КПК

Прагляд поўнай версіі: Налады так заплацілі пераклады не будуць выдаленыя



tavenger5
12-09-12, 15:45
Я не на 100% упэўнены, што мае дарагія платныя перакладу Google не будзе выдалены з кэша базы дадзеных. Я, відавочна, не хочуць фразы, якія былі перакладзены на ўсе быць выдаленыя ў гэты момант, так як яны з'яўляюцца вельмі дарагімі.

Аднак, падобна, што пераклад ніколі не "скончыў" хоць і мае толькі 6 моў ўключана. Кожны дзень Google перакладае 500000 сімвалаў (квота, якую я паставіў), каб не марнаваць больш, чым $ 10 (USD) у дзень.

Ёсць налады, што мне не хапае недзе, што выклікае пераклады павінны быць пераведзены некалькі разоў? Ці можа быць паляпшэння, унесеныя ў сістэму, каб паменшыць колькасць перакладаў, якія неабходныя для правільнага перакладу? Напрыклад, калі фраза перакладаецца ў адзін пост, і што ж фраза існуе ў іншай пасадзе, то, што ж фразу накіроўваецца Google двойчы?

vBET
15-09-12, 09:52
Гэта залежыць толькі ад вашай канфігурацыі зусім ачысткі кэша ці не. Вы можаце проста адключыць ачыстка кэша функцыю, усталяваўшы панэль адміністратара -> Б. прадпрыемства Кэш -> Database Cache Time To Live (TTL) да 0. Або ў той жа стратэгіі Ачыстка кэша месца для інвалідаў. Таксама, калі ласка, пераканайцеся, што ваша база дадзеных знаходзіцца на (выкарыстанне кэша базы дадзеных). Калі ласка, звярніце ўвагу, што па змаўчанні кэш базы дадзеных уключаны і ачысткі выключана.

Калі ваш кэш будзе ўбрана вы маглі б таксама бачу часопісы пра гэта ў панэль адміністратара -> Прызначаныя заданні -> Упраўленне часопіс выканання задачы.

Калі ласка, звярніце ўвагу, што ўсе матэрыялы, якія не перавяліся яшчэ павінны запоўніць кэш. Вы можаце марнаваць менш на адзін дзень, гэта не праблема, проста кэш будзе запоўніць павольней.

Акрамя таго, я прапаную наладзіць Apertium пераклады - якіх з'яўляюцца бясплатнымі. Не ўсе моўныя пары падтрымліваюцца, але для тых, якія Apertium будзе абраны да Google зрабіць пераклад. Apertium сервер не заўсёды даступныя, але Б. прадпрыемства можа справіцца з гэтым - мы проста заўсёды імкнуся першым танны варыянт, і калі ён не даступны затым пераключыцца на наступную.

І менавіта таму я і прапаную наладзіць Microsoft пераклад - Ёсць таксама бясплатныя пераклады з 2 мільёнаў знакаў у месяц мяжа. Гэта не шмат, але гэта таксама зробіць вашы выдаткі павольней - іншыя мудрыя вы заплацілі Google на працягу тых 2 мільёнаў знакаў :) А тут яшчэ і Microsoft будзе абраны першым, калі даступна. Так Apertium, то Microsoft, то Google - гэта па змаўчанні для таго, каб пераклады Калі ўсе пастаўшчыкі будуць настроены. Вы можаце змяніць гэты парадак, калі вы хочаце ў файлах канфігурацыі, але гэта не рэкамендуецца.

Калі ў вас ёсць дадатковыя пытанні, калі ласка, проста спытайце.

tavenger5
03-10-12, 21:23
Дзякуй - я проста запампаваў апошнюю версію і атрымаў новае Microsoft працуе. На жаль, я магу выкарыстоўваць 2.000.000 знакаў у пра (правіць) 30 мін. Yikes!

tavenger5
03-10-12, 21:39
Акрамя таго, я перакладаў каля 500 тыс. знакаў у дзень праз Google ужо амаль год. Гэта каштуе шмат грошай, на жаль.

basketmen
04-10-12, 05:01
Акрамя таго, я перакладаў каля 500 тыс. знакаў у дзень праз Google ужо амаль год. Гэта каштуе шмат грошай, на жаль.

Вау, ты сур'ёзна?
365 дзён х $ 10 (500k сімвалаў perday) = $ 3,650

Вы павінны мець вельмі вялікі форум, які зарабіў больш за $ 3650 / год, і вельмі многія пасаду перакладзеная
ці сярэдняга форум і кэш ВБЭТ не сядзіць прама, праверце мой паток занадта , Заўсёды рабіць рэзервовыя і рабі з страх і рызыка, ура

Marcin Kalak
04-10-12, 19:19
Акрамя таго, я перакладаў каля 500 тыс. знакаў у дзень праз Google ужо амаль год. Гэта каштуе шмат грошай, на жаль.
Выдаткі залежаць ад Google і Microsoft, але вы можаце паменшыць колькасць тэксту накіраваны на пераклад.
Для памяншэння выдаткаў на выплату пераклады см. тут (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post10411).
У апошняй версіі Б. прадпрыемства ёсць новы варыянт, які зніжае кошт перакладу: Ці не перавесці колькасці. Вы знойдзеце гэтую опцыю ў AdminCP -> Б. прадпрыемства -> Параметры перакладу.
Таксама пераканайцеся, што ў вас ёсць добры набор кэш чысты.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1