КПК

Прагляд поўнай версіі: Адкрыць Усе пераклады перастаў працаваць - усе тэмы, пустыя, калі сцяг націску



myandy99
30-10-11, 06:31
Я не ўносіць ніякіх зменаў. Я на 3.6.8 Даведка з vBET3.4.1.

Хіба Google змяніць сваё API пераклад, ці што?

myandy99
30-10-11, 06:45
Я толькі што паставіў 3.5.2 ВБЭТ цяпер мой пераклад старонкі цалкам не патухне. Што мне не хапае?

myandy99
30-10-11, 07:17
Ок. Я атрымаў гэта працуе googletest.php. Падобна, я прыпынена Google

Пачынаючы пробны пераклад для Google API v1
Вынік тэсту: {"responseData": нулявая ", responseDetails": "Падазраваны Умовы прадастаўлення паслуг Злоўжыванне гл. http://code.google.com/apis/errors.", "ResponseStatus": 403}
Выпрабаванне пра памылку:
Час злучэння (мс): 566,118164062

myandy99
30-10-11, 07:21
Мой тэст Microsoft API здаецца добрым. Не павінна маёй Б. прадпрыемства яшчэ перакладаць з Microsoft API?

Пачынаючы пробны пераклад MS
Вынік тэсту: я »¿" Hello "
Выпрабаванне пра памылку:
Час злучэння (мс): 492,813964844

r.dziadusz
30-10-11, 09:10
Прывітанне,
Так, можа, але вы зрабілі тэст можа ўвесці ў зман, бо гэтая праверыць пераклад толькі ў адну секунду
Калі ласка, не маглі б вы праверыць:
- Вы ўсталюеце
Ці не AdminCP -> Б. прадпрыемства -> Правайдэры Пераклад -> Выкарыстанне Google толькі: НЕ
- Вы Update = загрузіць зноў папка Загрузіць аднаразова -> vbet_translation_options калі Няма калі ласка, што рабіць

myandy99
30-10-11, 18:46
Ды я 'Выкарыстоўвайце Google толькі: няма і я загрузіць vbet_translation_options тэчку.

Цяпер, калі я націскаю сцяг, я атрымліваю наступную памылку:

Фатальная памылка: Выклік нявызначанай функцыі save_settings () у / галоўная / smera / public_html / форум / includes / vbenterprisetranslator_class_translator.php на лініі 28

Я смутна памятаю, я пачаў атрымліваць вышэй памылкі пасля таго, як я зрабіў некаторыя змены, заснаваныя на часта задаюць пытанні рэкамендацыі па прадукцыйнасці. Адчуйце, як гэта можа быць звязана з кэш-памяці ці штосьці

r.dziadusz
31-10-11, 09:36
Ты выдаляць / змяняць любыя файлы, (акрамя інтэграцыі vbseo)
Не маглі б вы распавесці мне, якія крокі (намёк прадукцыйнасць FAQ) былі зробленыя?
Калі вы не памятаеце нічога з гэтага вечара, калі ласка мне доступ Падрабязна я буду правяраць яго на свой сервер

myandy99
31-10-11, 16:37
Я памятаю праблема ўзнікла пасля таго, як я змяніў кэш памяці з ні да чаго. Але цяпер, хоць я змяніў кэш-памяці назад у 'Няма' праблема ўсё яшчэ існуе

Я не выдаляць / змяняць любыя файлы, (акрамя інтэграцыі vbseo)

myandy99
01-11-11, 14:11
Радку кода, дзе адбываецца фатальная памылка, здаецца, у наступным. Ці магу я атрымаць адказы на некаторыя пытанні?


save_settings(array ('vbet_provider_availability_'.$provider => $availability));

r.dziadusz
02-11-11, 12:21
Вы пра памылку спрошчаная сістэма не можа знайсці функцыю save_settings які форуму функцыю і павінны быць у adminfunctions_options.php Прама зараз я не ведаю, чаму ён не можа быць знойдзены, калі ласка, перагледзьце ўсё ВБЭТ выкладванне файлаў, або, калі ласка, мне асабістае паведамленне доступ да дэталі, і я буду правяраць яго.
Гэта наўрад ці магчыма гэтая памылка была выклікана зменай значэння кэша памяці

myandy99
02-11-11, 13:50
Ок. Здавалася б, для мяне гэта, напэўна, чаму: Мой adminfunctions_options.php ня save_settings, таму што я на Даведка 3.6.8. Даведка 3.8.x б гэта.

