КПК

Прагляд поўнай версіі: Вырашанае Праблемы з vBet (vBadvanced / Пустыя старонкі)



contemptx
20-04-10, 15:50
Добра,

Im ёсць сур'ёзныя праблемы з устаноўкай гэтага мода.

Ім не пачатковец, калі справа даходзіць да ўсталёўкі модов і я напісаў карыстацкіх модов, але гэта нешта парушыў.

Я ішоў за кіраўніцтва і прачытаць FAQ, але не магу здацца, каб высветліць, чаму мой сайт больш не працуе правільна.

Я усталяваў мод на cardshare.tv

Я vBadvanced ўстаноўкі ў каранёвай
. Htaccess у / корань перасылак з не-WWW ў WWW

Я VBulletin усталёўваецца ў каталогі / форум

Im таксама працуе vbseo і карта сайта

Я рэдагаваў файлы і. Htaccess ў адпаведнасці з просьбай, сайта, то semmed, працуе,

Тым не менш я пайшоў, каб паглядзець у струмені, і я проста атрымліваю пустую старонку.

Я таксама праверыў толькі збіраецца WWW, і я атрымаў пустую старонку.
Затым я паклаў ст. Htaccess адрэдагаваны ў / корань. Htaccess

гэта пастаяннае пустую старонку, аднак пры націску перакладаць, што гэта працуе, але дадаў форум у URL, хоць ён нічога не зламалі гэта толькі здаецца трохі дзіўным?

Затым я дазволіў сцягі на форуме, яны паказваюць штрафу на / форуму, але ў мяне было скапіяваць тэчку з малюнкамі для майго / падставы і змяніць налады карыстацкіх і ўручную дадаць varible для гэтага, каб паказаць на старонцы vbadvanced.

так як вы можаце бачыць ім мець некалькі пытанняў.
Я таксама паспрабаваў адключыць убудова, каб атрымаць сайт працуе правільна, але яго ўсё тая жа так, мне давядзецца вярнуцца назад і адмяніць свае праўкі.

Вельмі спадзяюся, што хто-то можа праліць святло на мае пытанні, як я чуў шмат добрага аб гэтай модзе і сапраўды хацелі б атрымаць яго выкарыстання.

contemptx
20-04-10, 16:55
Добра,

Пасля больш майстраваць мне ўдалося атрымаць першую старонку (vbadvanced) пераклад, пераклад тэмы, таму многія з пытанняў, фіксаваны.

Аднак адзінае, хоць па-ранейшаму сур'ёзнай праблемай.

Мова па змаўчанні працуе як трэба

Але

Калі вы націснеце перакладаць на галоўнай старонцы і націсніце кнопку форумах, вы будзеце перанакіраваны на галоўную старонку.

Калі вы знаходзіцеся на індэкс форумаў і націску кнопкі перакладаць, вы будзеце перанакіраваны на галоўную старонку.

Калі вы знаходзіцеся на форумах індэкса і перайсці паток і націсніце перакладаць, вы будзеце перанакіраваны на галоўную старонку.

Але калі вы пстрыкніце струмень з хатняй старонкі (vbadvanced) ён будзе перакладаць.

Гэта павінна быць праблемы з / корань. Htaccess налады, тым не менш я паспрабаваў іх рэдагавання, а потым я проста атрымліваю пустую старонку.

contemptx
20-04-10, 17:38
Гэта маё. Htaccess размешчаны ў / форум




# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)

#RewriteBase /forum/

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.cardshare\.tv
RewriteRule (.*) http://www.cardshare.tv/forum/$1 [L,R=301]


RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]


#RULES for SEO translation links with vBSEO (have to be included before all rules to vbseo.php)
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]


RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]



contemptx
20-04-10, 18:02
Я забыўся згадаць, ім з дапамогай наступных версіях:

vBet: 3.3.2 (купіў сёння)
VBulletin: 3.8.0
vbSEO: 3.3.0

contemptx
20-04-10, 18:12
Woo Hoo! - Выпраўленая памылка.

Яна зводзілася да vBet Налады.

