КПК

Прагляд поўнай версіі: Аматарскія тут



jonathan
09-07-11, 12:32
Прывітанне, я зацікаўлены ў куплі vBET. Я толькі знаёмыя з PhpBB і фактычна не маюць Vbulletin яшчэ. Адзіная прычына, я купіў бы VBulletin для vBET. Існуе не тое, як гэта для іншых форумаў ёсць?

Мой цікавасць да vBET таму, што я хачу, каб мае паведамленні на англійскай мове павінны быць перакладзены на шматлікія мовы і для перакладу паведамленняў, будзе сталым. Гэта мая разумеюць таго, што так добра vBET як і параўноўвацца. Ці мае рацыю я?

Маё самае вялікае непакой выклікае пытанне аб тым, форум (і ўсе мовы) будзе індэксавацца Google і іншых пошукавых сістэмах. Я не спецыяліст ў гэтым, але чытаў, што тое, што ваша праграма форуму, здаецца, робіць парушае некаторыя правілы, Googles і, такім чынам, можа мець згубныя наступствы ў доўгатэрміновай перспектыве. Ці так гэта?

Акрамя таго, калі я хачу набыць vBET, вы думаеце, даволі пачаткоўцаў накшталт мяне, якія на самай справе не выкарыстоўвалі VBulletin (толькі PhpBB) і не вельмі шмат ведаю праграмавання змогуць атрымаць просты VBulletin + vBET і працуе? Я бачу так шмат тэхнічных пытанняў, што я не хачу, каб супрацьстаяць - калі ў мяне ёсць іх рашэнні, я магу таксама выйсці з самага пачатку, таму што я ведаю, што не будзе ў стане зрабіць гэта.

Акрамя таго, мне трэба, каб атрымаць VBSEO?

Дзякуй.

vBET
09-07-11, 21:18
У гэты момант vBET працуе толькі на форуму.

Ды vBET будзе перакладаць вашыя паведамленні на розныя мовы. Таксама будзе рабіць больш. Вы карыстальнікі змогуць размяшчаць у любым з падтрымоўваных моў і вы ўбачыце, што як і на самай справе абраным мове. Вось як vBET падтрымлівае шматмоўныя супольнасці:)

Google і іншыя пошукавыя сістэмы будуць індэксаваць ваш перакладзеных старонак, таму што тыя выкарыстоўваюць розныя URL - проста праверыць форуме ён выкарыстоўвае vBET:) Мы не парушаючы ніякіх правілаў Google. vBET на 100% сумяшчальны з TOS Google - у нас нават ёсць аўтаматычны ачышчальнік кэш cach вынікі не больш за 15 дзён, як Google патрабуе. Мы на 100% добра для Google Умовы прадастаўлення паслуг

Усталёўка vBET лёгка і добра апісаны у файле Readme. Таксама ён не патрабуе якіх-небудзь навыкаў праграмавання. Проста загрузіце файлы на сервер і файл імпарту прадукту VBulletin Адміністратар панэлі кіравання. Акрамя таго, для тых, хто хоча, каб мы зрабілі ўстаноўку, мы прапануем ўсталёўкі пакета за $ 30. Большасць тэхнічных пытанняў на нашым форуме, аб інтэграцыі з іншымі модамі, які парушае VBulletin архітэктуры - тыя моды, якія з'яўляюцца адпаведнымі з архітэктурай VBulletin не патрабуюць інтэграцыі з vBET:)

Вам не трэба vBSEO - VBulletin 4.x мець свой уласны ЧПУ і vBET падтрымлівае пераклад гэтых:)

Калі ў Вас узніклі дадатковыя пытанні - калі ласка, толькі пытаюцца:)

jonathan
10-07-11, 16:47
Прывітанне Майкл,

Дзякуй за ваш адказ. У мяне сапраўды ёсць некалькі наступных пытанняў:

1) "у нас нават ёсць аўтаматычны ачышчальнік кэш cach вынікі не больш за 15 дзён, як Google патрабуе".

Існуюць перакладзеныя старонкі рэальнай старонках? Я не ўпэўнены, што "кэш" сродкаў, але ўсё гэта значыць, што пасля 15 дзён пасты будуць выдаленыя? Ці ўсе паведамленні на розных мовах там назаўсёды і індэксуюцца ў Google назаўжды?

2) Ці былі выпадкі людзей, якія выкарыстоўваюць vBET працуе ў няласку Google і атрымліваць іх старонцы неиндексированных або іх рэйтынгі Google пакуты ў любым выпадку?

