КПК

Прагляд поўнай версіі: Вырашанае Калі б лепшыя вынікі з бясплатнай версіяй ...



Jesh
21-04-10, 00:57
Што здарылася? У мяне была бясплатная версія, яна працавала пышна.

Цяпер у мяне ёсць поўная версія.

а) без сцягоў шоў, але спасылка працуе права
б) ніякая трэці бок галерэя рабочых
в) выпадальнага меню цалкам пераблыталіся форум стылі.
г) карыстацкіх ніжнія калантытула атрымаў пераблыталіся, цалкам выдаліць з яе ўсе мае выраб на замову. Гэта было як з выдаленнем свабоднай ўсталяваць рэгулярныя, альбо ўсталявання якіх рэгулярнымі.
д) мая vbseo карта не будзе працаваць, калі ў мяне ёсць правілы, па Htaccess vbet.

... у чаканні адказу на пытанне, па-першае, перш чым я працую над астатнімі праблемамі.

vBET
21-04-10, 01:39
Прывітанне:)

Я бачу, што ў вас ёсць праблемы з поўнай версіяй. Калі ласка, дазвольце нам дапамагчы вам:)

а) вы загрузілі ўсе файлы з vBET пакет на ваш сервер? Малюнкі знаходзяцца ў іншым месцы для поўнай версіі vBET.
б) Адкрыйце новы струмень для гэтага ў раздзеле Інтэграцыя - апішыце падрабязна (што галерэя мод, поўны адрас там)
в) Калі ласка, дайце нам вашага форуму URL - малюсенькі павінны бачыць, што адбываецца. Ці ёсць у вас тыпавы формай?
г) Як і папярэднія. Акрамя таго - гэта адбываецца, калі сцягі не ў склеп? Калі няма, то зробленыя налады ў шаблоне для сцягоў (vbenterprisetranslator_flags), і гэта вырашыць праблему. Калі ласка, звярніце ўвагу, што мы vBET шаблоны па змаўчанні будзе працаваць для шаблонаў VBulletin па змаўчанні - у выпадку карыстацкіх шаблонаў існуе магчымасць таго, што налада шаблонаў vBET будзе неабходна.
д) Пераканайцеся, што ваш vBET правілы знаходзяцца ў адпаведным месцы. Тыя, павінны быць толькі перад правілаў vbseo.php. Ваша карта сайта правілы павінны быць, перш чым vBET правілаў.

Калі ласка, дайце нам ведаць аб вашым фактычным стане - мы з радасцю дапаможам Вам:)

Jesh
21-04-10, 16:39
Прывітанне:)

Я бачу, што ў вас ёсць праблемы з поўнай версіяй. Калі ласка, дазвольце нам дапамагчы вам:)

а) вы загрузілі ўсе файлы з vBET пакет на ваш сервер? Малюнкі знаходзяцца ў іншым месцы для поўнай версіі vBET.
б) Адкрыйце новы струмень для гэтага ў раздзеле Інтэграцыя - апішыце падрабязна (што галерэя мод, поўны адрас там)
в) Калі ласка, дайце нам вашага форуму URL - малюсенькі павінны бачыць, што адбываецца. Ці ёсць у вас тыпавы формай?
г) Як і папярэднія. Акрамя таго - гэта адбываецца, калі сцягі не ў склеп? Калі няма, то зробленыя налады ў шаблоне для сцягоў (vbenterprisetranslator_flags), і гэта вырашыць праблему. Калі ласка, звярніце ўвагу, што мы vBET шаблоны па змаўчанні будзе працаваць для шаблонаў VBulletin па змаўчанні - у выпадку карыстацкіх шаблонаў існуе магчымасць таго, што налада шаблонаў vBET будзе неабходна.
д) Пераканайцеся, што ваш vBET правілы знаходзяцца ў адпаведным месцы. Тыя, павінны быць толькі перад правілаў vbseo.php. Ваша карта сайта правілы павінны быць, перш чым vBET правілаў.

Калі ласка, дайце нам ведаць аб вашым фактычным стане - мы з радасцю дапаможам Вам:)

Давайце засяродзімся на галерэю. Мая галерэя:


http://www.coinforums.com/gallery

калі ў вас спасылка на старонку:
http://www.coinforums.com/pl/gallery яна працуе, але без перакладу.

. Htaccess для / галерэя:



RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}%{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}%{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule ^(.*)/p([0-9]+)-(.*)-cpage([0-9+]).html$ showphoto.php?photo=$2&cpage=$4 [L,QSA]

RewriteRule ^(.*)/p([0-9]+)-(.*).html$ showphoto.php?photo=$2 [L,QSA]

RewriteRule ^(.*)/p([0-9]+).html$ showphoto.php?photo=$2 [L,QSA]

RewriteRule ^g([0-9]+)-(.*)-page([0-9]+).html$ showgallery.php?cat=$1&page=$3 [L,QSA]

RewriteRule ^g([0-9]+)-(.*).html$ showgallery.php?cat=$1 [L,QSA]


RewriteRule ^(.*)/index([0-9]+)-([0-9]+).html$ index.php?cat=$2&page=$3 [L,QSA]