Б. прадпрыемства працавала на мяне раней, калі я быў на 3.4.1 Б. прадпрыемства, якое не выкарыстоўвае save_settings.

Цяпер, калі я пераехаў у Б. прадпрыемства 3.5.2 і я бягу ў праблемы з save_settings.

Так што ж вы думаеце, мы павінны рабіць?

r.dziadusz
02-11-11, 14:20
Абнаўленне Даведка да апошняй версіі (3.8.7) зможа вырашыць гэтую праблему

myandy99
03-11-11, 13:19
Мой Даведка моцна настроены і інтэграваныя з іншымі праграмнымі прадуктамі. Абнаўленне Даведка не з'яўляецца варыянтам.

Ці ёсць іншы спосаб зрабіць Б. прадпрыемства працаваць на мяне?

vBET
03-11-11, 14:40
Да. Вам трэба зроблены код для змен і пакліканне save_settings іншыя функцыі / код, які будзе захаваць налады. Даведка 3.6 афіцыйна не падтрымліваецца, але мы можам зрабіць гэта афіцыйна з наступнага выпуску (адзін, калі праверка робіць функцыя існуе). Так што мы будзем правяраць, як у гэтай старой версіі форуму захоўвае налады, і мы дамо вам падказкі пра код змены. Да таго часу - проста адключыце Б. прадпрыемства.

vBET
03-11-11, 15:24
Гэта рашэнне не правяраў. Калі ласка, праверце яго і пацвердзіць, што гэта дапамагае. Калі так, то мы ўключым яго ў наступным выпуску. Мы не можам праверыць, таму што мы не падтрымліваем афіцыйна так старая версія Даведка і мы не маем тэставанне форумам для гэтага.

Хуткае рашэнне праблемы:
1. Адкрыць файл / уваходзіць / vbenterprisetranslator_class_translator.php
2. Пошук па сайце:


save_settings(array ('vbet_provider_availability_'.$provider => $availability));

3. Замяніць на:


if (function_exists('save_settings')) {
save_settings(array ('vbet_provider_availability_'.$provider => $availability));
} else {
global $vbulletin;
$vbulletin->db->query_write("
UPDATE " . TABLE_PREFIX . "setting
SET value = '" . $vbulletin->db->escape_string($availability) . "'
WHERE varname = '" . $vbulletin->db->escape_string('vbet_provider_availability_'.$provider) . "'
");
build_options();
}

myandy99
05-11-11, 04:32
Дзякуй. З змяненнем памылка сышла, але яна не перакладаць больш. Незалежна ад мовы сцяг я націскаю ён па-ранейшаму адлюстроўвае англійская

vBET
05-11-11, 15:10
Гэта не таму, што змены. Гэта таму, што вы дасягнеце межаў у перакладзе правайдэраў.
Калі ласка, прачытайце гэта Падрабязная інфармацыя па тэлефоне http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-3.html # post10876

myandy99
05-11-11, 19:23
Добра, у такім выпадку я буду проста чакаць Google або Microsoft цудоўным чынам становяцца даступнымі яшчэ раз? Або купіць Google Translate API 2?

r.dziadusz
06-11-11, 11:17
Б. прадпрыемства будзе аўтаматычна праверана якая API даступны ў кожныя 10 хвілін, і уключыце яго, таксама, калі вы ўпэўнены, што вы не дасягнулі сваіх межаў - FE вы перакладзеная толькі адна старонка, і ніхто больш не быў на форуме вы можаце напісаць у Microsoft - mtcont@microsoft.com, можа быць, здаецца, спрошчана памылкі Microsoft ўнутраным, але, хутчэй за ўсё, вы толькі што нармальна дасягнулі межаў
Таксама, калі ласка, звярніце ўвагу, што Б. прадпрыемства апор Google (платнага) пераклад API v2 і выпрабаванні новых API: Apertium (націсніце для атрымання дадатковай інфармацыі

r.dziadusz
08-11-11, 21:21
Вы ўсё яшчэ патрэбна дапамога ў гэтым пытанні? Калі я не буду адзначаны ён вырашыў, па любому іншаму пытанню, калі ласка, адкрыйце новую тэму

myandy99
10-11-11, 02:38
Вы маглі б даць некаторыя інструкцыі аб тым, як праверыць Apertium?

r.dziadusz
10-11-11, 23:27
Прама зараз мы тэстуем Apertium, ён будзе выкарыстоўвацца ў наступнай версіі Б. прадпрыемства

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1