Выдаленыя: Форум каталогу: / форум
Устанавiць: Форум асноўнага дамена: Кардшаринг карты Абмен Форум Серверы CCcam Newcamd GBox Dreambox (http://www.cardshare.tv)

Цяпер усё, здаецца, працуе нармальна, я буду кантраляваць мае карты сайта і паглядзець, як справы пойдуць.

contemptx
20-04-10, 22:16
Абнаўленне:

карта сайта пашырыўся больш чым на 1,5 млн. адрасоў, дасць вам ведаць, як гэта калісьці трапляе на карту сайта яе прадстаўленым далей.

Я толькі што заўважыў, карыстач размяшчэння, якая здаецца трохі дзіўным?

Прывітанне прывітанне! - Кардшаринг карты Абмен Форум Серверы CCcam Newcamd GBox Dreambox (http://www.cardshare.tv/forum/general-discussion/39669-hello-hello.html)

ён размяшчае на англійскай мове або так здаецца, аднак яго размяшчэнне паказваючы яму, не ангельску і паказваючы яго перакладу на ангельскую мову?

hotslot
20-04-10, 23:02
чувак, я спадзяюся, што Вы атрымліваеце гэта высветлілі .. Ці мае персанал не рэагаваць дзе-то тут?

vBET
21-04-10, 02:07
чувак, я спадзяюся, што Вы атрымліваеце гэта высветлілі .. Ці мае персанал не рэагаваць дзе-то тут?

Калі ласка, звярніце ўвагу, што наш прадукт выкарыстоўваецца кліентамі з усяго свету. Мы можам мець вялікія розніцы часу. Калі вы хочаце адказаць на ваша пытанне досыць адкрыць любы паток, вы хочаце на гэтым форуме. Дзякуй:)

vBET
21-04-10, 02:15
Woo Hoo! - Выпраўленая памылка.

Яна зводзілася да vBet Налады.

Выдаленыя: Форум каталогу: / форум
Устанавiць: Форум асноўнага дамена: Кардшаринг карты Абмен Форум Серверы CCcam Newcamd GBox Dreambox (http://www.cardshare.tv)

Цяпер усё, здаецца, працуе нармальна, я буду кантраляваць мае карты сайта і паглядзець, як справы пойдуць.

Рады, што вы справіліся. Я бачу, што нашы правілы vBET не правы. Наша каманда кажа, што калі ваш форум выкарыстоўвае падкаталог у URL, то вы павінны змяніць першыя два правілы. Вам удалося яго апрацоўку, змяняючы іншыя канфігурацыі не рэкамендуецца, але ўсё роўна працуе - калі вы знойдзеце ўсё ў парадку - проста пакінуць яго як ёсць. Калі няма, то звяжыцеся з намі і мы дапаможам Вам з наладай:)

vBET
21-04-10, 02:21
Я толькі што заўважыў, карыстач размяшчэння, якая здаецца трохі дзіўным?

Прывітанне прывітанне! - Кардшаринг карты Абмен Форум Серверы CCcam Newcamd GBox Dreambox (http://www.cardshare.tv/forum/general-discussion/39669-hello-hello.html)

ён размяшчае на англійскай мове або так здаецца, аднак яго размяшчэнне паказваючы яму, не ангельску і паказваючы яго перакладу на ангельскую мову?

Так - ёсць мова BBCode выкарыстаны памылкова - проста адрэдагаваць паведамленне і выдаліць мову BBCode. Хутчэй за ўсё, гэта happed таму што карыстач мае няправільны мову па змаўчанні ўсталяваны ў яго кабінеце.

Звярніце ўвагу, што vBET ёсць некалькі магчымасцяў, як пазначыць паведамленне мова:
- Уручную, дадаўшы мову BBCode
- Аўтаматычная ўсталёўка мовы карыстальніка па змаўчанні ў кабінеце
- Аўтаматычна з аўтаматычным вызначэннем мовы (вы павінны ўключыць яго ў раздзеле Google варыянтаў)

На форумах з нас выкарыстоўваюць апошні, паколькі ён прадухіляе няправільныя налады карыстачом. У рамках гэтай стратэгіі кожны раз, калі прыходзіць новае паведамленне Google просяць аб гэтым мове і vBET аўтаматычна пазначае паведамленне мова (калі Google упэўнены, мала - таксама наладжваецца).

contemptx
21-04-10, 12:35
Галоўная Перакладчык = OK
cardshare.tv / TL /

Аднак / форум паказвае, як гэта:
cardshare.tv / TL / форум /


Я б аддаў перавагу, каб паказаць, як:
cardshare.tv / форум / TL /

Але я не магу, здаецца, працуюць, як гэта зрабіць, не парушаючы што-то.