RewriteRule ^(.*)/index([0-9]+).html$ index.php?cat=$2 [L,QSA]

RewriteRule ^m([0-9]+)-(.*)-protype([0-9]+).html$ member.php?uid=$1&protype=$3 [L,QSA]

RewriteRule ^m([0-9]+)-(.*).html$ member.php?uid=$1 [L,QSA]

RewriteRule ^board.html$ board.php [L,QSA]

RewriteRule ^b([0-9]+)-(.*).html$ board.php?msg=$1 [L,QSA]

RewriteRule ^u([0-9]+)-(.*)-page([0-9]+).html$ showgallery.php?ppuser=$1&page=$3 [L,QSA]

RewriteRule ^u([0-9]+)-(.*).html$ showgallery.php?ppuser=$1 [L,QSA]

RewriteRule ^s([0-9]+)-(.*)-page([0-9]+).html$ showmembers.php?cat=$1&page=$3 [L,QSA]

RewriteRule ^s([0-9]+)-(.*).html$ showmembers.php?cat=$1 [L,QSA]


RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/apps/(.*)?$ /gallery/$2?language=$1 [L,QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !redirected=
RewriteCond %{QUERY_STRING} language=
RewriteRule ^(.*)$ vbenterprisetranslator_front_controller.php?redirected=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]

vbenterprisetranslate_front_controller.php ў галерэі / папкі:



define('VBET_FORUMDIR', 'D:\Program Files\Apache Software Foundation\Apache2.2\htdocs');

Трымайце каталогаў у AdminCP:


/gallery/

Дзякуй, сто лата!

vBET
22-04-10, 14:15
Вы не прапусціце адну вельмі важную рэч з апісання - Я ведаю, што гэта складана, але гэта шлях, калі некаторых мод не дае вам магчымасць зрабіць гэта прыгожа. Так важнай часткай з'яўляецца тое, што правілы, перш чым фронт-кантролер (FC) правіла не можа быць адзін аздаблення. У вашым выпадку ФК правіла ніколі не выкарыстоўваецца, таму што ўсе правілы, перш чым яна проста скончыць. Htaccess ацэнкі. Калі ласка, змяніце для ўсіх правілы, перш чым FC (але не для сябе FC), замяніўшы [L, QSA] да [QSA] - гэта апісана ў пункце 3.

Просьбы паведаміце нам аб выніках:)

Jesh
22-04-10, 14:39
Вы не прапусціце адну вельмі важную рэч з апісання - Я ведаю, што гэта складана, але гэта шлях, калі некаторых мод не дае вам магчымасць зрабіць гэта прыгожа. Так важнай часткай з'яўляецца тое, што правілы, перш чым фронт-кантролер (FC) правіла не можа быць адзін аздаблення. У вашым выпадку ФК правіла ніколі не выкарыстоўваецца, таму што ўсе правілы, перш чым яна проста скончыць. Htaccess ацэнкі. Калі ласка, змяніце для ўсіх правілы, перш чым FC (але не для сябе FC), замяніўшы [L, QSA] да [QSA] - гэта апісана ў пункце 3.

Просьбы паведаміце нам аб выніках:)

Тыя ж праблемы. Гэта Htaccess ў галерэі / тэчкі.:



RewriteEngine On
Options +FollowSymLinks

# **** Gallery ****

RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}%{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}%{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule ^(.*)/p([0-9]+)-(.*)-cpage([0-9+]).html$ showphoto.php?photo=$2&cpage=$4 [QSA]

RewriteRule ^(.*)/p([0-9]+)-(.*).html$ showphoto.php?photo=$2 [QSA]

RewriteRule ^(.*)/p([0-9]+).html$ showphoto.php?photo=$2 [QSA]

RewriteRule ^g([0-9]+)-(.*)-page([0-9]+).html$ showgallery.php?cat=$1&page=$3 [QSA]

RewriteRule ^g([0-9]+)-(.*).html$ showgallery.php?cat=$1 [QSA]


RewriteRule ^(.*)/index([0-9]+)-([0-9]+).html$ index.php?cat=$2&page=$3 [QSA]

RewriteRule ^(.*)/index([0-9]+).html$ index.php?cat=$2 [QSA]

RewriteRule ^m([0-9]+)-(.*)-protype([0-9]+).html$ member.php?uid=$1&protype=$3 [QSA]

RewriteRule ^m([0-9]+)-(.*).html$ member.php?uid=$1 [QSA]

RewriteRule ^board.html$ board.php [QSA]

RewriteRule ^b([0-9]+)-(.*).html$ board.php?msg=$1 [QSA]

RewriteRule ^u([0-9]+)-(.*)-page([0-9]+).html$ showgallery.php?ppuser=$1&page=$3 [QSA]

RewriteRule ^u([0-9]+)-(.*).html$ showgallery.php?ppuser=$1 [QSA]

RewriteRule ^s([0-9]+)-(.*)-page([0-9]+).html$ showmembers.php?cat=$1&page=$3 [QSA]

RewriteRule ^s([0-9]+)-(.*).html$ showmembers.php?cat=$1 [QSA]


RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|

tr|uk|vi|cy|yi)/apps/(.*)?$ /gallery/$2?language=$1 [QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !redirected=
RewriteCond %{QUERY_STRING} language=
RewriteRule ^(.*)$ vbenterprisetranslator_front_controller.php?redirected=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [QSA]

:(

vBET
22-04-10, 15:20
Калі ласка, змяніце:

RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [QSA]
па адрасе:

RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]

І што больш важна:
Вы парушылі правілы RewriteRule ^ / (М | кв | ар ... - не, гэта ўвесці ў сярэдзіне правіла?.

