КПК

Прагляд поўнай версіі: Вырашанае Любы адзін атрымаў VBET працы з Nginx ў якасці проксі-



bhanuprasad1981
13-06-10, 13:33
у адпаведнасці з рэкамендацыямі vb.com я атрымаў Nginx устаноўлены на серверы станоўчыя гэта нагрузка па параўнанні з 25 + да 5 дрэнна тое, сайт перакладаў перасталі працаваць зусім, я вымушаны выдаліць мод які я купіў, каб палепшыць мой трафік: (

мой сайт дэталі: -

VBulletin 4.0.3 апошняя
vbseo 3.5.0 папярэдне рэліз
Apache 2.2.x
апошнія Nginx проксі, каб служыць статычны кантэнт


загадзя дзякуй:)

bhanuprasad1981
14-06-10, 18:05
не бярыце ў галаву я атрымаў яго на працу, некаторыя змены, унесеныя ў сервер, мой адміністратараў сервера:)

vBET
14-06-10, 21:00
Рады, што ты спраўляўся з гэтай - ва ўсякім выпадку для іншых: Так vBET працуе з Nginx (пацверджана на кліенцкіх форум). У наступным выпуску правілы будуць прымяняцца ў пакеце. Пакуль выкарыстоўваць гэтыя (неабходна прыняць для вашага форуму каталогу):


location /forums/ {

rewrite ^/forums/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ /forums/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 last;

rewrite ^/forums/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/ last;
rewrite ^/forums/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/$2 last;


if (!-e $request_filename) {
rewrite ^/forums/(.*)$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php last;
}

}

if ($request_filename ~ "\.php$" ) {
rewrite ^/forums/(.*)$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php last;
}

bhanuprasad1981
14-06-10, 21:07
гэта правіла для Nginx ў якасці проксі-сервер?

vBET
14-06-10, 23:01
Такія правілы для Nginx. Я не ведаю, ці ёсць розніца, калі вы выкарыстоўваеце яго як проксі-сервер. Як я ўжо пісаў, мы атрымалі пацверджанне форме аднаго з нашых кліентаў, што яна працуе ОК на Nginx. Ці ёсць у вас праблемы з гэтымі правіламі?

bhanuprasad1981
15-06-10, 05:15
я думаю, што гэтыя правілы для Nginx ў якасці асноўнага вэб-сервера, у нас ёсць Nginx ў якасці проксі Apache для абслугоўвання статычнага кантэнту, раней, калі я стукнуў перакладаць я выкарыстаў для атрымання памылкі тайм-аўт шлюза, мае санітары зафіксавалі гэта:)

vBET
15-06-10, 17:25
ТАКІМ ЧЫНАМ, - прабачце за блытаніну;) і выдатна, што вы справіліся. Ці можаце вы падзяліцца сваім рашэннем з іншымі? :)

bhanuprasad1981
16-06-10, 09:27
было Nginx час чакання пытанне, прабачце я не магу раскрываць шмат, так як гэта было зроблена кіраўніцтвам кампаніі, якія проста адказаў: "было зафіксавана" LOL:)

Vetall
01-09-17, 08:00
Добры дзень!

У мяне Nginx ў якасці проксі Apache, названыя правілы не працуюць, атрымліваю памылку 500.

vBET
02-09-17, 10:00
Калі ласка, адкрыйце новую тэму для вашага пытання і даць там больш дэталёва - якія правілы Вы выкарыстоўвалі?
Вы выкарыстоўваеце стэнд - nginx і Apache? Калі ў вас ёсць Apache спрабавалі ці вы выкарыстоўваць .реврайт?

Калі ласка, апішыце яе ў асобным патоку - гэта іншае пытанне падтрымкі і яна ўжо вырашана.
(у гэты момант я бачу, што пераклады-гэта добра працуе на вашым форуме - просьба таксама прадставіць URL-Адрас старонкі)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET Translator 4.10.1