Таксама пры праглядзе размясціць яго выдаліць / форум / цалкам.

напрыклад cardshare.tv/tl/cccam-exchange-local/27526-lokal-sport-sky-alemanya-lahat-ng-hd-s.html

і гэта выклікае некаторыя выявы не адлюстроўваюцца правільна.


Калі б вы маглі мне дапамагчы выправіць гэта было б вельмі высокую ацэнку.

Я заўважыла, што ты сказаў што-то пра Мадыфікацыя першыя 2 правілы ... Прыклад?

Дзякуй

vBET
23-04-10, 03:24
ТАКІМ ЧЫНАМ, - у вас няправільная канфігурацыя.

Калі ласка, наладзіць асноўныя параметры адпаведным чынам. Устанавіць форум каталог, пусты дамен (там напісана, каб выкарыстоўваць яго толькі тады, калі пад-дамены выкарыстоўваюцца), усталяваць адпаведныя правілы для Htaccess у каталогу форуму (у вас ёсць прыклад тут:. Http: / / www.vbenterprisetranslator.com / forum / vbet -integration-other-plugins/97-vbseo-integration.html калі ў вас ёсць праблемы адправіць актуальнай. htacces ўтрыманне і я дам вам выпраўленая адна).

Так што гэта пачатак - зрабіць форум пераклады працоўных належным чынам. Калі гэта нармальна ў цэлым лініі, то пачаць інтэграцыю іншых частках - напрыклад, старонак за межамі форуму, якія падтрымліваюцца У.Б.: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-2.html # post54

Або vbadvanced інтэграцыі. Вось спасылка для vbadvanced дынамічна:
Заўважым, што не ўсе інтэграцыйныя vbadvanced прадукцыі падтрымліваецца прама цяпер - так што будзьце пэўныя.

Калі ласка, першая частка, то іншых. Вам не прыйдзецца яго працаваць па-іншаму. База: форум пераклад працуе. Тады вы гатовыя інтэграваць іншыя часткі.

Мы тут, каб дапамагчы вам:) Так што спытаць, даюць фактычны статус і гэтак далей. Калі вы адчуваеце, што хто-то лепш рабіць гэта за вас - выступаюць купіць http://www.vbenterprisetranslator.com/upgrade-service.php і мы робім гэта для вас. Перш, чым Вы думаеце пра buing гэта - калі ласка, толькі парай САПРАЎДЫ усе інструкцыі - мы будзем рабіць дакладна гэтак жа, калі вы купляеце абнаўленне сэрвісу, мы будзем, толькі парай ручной ...

contemptx
23-04-10, 13:16
Я купіў мадэрнізацыю і спадзяюся пачуць ад вас у бліжэйшы час.

Я паспрабаваў ўсталяваць / форуму і выдаленне дамена і паспрабаваў шэраг іншых параметраў, аднак гэта выклікала патокаў пры перакладзе, каб вярнуцца на галоўную старонку.

Я мяркую, гэта звязана з / корань. Htaccess і / форуму. Htaccess

vBET
23-04-10, 18:17
Я купіў мадэрнізацыю і спадзяюся пачуць ад вас у бліжэйшы час.

Я паспрабаваў ўсталяваць / форуму і выдаленне дамена і паспрабаваў шэраг іншых параметраў, аднак гэта выклікала патокаў пры перакладзе, каб вярнуцца на галоўную старонку.

Я мяркую, гэта звязана з / корань. Htaccess і / форуму. Htaccess

Мы атрымалі адно абнаўленне сэрвісу без адказу з доступам да дадзеных - мы адпраўляць пошту з астатнімі. Калі ён ваш, калі ласка адказ:) Мы не можам зрабіў абнаўлення без доступу да іх;)

vBET
24-04-10, 18:19
Вырашана:) Адзін пытанне знайшоў з інтэграцыяй vBAdvanced CMPS - таксама вырашаная, і рашэнні будуць уключаны ў наступны рэліз - так будзе працаваць без змен.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vB Enterprise Translator 4.10.1