Распавядзіце, калі ласка, зрабілі гэта дапаможа.

Мовы:
Таксама правілы RewriteRule ^ / (М |? Кв |. Ар ... там не павінна быць наогул Паводле апісання (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1546) неабходна ўсталяваць правілы перакладу ў бацькоўскі каталог, таму што ваш форум выкарыстоўвае падкаталог ў URL.

Jesh
22-04-10, 17:03
Калі ласка, змяніце:

RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [QSA]
па адрасе:

RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]

І што больш важна:
Вы парушылі правілы RewriteRule ^ / (М | кв | ар ... - не, гэта ўвесці ў сярэдзіне правіла?.

Распавядзіце, калі ласка, зрабілі гэта дапаможа.

Мовы:
Таксама правілы RewriteRule ^ / (М |? Кв |. Ар ... там не павінна быць наогул Паводле апісання (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1546) неабходна ўсталяваць правілы перакладу ў бацькоўскі каталог, таму што ваш форум выкарыстоўвае падкаталог ў URL.

Мой форум выкарыстоўвае перапісана / форум / у правілы з vbSEO. Уласны URL з'яўляецца:
http:///www.coinforums.com/forum.php перапісаныя, каб:


http://www.coinforums.com/forum/

Ці з'яўляецца гэта лічыцца форум корань, то? Выбачайце за беспарадак!

Я не заўважыў зламаны правіла, таксама. Дзякуй:)

Jesh
22-04-10, 17:47
Добра, зараз ёсць новая праблема ... Мы амаль у мэты. Зараз усё працуе, але паказваюць струмень. як:
http://www.coinforums.com/pl/f34/

. Htaccess ў корані:



RewriteEngine On
Options +FollowSymLinks

# Redirect coinforums.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?uscoininfo\.com
RewriteRule (.*) http://www.coinforums.com/ [R=301,L]
# End Redirect from CoinForums.com


# Redirect to WWW
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^coinforums.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.coinforums.com/$1 [L,R=301]
# End Redirect to WWW

# vbSEO Sitemap
RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
# END

# vBET
# RULES for SEO translation links with vBSEO (have to be included before all rules to vbseo.php)


# If these 2 rules below are commented out, forum works translated, but gallery does not.
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

# If 2 rules below are commented out, gallery works translated, but threads won't work. Main forum page http://www.coinforums.com/pl/forum/ translates
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]



RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
# vBET End



# vBSEO Beg
RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]
# vBSEO End




вельмі шкада, мой сябар, занадта шмат Spirytus можа быць?

Дзякуй.

vBET
22-04-10, 20:40
Не шкада - аказваецца я таксама зрабіў памылку ў інфармацыі, якую Я даў вам. Я думаў, што ваш форум усталяваны ў / форум каталог - я праверыў гэта зараз зноў, і я бачу, што гэта толькі дададзеныя vBSEO - ці сапраўды гэта так?

Калі ласка, пацвердзіце гэта, перш чым я зноў сапсаваць. Я дам вам намёкі, калі я буду ўпэўнены, што мы стаім на.

vBET
22-04-10, 20:50
ОК, я бачыў іншыя спасылкі ў форуме, і зараз я ўпэўнены, што ваш форум не ўстаноўлены ў / форум падкаталогу.

ТАКІМ ЧЫНАМ, - прабачце за якая ўводзіць у зман вось ідзе выпраўлення. Калі ласка, усталюйце каранёвай Htaccess ст.:


RewriteEngine On
Options +FollowSymLinks

# Redirect coinforums.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?uscoininfo\.com
RewriteRule (.*) http://www.coinforums.com/ [R=301,L]
# End Redirect from CoinForums.com


# Redirect to WWW
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^coinforums.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.coinforums.com/$1 [L,R=301]
# End Redirect to WWW

# vbSEO Sitemap
RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
# END

# vBET
# RULES for SEO translation links with vBSEO (have to be included before all rules to vbseo.php)

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/gallery/(.*)?$ /gallery/$2?language=$1 [L,QSA]

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]



RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
# vBET End



# vBSEO Beg
#RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
#RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
#RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]
# vBSEO End

Гэта трэба працаваць. Акрамя таго, я выявіў памылку ў апісанні нашай інтэграцыі і выправіць яго так, надзея наступны раз яна будзе ісці гладка.

Jesh
22-04-10, 22:33
Ура! Поспех. Усё працуе цяпер - галерэя, форумы, і так далей.

Дзякуй за дапамогу, і выдатны прадукт захаваць добрую працу.

Грег

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1