КПК

Прагляд поўнай версіі: Як гэта працуе - кіраўніцтва па мульты моўная падтрымка



vBET
09-10-09, 19:28
Гэты артыкул апісвае, як працуе аўтаматычная перакладу. Для ручной пераклад апісання глядзіце тут: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/3166-manual-translations.html
Калі вы хочаце, каб пазбегнуць перакладу часткі тэксту, см. тут: Як зрабіць тэкст не перакладаецца?

Я не ведаю, колькі вы ўражаны падтрымкай розных моў да гэтага часу і спадзяюся, што вы будзеце ўражаныя яшчэ больш, калі вы даведаліся, як лёгка ў выкарыстанні: D

Перш за ўсё мод падтрымлівае мову карыстача па змаўчанні. Ён размешчаны ў рэгістрацыйнай форме і можа быць зменены ў кабінеце. Такім чынам, калі карыстач усталяваў сваю мову па змаўчанні, то ён нічога не робіць ... Проста піша паведамленні на сваёй мове, і vBET клапоціцца аб усім. У такім выпадку - калі карыстач усталяваў мовы па змаўчанні мяркуецца, што ўвесь пост (у тым ліку назва) запісваецца ў яго мова па змаўчанні. Гэта будзе наладжвальным хутка, але на яго момант існуе простае здагадка: калі карыстач усталяваў мовы па змаўчанні і яна адрозніваецца ад форума мову па змаўчанні, то кожнае паведамленне ў сваёй мове, які ён абраў, як яго па змаўчанні.

Вы таксама можаце стварыць некалькі паведамленняў мове, дзе толькі частцы паведамлення знаходзяцца ў розных мовах. Гэта вельмі проста - усё, што вам трэба зрабіць, гэта пакласці тэкст, напісаны на іншай мове ўнутры мову BBCode. Яна прымае адзін параметр, які з'яўляецца кодам мовы. Гэта значыць, калі вы хочаце напісаць што-то па-польску, то BBCode выглядае так LANG = пл.
Глядзець усе прыкладу (прабелы ў BBCode дадаў, каб пазбегнуць ацэнкі):
[ lang=pl]Przykład tekstu po polsku[ /lang]

Гэты прыклад (без прабелаў у BBCode) дасць вам такі вынік:
Прыклад тэксту на польскай мове

Існуе таксама яшчэ адзін BBCode, якая працуе менавіта так, як мова BBCode, але ён зарэзерваваны для паведамленні толькі загалоўкі. Гэта langtitle BBCode - яна выкарыстоўваецца для аўтаматычнага vBET знак паведамленні карыстальніка якія ўсталёўваюць іх мова па змаўчанні, акрамя форуму мову па змаўчанні. Яна не павінна выкарыстоўвацца ўручную, і калі вы хочаце выкарыстоўваць яго такім чынам, то не забудзьцеся пакласці ўсе зносіны ўнутры мову BBCode, выкарыстоўваючы той жа код мовы ў якасці параметру на стэндзе BBCodes (інакш некаторыя часткі перакладзены каналы RSS можна не перакладаецца належным , але паведамленні будуць паказаны адпаведна).

З vBET 3.2.0 вы таксама можаце выкарыстоўваць аўтаматычнае вызначэнне мовы. Так, у выпадку, калі карыстальнік будзе пісаць паведамленні, не мова BBCode, то vBET аўтаматычна распазнае тое, што мова гэта паведамленне і пазначыць яго адпаведным чынам. Вы нават можаце выбраць, калі давяраць аўтаматычнага вызначэння мовы, а калі давер аўтара паведамлення:)

rstankiewicz
03-11-09, 17:36
Ці ёсць спосаб абнаўлення кэша, калі перакладу Google не зусім правільна? Адміністратары могуць рэдагаваць зыходны пост, але яны могуць забяспечыць лепшае чалавечае перакладу ў месца ўтрымання ад прадпрыемства перакладчык?

vBET
03-11-09, 22:54
Ці ёсць спосаб абнаўлення кэша, калі перакладу Google не зусім правільна? Адміністратары могуць рэдагаваць зыходны пост, але яны могуць забяспечыць лепшае чалавечае перакладу ў месца ўтрымання ад прадпрыемства перакладчык?

Мы думалі аб гэтым (такія пераклады могуць быць пазначаныя, каб пазбегнуць выдалення з кэша), але, на жаль Google не дазваляе гэтага. Па дадзеных Google умовах вы не можаце змяніць вынікі Google пераклады. Таму мы не можам дадаць такія магчымасці.

Мы не можам зрабіць гэта, але мы думаем пра больш цеснай інтэграцыі з VBulletin фраз. Гэта не даследаваны яшчэ, але гэта на нашым TODO спісу, каб зрабіць магчымым выкарыстанне на пераклад старонкі таксама адпаведныя фразы. Гэта рашэнне не будзе апрацоўваць паведамленні лепшага перакладу, але ён будзе апрацоўваць вашу праблему з усімі VBulletin тэкстаў. Вам усяго толькі трэба ўсталяваць фразы сюды якога-небудзь мовы, і гэта будзе зроблена. Такія нашы планы ў гэтай галіне:)

websnow
08-11-09, 04:58
ขอบคุณ ที่ คุณ vBET ส่ง กระทู้ นี้ มา ให้ อ่าน

Я адправіў гэтае паведамленне, каб усталяваць мову Тай (тайская змаўчанні), то паведамленне.

vBET
08-11-09, 05:00
ขอบคุณ ที่ คุณ vBET ส่ง กระทู้ นี้ มา ให้ อ่าน

Я адправіў гэтае паведамленне, каб усталяваць мову Тай (тайская змаўчанні), то паведамленне.

