КПК

Прагляд поўнай версіі: Занадта многія мовы = дрэнна?



moman
13-09-11, 02:31
Падчас пераходу ад Google на API ад Microsoft, мне прыйшлося адключыць 13 мовах на мой форум, на шчасце, гэтыя мовы былі не вельмі папулярныя сярод нашых наведвальнікаў. Яны склалі каля 50 тысяч праглядаў старонак, у параўнанні з амаль 500 тыс. праглядаў старонак на іншых мовах, разам узятых.

Пасля адключэння гэтых мовах я адразу ж назіраецца дзве рэчы ў Інструменты Google для вэб-майстроў:

1. Колькасць старонак, папоўз у дзень амаль у два разы
2. Сярэдні час сканавання ў два разы.


У мяне ёсць адзін з двух магчымых тлумачэння: альбо API Google, павольней, або мець занадта шмат моў проста непрыемныя наступствы, і гэта адымае ад індэксацыі вашага асноўнага кантэнту сайта. Думкі?

vBET
13-09-11, 08:39
Я думаю, што асноўнай прычынай з'яўляецца колькасць запытаў на Пераклад API. Калі ваша сістэма робіць шмат тых, то пераклад можа API адказ вы павольней. Вось чаму ў нашай падказкі прадукцыйнасці мы рэкамендуем dissable некаторых мовах у самым пачатку. калі кэш будзе запоўніць, то вы можаце дадаць больш перакладаў, час ад часу. Паколькі большасць з кэша ўжо ўсё будзе добра. Акрамя таго, калі некаторыя trnaslation API мае абмежаванні ў вас не будзе тармазіць тыя:)

moman
14-09-11, 09:03
У пачатку (амаль 2 гады назад!) Я на самай справе быў толькі падмноства мовы актыўныя, але час ішоў, я сканчаў тым, што дазваляе ім усё. Адгадайце, што зрабіў больш шкоды, які добра!

На жаль, наш сайт атрымлівае так шмат трафіку, што я магу рэальна толькі кэшам да 4 дзён перакладаў (=> 10 Гб). Магчыма, якiя маюць асобны "кэш-сервер" з некалькімі сотнямі канцэртаў кэш-памяці дадзеныя будуць лепш пастаяннае рашэнне, як калі-Google зачыняе свае API я думаю, што мы будзем спадзявацца значна больш, у вялікай ступені на кэш (гл. мае іншыя нядаўнія паток).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1