КПК

Прагляд поўнай версіі: / Форумаў дадаецца імя дамена па ўсім сайце



myandy99
20-07-11, 21:11
vBSEO 3,6
VBulletin 3.6.8
vBET 2.3.x
vBSEO карта сайта

Я усталяваў бясплатную версію для тэсціравання і я выявіў пераклад выдатна працуе!

Тым не менш, з'яўляецца важным пытаннем, па адрасах:

Мой сайт сацыяльнай сеткі (URL xxx.com) інтэгравана з VBulletin v3.6.8 форуме (xxx.com URL / форумы).

. Пасля ўсталёўкі vBET і ўнеслі змены ў корань форуму htaccess, я сутыкнуўся з праблемай - як толькі я выбіраю пераклад, я не магу вярнуцца да xxx.com, як і ўсе xxx.com URL-адрасоў ў цяперашні час становіцца xxx.com / форумах.

Напрыклад xxx.com URL / index.php? Старонка = музыку зараз становіцца xxx.com / форумы / index.php? Старонка = музыка і, такім чынам, сацыяльная частка сетак сайт цалкам разбіта, як і ўсе адрасы, перанакіроўваюцца на VBulletin форумах.

І, форум URL, які быў xxx.com / форумах, а не становіцца xxx.com / форумы / форум.

Калі б я выключыў URL адсочвання, вышэй праблема была б пайшоў, але аўтаматычнага перакладу таксама спыняецца, якая не тое, што я хачу.

Я паставіў / форумах, як форум каталог параметру ў vBET налады, і я рушыў услед за навучанне змяніць. Htaccess для карыстальнікаў vBSEO.

Што мне не хапае?

vBET
20-07-11, 23:37
Гэта можа быць выклікана няправільнай канфігурацыі. Звярніце ўвагу, што параметр форум каталог павінен выкарыстоўвацца толькі пры вашым форуме выкарыстоўвае падкаталог у URL, калі гэта рэальна падкаталога (не віртуальнай - як, напрыклад, зробленыя vBSEO). Гэта выразна апісана ў апісанні параметру.

Таму пераканайцеся, што ў вас ёсць гэта права. Калі ласка, ачысткі Форум параметру каталог і паглядзіце зрабіў гэта дапаможа.

myandy99
21-07-11, 02:51
Мой форум URL з'яўляецца xxx.com / форумах, і менавіта таму я дадаў / форумаў у vBET каталогу форуму налады.

Выдаленне гэтага не дапамагло. Пасля выдалення гэтага, URL для форуму, калі пераклад абраны, становіцца xxx.com / CS / форумах (CS ўяўляе сабой мову), у выніку непрацуючай спасылцы.

Вось мой Htaccess у / ў каранёвым каталогу форумах.:


# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

# RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.xxx\.com
# RewriteRule (.*) http://www.xxx.com/forums/$1 [L,R=301]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.xxx\.com$
RewriteRule ^(.*)$ http://xxx.com/forums/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?)?)$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]



vBET
21-07-11, 13:26
Я зразумеў вас, перш чым з-за гэтага апісання:

Напрыклад xxx.com URL / index.php? Старонка = музыку зараз становіцца xxx.com / форумы / index.php? Старонка = музыка і, такім чынам, сацыяльная частка сетак сайт цалкам разбіта, як і ўсе адрасы, перанакіроўваюцца на VBulletin форумах.

Цяпер я разумею. Гэта ўсё ОК - проста vBET бясплатная версія не падтрымлівае пераклад знешняга змесціва - перакладаецца толькі форум. URL:? Xxx.com / index.php старонка = музыка знаходзіцца па-за форуму таму перапынкі. vBET бясплатная версія перакладае толькі форум ўтрымання. Нічога больш.

Поўная версія vBET перакладае змесціва па-за форуму генеруецца Форум - Вы можаце бачыць гэта на нашым форуме. Глядзіце змест тут:
http://www.vbenterprisetranslator.com/
або тут
http://www.vbenterprisetranslator.com/downloads.php
і гуляць з перакладам.

Калі я ўсё яшчэ не разумеюць пытання - калі ласка, дашліце мне дакладны адрас старонкі, якая робіць пытанне.
Калі я разумею правільна - то адказ будзе: бясплатна vBET не падтрымліваюць пераклад змесціва па-за форуму, платны падтрымлівае старонак за межамі форума, створаныя з рухавіком форуму.

