КПК

Прагляд поўнай версіі: Вырашанае . Htaccess з'яўляецца vBET vBSEO 4.2.1 і 2.6B1



trevis
19-04-10, 18:17
Добры дзень, можа хто-то пасаду прыклад Htaccess, якія працуюць з Б. прадпрыемства vBSEO. Я выкарыстоўваю опцыю "Mod Rewrite Атака URL-адрасы" у VB і "Стварэнне SEO спасылку URL-адрасы Згодна з кансенсус (г.зн. '/ EN / адрас')" у Б. прадпрыемства. Калі вы навядзіце курсор мышы на сцягах на дне, я бачу, што сувязь гэта нешта накшталт "mysite.com / EN / content.php" але старонка адлюстроўваецца ў "mysite.com / ўтрыманне". Калі змяніць URL пад рукой, каб "mysite.com / EN / ўтрыманне" дае памылку і ня паказвае нічога. Можа хто дапаможа мне? : Confused: [] з, Рафаэль Trevisan

VGF
19-04-10, 21:01
Добры дзень, можа хто-то пасаду прыклад Htaccess, якія працуюць з Б. прадпрыемства vBSEO. Я выкарыстоўваю опцыю "Mod Rewrite Атака URL-адрасы" у VB і "Стварэнне SEO спасылку URL-адрасы Згодна з кансенсус (г.зн. '/ EN / адрас')" у Б. прадпрыемства. Калі вы навядзіце курсор мышы на сцягах на дне, я бачу, што сувязь гэта нешта накшталт "mysite.com / EN / content.php" але старонка адлюстроўваецца ў "mysite.com / ўтрыманне". Калі змяніць URL пад рукой, каб "mysite.com / EN / ўтрыманне" дае памылку і ня паказвае нічога. Можа хто дапаможа мне? : Confused: [] з, Рафаэль Trevisan

Можа быць, гэта дапамагае, але я не ўпэўнены.

Я мяркую, вы павінны мець CMS ўсталяваная.

Я ведаю, для мяне, мне прыйшлося змяніць імя файла forum.php ў index.php .. і пераканаўся, каб змяніць яго, а ў Параметры адміністратара CP.

У мяне ёсць галоўнай старонцы форуму, як мая хатняя старонка.

так з CMS, старонкі па змаўчанні CMS з'яўляецца index.php .... у адрозненне ад папярэдніх версій VBulletin дзе index.php, як правіла, на галоўнай старонцы форуму.

Кожны раз я спампаваць новае абнаўленне VBulletin, я павінен ўручную змяніць forum.php ў index.php кожны раз.

Гэта ооочень крута. Я ў адказ на таго, хто тыпаў на партугальскім мове і пераклад на ангельскую мову прыйшоў праз выдатна тут ..

trevis
19-04-10, 21:31
Але ёсць index.php ў каранёвым каталогу BB ... : (

VGF
19-04-10, 23:30
Але ёсць index.php ў каранёвым каталогу BB ... : (

Калі ў вас ёсць форумы на каранёвай каталог (yoursite.com замест yoursite.com / форум /)

Тады вы павінны змяніць forum.php ў index.php .. і перайменаваць index.php на што заўгодна. Вам не трэба будзе index.php, калі вы не выкарыстоўваеце CMS.

Я пераназваў міну "індэкс-whatever.php", і я ёю не карыстаюся. Яго толькі для CMS, калі вы выкарыстоўваеце яго.

vBET
20-04-10, 01:51
Добры дзень, можа хто-то пасаду прыклад Htaccess, якія працуюць з Б. прадпрыемства vBSEO. Я выкарыстоўваю опцыю "Mod Rewrite Атака URL-адрасы" у VB і "Стварэнне SEO спасылку URL-адрасы Згодна з кансенсус (г.зн. '/ EN / адрас')" у Б. прадпрыемства. Калі вы навядзіце курсор мышы на сцягах на дне, я бачу, што сувязь гэта нешта накшталт "mysite.com / EN / content.php" але старонка адлюстроўваецца ў "mysite.com / ўтрыманне". Калі змяніць URL пад рукой, каб "mysite.com / EN / ўтрыманне" дае памылку і ня паказвае нічога. Можа хто дапаможа мне? : Confused: [] з, Рафаэль Trevisan

Калі ласка, дашліце ваш форум поўнае ўтрыманне URL і фактычны з. Htaccess файл

vBET
20-04-10, 01:55
Але ёсць index.php ў каранёвым каталогу BB ... : (

Pleae адзначыць, што vBET не патрабуе змяніць любыя імёны файлаў. Калі ласка, глядзіце папярэдні адказ і адправіць нам патрабаваную інфармацыю. Таксама звернеце ўвагу, што адна з версій была vBSEO памылка (я не ведаю, робіць у вашай яна ўжо выпраўленая). Тут вы знойдзеце апісанне пытання з vBSEO афіцыйны хутка выправіць:
vB4 CMS спасылкі не працуюць з vBSEO3.5 - VBulletin SEO Форум (http://www.vbseo.com/f77/vb4-cms-links-not-working-vbseo3-5-a-41635/)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1