КПК

Прагляд поўнай версіі: Прыняты Калі API не вяртае ніякіх вынікаў, код звароту пастаўшчыку памылкова замест нулявой



brubros
06-10-11, 19:49
Было б добра (і захаваць vBET шмат клопатаў), калі выклік API не вяртае вынік перакладу, што, па меншай меры пастаўшчыка кода памылкі пры ўмове так ясна, што vBET зрабіла сваю справу, і праблема ляжыць на пастаўшчыку. Аўтаномная ўтыліта будзе добра, але з тым жа вынікі, атрыманыя непасрэдна падчас спробы перакладу будзе лепш.

vBET
06-10-11, 21:18
Я разумею, вы хацелі б бачыць пастаўшчык памылкі замест таго, каб не перакладзенага тэксту пры перакладзе не даступны. Звярніце ўвагу, што сканеры будуць бачыць гэта занадта. Так што ў такім выпадку мы павінны паслаць загаловак, у якім гаворыцца, што памылкі здараюцца, каб пазбегнуць індэксацыі старонкі з паведамленнем пра памылку. Акрамя таго, калі такая старонка будзе мець толькі памылкі ён не будзе добра для канчатковых карыстачоў. Калі ласка, звярніце ўвагу, што часам нітка ўтрыманне само па сабе ўжо кэшавацца, проста што-то мяняецца вакол (у прыкладзе гадзіну адлюстроўваецца на форуме, ці ў Вас ёсць скрыні на правай / левага боку) ці проста новы адказ здарылася - так што мы можам паказаць перакладзены нітка Я думаю, гэта лепш, чым проста паказаць паведамленне пра памылку пры 99%-старонка можа адлюстроўвацца як перакладзена.

Я не разумею вашага апошняга прапановы. Калі ласка, апішыце падрабязней.

vBET
06-10-11, 21:41
Магчымае рашэнне - у нас ужо ёсць спецыяльны параметр, які паказвае толькі для адміністратараў, як доўга сервер чакаць перакладу фарміравання знешняга пастаўшчыка. Мы можам выкарыстоўваць той жа параметр, каб паказаць, якія пастаўшчыкі адзначаны як інваліды (вы можаце праверыць гэта самастойна ў панэлі адміністратара) і які быў выкарыстаны для перакладу. Ва ўсякім выпадку гэта толькі даступныя толькі для адміністратараў і адміністратараў можаце праверыць гэта паведамленне, не на выхадзе (Admin CP -> vBET -> Пераклады пастаўшчыкоў наяўнасць)

brubros
07-10-11, 18:48
Я не разумею вашага апошняга прапановы. Калі ласка, апішыце падрабязней.
Я меў на ўвазе googletest.php, якое апісана ў адной з вашых пытанняў і адказаў. Гэта добры інструмент адміністратара, але не прыводзіць да выкліку звычайных карыстачоў, што патэнцыйная праблема існуе.

Так, добрае мысленне ў дачыненні да індэксацыі праблем. На экране справаздачнасці гэтую памылку на старонцы павінна быць магчымасць, адміністратар можа ўключыць або выключыць глабальна, я думаю.

Пагадзіцеся -> ". Так што мы можам паказаць перакладзены нітка я думаю, гэта лепш, чым проста паказаць паведамленне пра памылку пры 99%-старонка можа адлюстроўвацца як перакладаецца"

brubros
07-10-11, 18:57
Так, гэта было б карысна. У мяне была праблема бачачы сервер часу пераклад дысплея, аднак, таму што экран міргае так хутка, так што можа быць добрым, каб уставіць "націсніце любую клавішу, каб працягнуць" ці нешта падобнае.

Акрамя таго ... што-то вельмі дзіўнае адбылося. Я ўключыў опцыю "адлюстроўваць хуткасць" зараз зноў і цяпер я бачу поўны тэкст ўсіх маіх артыкулаў CMS зноў. У мяне значна больш, тэставанне, каб зрабіць, і гэта можа мець дачыненьне да майго кэш браўзэра або тое, што я увайсці ў сістэму як адміністратар. Я пакуль не ведаю. Але я хацеў бы давесці гэтую інфармацыю да вашай увагі.

АБНАЎЛЕННЕ - Не, некаторых звязаных старонках CMS з галоўнай старонкі па-ранейшаму не адлюстроўваюцца.

АБНАЎЛЕННЕ 2 - паводзіны паміж тым, увайшлі ў сістэму як адміністратар і не прайшлі іншая. Артыкулы, якія можна праглядаць цалкам перакладзеныя (ці нават толькі на мове арыгіналу) дысплей для адміністратара, калі жа старонцы не будуць адлюстроўвацца для гасцей. Я спадзяюся, што гэта дапамагае.

brubros
07-10-11, 19:15
Так, гэта было б карысна. У мяне была праблема бачачы сервер часу пераклад дысплея, аднак, таму што экран міргае так хутка, так што можа быць добрым, каб уставіць "націсніце любую клавішу, каб працягнуць" ці нешта падобнае.

vBET
08-10-11, 12:02
Калі ласка, апішыце вашыя пытанні ў асобным струмені, гэта месца для будучага запыту. Калі ласка, не блытайце абмеркавання або мы, будуць страчаныя.

У гэты момант я разумею, што мы можам дадаць інфармацыю аб тым, якія правайдэры даступныя, калі параметр, каб адлюстраваць час трансляцыі даступная.

Для вашых пытанняў калі ласка, адкрыйце новы струмень для кожнага пытання.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.10.1