PS.
У вашым Htaccess правілы vBET знаходзяцца ў няправільным месцы -. Тыя павінны быць ТОЛЬКІ ДА правілы vbseo - ніякія іншыя правілы павінны быць паміж vBET і vbseo правілаў.

myandy99
21-07-11, 15:05
Ды мае правілы, перш чым правілы vBSEO.

Я буду купляць камерцыйную версію. Ці трэба выдаліць бясплатную версію і ўсталяваць камерцыйную версію?

vBET
21-07-11, 20:47
Так - калі вы хочаце ўсталяваць камерцыйную версію, то спачатку вы павінны выдаліць бясплатная версія - гэта дастаткова, каб выдаліць з панэлі адміністратара.

Таксама звернеце ўвагу, што. Htaccess правілы зменяцца.

myandy99
11-08-11, 20:17
Прывітанне я купіў камерцыйную версію, выдаліў бясплатную версію і ўсталяваць камерцыйныя версіі 3.x. Пераклад працуе, аднак я дакладна тымі ж праблемамі, з бясплатнай версіі.

Мне давялося адключыць URL адсочвання у адваротным выпадку URL становіцца xxx.com / форумы / форум, калі я навігацыі.

Акрамя таго, яшчэ адна праблема ўсё яшчэ існуе -. Пасля дадання URL правілы перад правілаў vBSEO ў htaccess, vBSEO карта сайта спасылка не працуе. У мяне старонка не знойдзена на мой URL сайта. Выдаленне ўсіх vBET правілаў зробіць карта сайта URL зноў працаваць, але гэта, вядома, не рашэнне.

Я-то адсутнічае?

vBET
11-08-11, 20:26
Для таго, каб карта сайта працуе правілаў перамяшчэння vBET ў адпаведным месцы. Вы проста не парай інструкцыі - у інструкцыі ў вас ёсць дакладнае апісанне паставіць vBET правілы ТОЛЬКІ ДА vbseo.php правілы і вы ўсталюеце яго, перш чым карта сайта правілы замест гэтага. Таксама, калі ласка, пераканайцеся, што ў вас ёсць правілы платнай версіі - бясплатна адзін мае свае правілы. Выдаліць старыя правілы гульні, стварыць новыя ў адпаведным месцы + дадаць форум каталог першыя 2 правілы (гэтак жа, як апісана ў інструкцыі). Калі гэта будзе па-ранейшаму не працуе - калі ласка, дашліце цэлым змянілася Htaccess змесціва файла ..

Аб кампаніі / форумы / форум - што вы ўстанавілі для панэлі адміністратара -> vBET -> Галоўная -> Форум каталога?

myandy99
11-08-11, 21:14
Ok дзякуй. Я вырашыў карта сайта непрацуючай спасылцы праблемы. Але .. / форумы / форум праблема ўсё яшчэ існуе. І, ды я паставіў / форумах на панэль адміністратара -> vBET -> Галоўная -> Форум каталога. Не ставячы форумах у гэтай галіне перакладу не будзе нават працаваць - гэта прывядзе да неіснуючай старонцы.

myandy99
12-08-11, 00:45
Вось мой бягучы Htaccess файл пад xxx.com / форумах корань.:


# Інфармацыя наступную радок (дадайце '#' у пачатку)
# Адключыць mod_rewrite функцый.
# Звернеце ўвагу: вам усё роўна прыйдзецца адключыць ўзламаць
# Панэль кіравання vBSEO спыніць URL перапісвае.
RewriteEngine On

# Некаторыя серверы патрабуюць RewriteBase дырэктывы павінны быць
# Уключаны (зняць '#' у пачатку, каб актываваць)
# Звернеце ўвагу: калі уключаны, неабходна ўказаць шлях
# Каб ваш каранёвай тэчцы VB (г.зн. RewriteBase / форумы /)
# RewriteBase /

RewriteBase / форумы /

RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ WWW \\. Ххх \\. Ком $
RewriteRule ^(.*)$ http://xxx.com/forums/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (XML | ..? TXT) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php карта сайта = $ 1 [L]