Калі ласка, выкарыстоўвайце мову BBCode або ўсталяваць па змаўчанні мова ў кабінеце - гэтак жа, як апісана ў дадзеным кіраўніцтве:)

websnow
08-11-09, 05:05
Дзякуй vBET Паведамленняў чытаць Я адправіў гэтае паведамленне, каб усталяваць мову Тай (тайская змаўчанні), то паведамленне.

websnow
08-11-09, 05:08
Ух ты, сапраўды выдатна.




нічога сабе вялікае

websnow
08-11-09, 05:19
Прывітанне vBET

У мяне пытанні

1. Калі я магу ўсталяваць па змаўчанні Тайская, а затым я адкажу паведамленне на тайскім
Пасля гэтага я змяніць мову на ангельскую

Вынік я ўсё яшчэ бачу сваю пасаду ў тайскім ня ангельску. ён павінен паказаць ангельску

vBET
08-11-09, 20:54
Ух ты, сапраўды выдатна.

нічога сабе вялікае

Я рады, што вам гэта падабаецца:) І - вы не павінны выкарыстоўваць мову BBCode, калі вы пішаце ў форуме мове. У гэтым выпадку "нічога сабе вялікае" не павінны быць у мову BBCode - гэта BBCode з'яўляецца падтрымка паведамленняў, напісаных на розных мовах, што ваш форум мае.

vBET
08-11-09, 20:55
Прывітанне vBET

У мяне пытанні

1. Калі я магу ўсталяваць па змаўчанні Тайская, а затым я адкажу паведамленне на тайскім
Пасля гэтага я змяніць мову на ангельскую

Вынік я ўсё яшчэ бачу сваю пасаду ў тайскім ня ангельску. ён павінен паказаць ангельску

Толькі паглядзіце на URL - Вы шукаеце на перакладзенай старонкі:) Проста націсніце англійская сцяг, і вы ўбачыце ўвесь форум на англійскай мове - у тым ліку паведамленняў якая была напісана на тайскім мове:)

badawidollah
26-03-10, 16:09
прывітанне форуме я не падтрымка іншых моў, дзякуй

badawidollah
26-03-10, 16:10
якія працуюць тут
але чаму б не ў маім форуме

vBET
26-03-10, 22:25
якія працуюць тут
але чаму б не ў маім форуме

Калі ласка, заставайцеся з гэтым пытаннем у адным месцы - ухіленне няспраўнасцяў. Я бачу, што вы ўжо адкрылі паток для гэтай праблемы ёсць. Калі ласка, дасылайце яшчэ інфармацыя - гл мой адказ там:)

badawidollah
26-03-10, 23:45
прабачце,

я адказваў у тым раздзеле

badawidollah
27-03-10, 16:27
некалькімі мовамі перакладу працуе цяпер

яго пра Google

Bravo
12-08-10, 00:29
Спадзеючыся атрымаць гэтую працу правільна, гэта выглядае як цікавая асаблівасць.

vBet не маглі б вы мне PM?

vBET
12-08-10, 09:19
Калі ў вас ёсць любыя пытанні, калі ласка, проста адкрыць новы струмень для гэтага ў адпаведным раздзеле.

maxicep
28-09-10, 01:04
пісьмова ўзору,

doriannn
02-03-11, 15:48
Выпрабаванне прысуд

gunwoo2003
29-08-11, 12:36
Чаму не ўсе ж, вы перакладаеце карэйскага мовы ў Карэі, так што рынак невялікі, азначае **********. Мы павінны быць пераведзены .... хангыль

vBET
29-08-11, 19:44
Чаму не ўсе ж, вы перакладаеце карэйскага мовы ў Карэі, так што рынак невялікі, азначае **********. Мы павінны быць пераведзены .... хангыль

Карэйскія пераклады падтрымліваюцца:) Проста Google не прызнаў мову па прысудзе, і нам прыйшлося дадаць мову BBCode ўручную. Як вы бачыце цяпер - гэта перакладае нармальна:)

AmnoN
31-07-12, 16:13
Як ручной працы translitiration? Я не знайшоў тлумачэнні ў любое месца? : Бянтэжачыся:

vBET
02-08-12, 10:16
У гэтым перакладзе Кіраўніцтва момант яшчэ знаходзіцца ў бэта версіі, каб яна не апісана на форуме яшчэ.

Коратка аб галоўным: вы павінны мець адпаведныя групы карыстальнікаў (канфігуруемы).
Тады Вы ўбачыце кнопку "Дазволіць Кіраўніцтва перакладу" са сцягамі.
Пасля ўключэння вы можаце рэдагаваць easilly - проста перамесціце курсор мышы на тэкст і націсніце кнопку Змяніць, якая з'явіцца.

Таксама гл варыянты ў Admin CP -> Пераклады vBET кіраўніцтва

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1