КПК

Прагляд поўнай версіі: Вырашанае Кэшаванне запытаў



tavenger5
22-02-14, 15:46
Я зазірнуў у мой часопіс павольных запытаў і я бачу, напрыклад, такія рэчы:



# Time: 140222 8:50:25
# User@Host: database_user[database_user] @ [10.0.0.4]
# Query_time: 7.076817 Lock_time: 0.000065 Rows_sent: 3 Rows_examined: 4174934
use cellphon_forum;
SET timestamp=1393077025;
SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbenterprisetranslator_cache_medium_es help, vbenterprisetranslator_cache_medium_es cache WHERE help.originaltext='U.S. Supreme$
# User@Host: database_user[database_user] @ [10.0.0.4]
# Query_time: 14.198858 Lock_time: 0.000056 Rows_sent: 18 Rows_examined: 4174934
SET timestamp=1393077025;
SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbenterprisetranslator_cache_medium_es help, vbenterprisetranslator_cache_medium_es cache WHERE help.originaltext='******* Xtre$
# User@Host: database_user[database_user] @ [10.0.0.4]
# Query_time: 13.591001 Lock_time: 0.000274 Rows_sent: 1 Rows_examined: 4174934
SET timestamp=1393077025;
SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbenterprisetranslator_cache_medium_es help, vbenterprisetranslator_cache_medium_es cache WHERE help.originaltext='(Espa&ntilde$


Ці есць спосаб кэшавання запытаў, як гэта? Гэтыя запыты нагрузку амаль на кожнай старонцы загрузкі.

Так, у мяне госць кэша.

tavenger5
22-02-14, 18:15
Таксама, калі вы хочаце запусціць дадаткова на гэтыя запыты, есць Заўвага: ", ДЗЕ Немагчыма заўважыў пасля чытання const сталы"

vBET
27-02-14, 08:23
Калі ласка, перайдзіце на Admin CP -> vBET Cache -> Memory Cache вы можаце сядзець там на выкарыстанне кэш-памяці (4-х рухавікоў падтрымліваецца: Memcache, APC, XCache eAccelerator).

Робіць гэта адпавядае вашым патрэбам?

PS.
Адзін пытанне - якая мера часу для запыту часу ў вашым дакладзе?

tavenger5
28-02-14, 15:37
Не памяць, кэш-функцыі як нармальная кэш, але захоўвае дадзеныя ў памяці? Хацеў бы, каб ліквідаваць некаторыя з гэтых запытаў?

Запыт час, пералічаных у першым пасце перад тым, як запыт.

vBET
28-02-14, 22:24
Выкарыстоўваючы Гасцявой Кэш будзе канчаткова ліквідаваць шмат запытаў, паколькі для гасцей вынікі будуць захаваны ў выглядзе звычайнага HTML-файлаў і перадавацца з файлаў (пакуль не скончыцца тэрмін дзеяння - тое абнавіць).
Госць Кэша дазволіць ліквідаваць МНОСТВА запытаў, паколькі большасць трафіку на форум з гасцей (у тым ліку і павукоў).

Я толькі што праверыў нашы крыніцы аб Кэш-Памяці. Яна супрацоўнічае з нашым Госцем Кэш - так нядаўна выкарыстоўвалі вынікі будуць ўзятыя з памяці не з файла. У дадзеным выпадку яна не будзе ліквідаваць любыя запыты (Гасцявы Кэш ўжо зрабілі гэта).
Яшчэ vBulletin сябе, як я памятаю (ня ведаю), мае падтрымку кэш-памяці і, магчыма, гэта здыме частку запытаў.

Я ведаю, дзе паказана час запыту - я пытаўся пра мера часу. Магчыма, я не зразумела - што такое адзінку часу? (s, ms, ns?)
Мы індэксаў на нашых кэш табліцы, так што часу павінна быць кароткім.

Таксама можна паспрабаваць адключыць опцыю Admin CP -> vBET Cache -> Database Cache -> Select grouped translations. Калі адключана, то запыты будуць прасцей (без уліку серыі), але там будзе нашмат больш запытаў (што-то для чаго-то) - ці магчыма, на вашым форуме будзе лепш для запыту больш часта.
Напрыклад, гледзячы на вашы вынікі, каб вы мелі 3 запыты, якія падалі 22 вынікі. Калі вы адключыце прымаючы вынікі ў групах, тады вы павінны будзеце 22 запыты даючы 1 вынік кожнага, але запыт будзе лягчэй (прасьцей', ДЗЕ' раздзел), так яшчэ хутчэй. Калі ў вас есць базы дадзеных на іншы сервер, то вы канчаткова не павінны паспрабаваць гэта. Гэта вы прымаеце вынікі на localhost, то, магчыма, вы ўбачыце паляпшэння. Не магу сказаць - трэба праверыць.

tavenger5
03-03-14, 04:50
Добра, дзякуй за тлумачэнні. Я выкарыстоўваю госць кэш і кэш-памяці (xcache), але я да гэтага часу уражаны тым, як шмат SELECT паступаюць з базы дадзеных.

Час вымярэння вышэй (у секундах).

vBET
03-03-14, 10:15
Ен узяў вашу базу дадзеных 14 секунд для запыту? У самай справе? Гэта вызначана што-то не так. Калі ласка, паспрабуйце аднавіць табліцы Admin CP, можа, там што-то няправільна. Гэта не зойме столькі часу - гэтыя дадзеныя індэксуюцца.

tavenger5
03-03-14, 19:54
У мяне есць адчуванне, што некаторыя табліцы блакавання і/або чакання для запыту кэша, які з'яўляецца, чаму яны так доўга выканаць. Не кажучы ўжо пра я мог бы выкарыстоўваць некаторыя больш на маей памяці сервера базы дадзеных - я працую над гэтым.

vBET
11-03-14, 12:51
vBET з'яўляецца выкарыстанне кэшу табліц без якіх-небудзь здзелак (MYISAM) таму блакаванне не павінна быць праблемай. Магчыма, вы парушылі індэксаў і MySQL робіць поўны пошук. Яшчэ раз, калі ласка, выкарыстоўвайце ваш Admin CP для рамонту ўсіх табліц і індэксаў (Admin CP -> Maintenance -> Repair / Optimize Tables).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 brings automatic translations