форуму, то імёны карыстальнікаў захоўваюцца з snta і Enta тэгі вакол іх у базу дадзеных. Проста аб такіх пастоў, і ў аўтаматычна згенераваны паток, звязаны імя карыстальніка будзе ўключаць у сябе каментары.

kamilkurczak
10-08-10, 11:36
Я не магу прайграць гэтае пытанне на маім тэставым форуме.

я, вядома, трэба ведаць, - можа быць канфлікт. Я павінен распавесці, як знайсці канфлікту ў папярэднім пасце, таму я апішу яе зараз.

калі ласка, выключыце ўсе іншыя моды адзін за іншым (vBET павінен быць уключаны) і паспрабаваць знайсці гэтае пытанне яшчэ раз. Калі адзін з гэтых модов адключаны, і вы не можаце фінт гэтае пытанне - у нас ёсць канфлікт з гэтага мода.

Таму, калі ласка, паспрабуйце знайсці гэты канфлікт:)

moman
10-08-10, 11:46
Я не магу зрабіць, што на маім форуме прама цяпер, так як гэта жывы сайт, а не палігон.

Вось інфармацыя, якую я магу даць вам:
1. SNTA і ЭОТ каментарыі захоўваюцца ў 'postusername' поле ў «пасаду» табліцы ў базе дадзеных.
2. Пры дакладзе зроблены, VBulletin здабывае імя карыстальніка з гэтага поля, і, такім чынам, каментары паказана на малюнку.

Калі вы не можаце знайсці памылку, не турбуйцеся, гэта можа быць спецыфічнымі для майго сайта, хоць я сумняваюся, што.

vBET
11-08-10, 18:25
Існуе "postusername" няма калонку ў «пасаду» стол. Я мяркую, гэтая калонка была дададзеная некаторымі мода - у гэтым выпадку гэта павінна быць праблемай, як некаторыя інтэграцыі пытання. Але мы не ведаем, з якой мода.

Паведамленне табліцы ёсць "Імя карыстальніка" калонцы - але там ніякага значэння з тэгамі НТА. Я праверыў гэта ў нашай базе дадзеных, гэты запыт:

SELECT * FROM post where username like '%SNTA%'
А ў нашым форуме ёсць шмат паведамленняў, напісаных на розных мовах.

Ці можаце вы вызначыць, якія з вашых модов дададзены 'postusername "слупок, па« пасаду »стол. Гэта было б карысна даведацца, што там адбываецца. У гэты момант я перамясціць гэты паток раздзел па ліквідацыі непаладак, і мы будзем перанесці яго ў профіль інтэграцыі, калі мы будзем ведаць, з якім мы інтэгруемся мод тут.

moman
12-08-10, 11:49
Я думаю, што я меў на ўвазе імя карыстальніка. Я прывяду вам скрыншот ў бліжэйшы час.

moman
12-08-10, 11:57
Гэта быў сапраўды полі імя карыстальніка.

Глядзіце тут для прыкладу:

Цікава, што не ўсе перакладзеныя паведамленні ўтрымоўваюць ЭОТ і SNTA тэгі імя карыстальніка.

http://img265.imageshack.us/img265/2383/97408180.gif

Дарэчы, вы павінны павялічыць дазвол абмежаванні на укладзеныя малюнка.

kamilkurczak
12-08-10, 12:35
Добра, гэта "Імя карыстальніка". Зараз гэта правільна.

If you can't find the bug, no worries- it might be specific to my site, even though I doubt that.
добра, але мы хацелі б зрабіць Кіраўніцтва па інтэграцыі з мода, якая выклікае гэтую памылку. (Калі гэта праблема выклікана канфліктам).

па-другое - мы хацелі б пацвердзіць сваё рашэнне для нашых членаў.

moman
14-08-10, 19:31
Ты ўпэўнены, што гэта звязана з канфліктам, і проста не бывае пры пэўных абставінах? На жаль, я не магу рабіць любыя наступныя выпрабаванні, на мой канец. Толькі 8 паведамленняў у маёй базе дадзеных маюць імёны карыстальнікаў з каментарамі НТА абгорнуты вакол іх. Акрамя таго, звярніце ўвагу, што сістэма перакладу шырока выкарыстоўваецца на маім сайце-кэша базы дадзеных можа вырасці да 10Gb +. Гэта павінна азначаць адно Таму дзве рэчы: альбо памылка існавала ў мінулым і цяпер усталяваны, ці што памылка адбываецца вельмі рэдка.

Вы ўжо праверылі свае пасады табліцы ў базе дадзеных на гэтым сайце?

kamilkurczak
17-08-10, 10:03
так, мы праверылі яго і на нашым тэставым форуме (і на нашым галоўным форуме vBET) усё працуе добра.

moman
17-08-10, 18:59
Ok-ёсць верагоднасць, што памылка старая і была выпраўленая, то. У мяне паўсталі новыя праблемы з PHP, што я адправіў у гэтым форуме, а таксама, калі б вы маглі пераканацца, што для мяне.

kamilkurczak
19-08-10, 08:41
Як я бачу на вашым форуме, - гэта працаваць цяпер, вырашана

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1