КПК

Прагляд поўнай версіі: Вырашанае праблема



Valdo
28-04-10, 12:52
Вас вакол пытання, які я зрабіў на форумах, і я адбылося ўчора, напісаўшы ў англійскай раздзеле, прысвечаным пытанню аб мове. Я напісаў на італьянскай мове, і я, і "атрымаў адказ, які я не ведаю, якая краіна на англійскай мове. Так што я адказаў па-ангельску, то я адправіў адказ на форум, але старонка аўтаматычна перакладзеная на італьянскую мову. Так мне цікава, гэта: 1. у чым я напісаў на англійскай мове адлюстроўваецца на англійскай, нават калі гэтаму чалавеку я бачу на старонцы перакладзена на італьянскую мову? 2. Таму, што карыстач напісаў на англійскай мове, і я бачу яго адказ па-ангельску? так што яго рэакцыя не была перакладзеная на італьянскую мову? Дзякуй загадзя.

vBET
29-04-10, 01:03
Пры паступленні новага паведамлення, то vBET вызначае тое, што яго мову з дапамогай абранай стратэгіі (наладжваецца з дапамогай "Google Мова Detection"). Калі ўлічыць, як напісана на іншай мове, што форум па змаўчанні, то паведамленне будзе аўтаматычна адзначана мову BBCode. Іншымі словамі - vBET пазначае паведамленне дадаць інфармацыю аб сваёй мове.

Цяпер, калі старонка адлюстроўваецца кожнага паведамлення прыведзены на мове цэлую старонку. Так што, калі я гляджу ангельскі пераклад італьянскі форум, то я бачу, усё на англійскай мове - нават некаторыя паведамленняў напісаны на італьянскай мове, некаторыя на англійскай мове, некаторыя на арабскай мове, і гэтак далей. Гледзячы на старонцы вы бачыце ўсё, што ў выбраных перакладаў незалежна ад таго, на якіх мовах з'яўляюцца арыгінальнымі паведамленнямі для гэтай старонкі.

Адзіны спосаб, калі ён не працуе так, калі некаторыя яе мову паведамлення не адпаведныя паказальнікі (прычына гэтага адрозніваецца ў залежнасці ад абранай стратэгіі вызначэння мовы). У гэтым выпадку такія паведамленні павінны быць адрэдагаваныя і мова BBCode павінны быць дададзены / выпраўленыя ўручную.

Гэта і ёсць адказ на ваша пытанне? :)

Valdo
29-04-10, 06:55
Я думаю, так што дзякуй

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET translator 4.10.1