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & перанакіраваны = / форум / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & перанакіраваны = / форум / $ 2 [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (AdminCP / | modcp / | vbseo_sitemap / | хранічны)
RewriteRule ^ ((архіў /)?(.* \\. PHP (/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-Е
RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-Й
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^! (AdminCP | modcp | ClientScript | cpstyles | выявы) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

Як бачыце, мне прыйшлося выдаліць
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA] с. Htaccess, каб зрабіць карту сайта URL працу. Гэта тое, што я павінен рабіць? Я не памятаю, я чытаў дзе-небудзь вашыя інструкцыі, што я павінен выдаліць vBSEO правілы. Htacess файл, каб зрабіць карту сайта URL працягваць працаваць. Ці будзе гэта сапсаваць маю vBSEO?

vBET
13-08-11, 01:25
Прывітанне. Вы не памятаеце, каб выдаліць vbseo правілы ў нашай інструкцыі, таму што гэта не ў нашай інструкцыі, і вы ніколі не прасілі гэта зрабіць. Вы было даручана выдаліць старыя правілы vBET (ад бясплатнай версіі) і паставіць новыя правілы vBET (ад поўнай версіі) у адпаведным месцы. Вы не павінны выдаліць vbseo.php правілаў. Выбачайце, калі мае папярэднія інструкцыі не было ясна.
Акрамя таго, выдаленне vbseo правіл не пашкодзіць ваш форум, таму што vBET правілы, перш чым правілы vbseo і тыя ж правілы (толькі, каб іншы файл), так vbseo правілы не дзейнічаюць у любым выпадку.

Аб кампаніі / форумы / форум пытанне:
1. Вы няправільна першыя 2 правілы vBET - вы ж тут / форум замест / форумаў - калі ласка выправіць гэтую
2. Калі ўсё яшчэ не працуе, калі ласка, каментар гэтай лініі ў файле Htaccess.:

RewriteBase / форумы /
3. Калі ўсё яшчэ не працуе - калі ласка, PM мне дэталі доступу да панэлі адміністратара, vbseo CP, FTP - Я праверу яго на месца.

myandy99
13-08-11, 18:52
Я паспрабаваў ваш 1 і 2, але па-ранейшаму тая ж праблема.

І, я толькі што даведаўся, пераклад працуе толькі на форум дома, а не на асобных прыступак. Проста PM'ed вам неабходную інфармацыю. Дзякуй

vBET
14-08-11, 12:08
Рух там цяпер.

vBET
14-08-11, 12:22
Вы павінны былі няправільная канфігурацыя для:
Форум Асноўны дамен - гэта, мяркуюць, каб быць выкарыстаны толькі пры выкарыстанні суб-даменаў ня падтэчку
Тып спасылкі - не была зменена для vBSEO

Таксама Вы ўжо выключыў пераклад сачэння.

Усё гэта усталёўваецца належным чынам цяпер, і, здаецца, працуе нармальна:) Калі ласка, праверце і пацвердзіце.

myandy99
14-08-11, 17:38
На жаль гэта не працуе цалкам - форумы / форум праблема ўсё яшчэ існуе. Напрыклад, пасля вы ідзяце на форум і націсніце кнопку перакладу, іншых не-форум спасылкі дадаюцца / форумах / у іх і разбіў іх усіх. Напрыклад, у цяперашні час становіцца http://xxx.com/index.php?page=music http://xxx.com/forums/index.php?page=music. У гэтым выпадку нават форум хатняя старонка сама няправільную спасылку - яна становіцца http://xxx.com/forums/forums

І, як я ўжо казаў, вышэй / форумы / форум праблема ўжо не будзе, толькі калі вы выключыце URL адсочвання, і менавіта таму я выключыў URL адсочвання.

vBET
14-08-11, 21:36
Я бачу гэтыя спасылкі. Калі ласка, проста зрабіць гэтыя спасылкі абсалютнай, а адноснай. Гэтак жа тут поўны HTTP URL ... і гэтак далей. Таксама звернеце ўвагу, што vBET здольны падтрымліваць пераклад вашых старонак за межамі форума, калі гэтыя генеруюцца з выкарыстаннем VBulletin рухавіка. Вам трэба будзе аб'яднаць іх. Глядзіце тут для інструкцый, як падтрымліваць пераклад старонак за межамі форума: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1546

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual forum supported by vBET Translator 4.10.1