Дзякуй
Джонатан

vBET
11-07-11, 01:53
Прывітанне,

Адказваючы на вашы пытанні:

1) Не, гэта не азначала, што паведамленне будзе выдалена. Звярніце ўвагу: ваш кантэнт SAFE. vBET не выдаліць рэальным зместам. Пераклад вынікі могуць кэшавацца ў vBET ў шматлікіх формах - мы падтрымліваем кэша базы дадзеных, поўная кэш Госць файла, кэш-памяці. Гэта азначае, што пераклады якая зыходзіць ад Google на Microsoft захоўваюцца на серверы. Дзякуй, што наступны пераклад нашмат хутчэй, таму што ў вас ужо ёсць пераклад вынікаў, якія захоўваюцца на серверы - вы не павінны прасіць за межамі сервера і чакаць вынікаў вярнуўся да сеткі. І vBET падтрымлівае таксама аўтаматычны ачышчальнік для гэтага кэшаваныя вынікі (рэальны змест - гэта, якое было дадзена карыстальнікам незалежна ад таго, на якой мове заўсёды бяспечна:)). Звярніце ўвагу, што ачышчальнік таксама цалкам наладжвальны:)

2) У нас былі выпадкі, калі карыстальнікі, дзе часовыя заблакаваны Google і не мог перавесці больш. Але кожны раз гэта было, таму што яны не ставілі Google перакладу ключа ў канфігурацыі vBET. Акрамя таго, кожны раз пасля ўстаноўкі, што і назад рассылання Google яны былі разблакавалі і ўсё прайшло добра. Таксама было справа аб не-праіндэксаваных старонак - але калі я правільна памятаю, гэта было пытанне з няправільным утрыманнем robots.txt, які быў заблакаваны робатамі. Калі ласка, звярніце ўвагу, што ўсе пытанні гісторыі вы можаце знайсці ў гэтым самім форуме - усё тут. Такім чынам, вы можаце убачыць усе зачыненыя і застаецца адкрытым выпадках з гэтага моманту і ад папярэдняга. Мы ганарымся нашай прадукцыі і мы ганарымся тым, мы можам дапамагчы нашым кліентам, калі з'яўляецца пытанняў:)

jonathan
18-07-11, 07:53
Дзякуючы Міхал,

Я высока цаню вашы адказы. Я вельмі хачу, каб купіць гэта і выкарыстоўваць яго, але я ўсё яшчэ маюць патрэбу ў адказы на пытанні, і некаторыя гарантыі, таму што я буду праводзіць на праграмнае забеспячэнне, а таксама VBulletin vBET. Калі гэта не спрацуе для той ці іншай прычыне, то гэта будзе пустая трата $ 300 за мяне!

1) Я не ўпэўнены дакладна, як кэш працуе. Ці маю я права сказаць, што кожны пост напісаны на мове, у перакладзе на іншыя мовы і захоўвацца ў кэшы ў маім серверы на працягу 15 дзён. Што адбываецца пасля гэтага? Пераклад ачышчаецца, а затым пералічваюцца раз на працягу яшчэ 15 дзён?

За ўвесь гэты час, будуць мае вынікі на ўсіх мовах, выконваць пошук па Google назаўжды? Ці будуць гэтыя стварэння кэш-памяці і кэш ачысткі паўплываць на маё ўтрыманне індэксуецца на Google?

2) Ці можна абмежаваць колькасць перакладаў я хачу vBet перавесці на? Я мяркую, што чым больш перакладаў, тым больш нагрузка на сервер?

3) Ці можна выкарыстоўваць звычайны віртуальны хостынг на серверы? Будзе нармальная віртуальнага хостынгу ў парадку або жа vBet запатрабуе дадатковых рэсурсаў (VPS) для праграмы функцыі?

Дзякуй за вашу дапамогу!

vBET
18-07-11, 11:14
Прывітанне,

Няма праблем - проста спытаеце, калі вам трэба:) Адказваючы на ваша пытанне:
1) NO - паведамлення не перакладзены, калі пішуцца. Паведамленняў пералічваюцца па патрабаванню - калі хто-то прыходзіць у перакладзе нітка старонцы, то паведамленне ў перакладзе і перайдзіце да кэш-памяці. І калі ён знаходзіцца ў кэшы, то яна бярэцца з кэша. Калі кэш чысціцца. Тады гэта не ў кэшы, так што ён будзе пераведзены і сыходзяць у кэш зноў. І гэтак далей:)

Усе вашыя старонкі будуць даступныя для пошуку ў Google. І так, што гэта паўплывае на ваша ўтрыманне індэксуецца - ён будзе расці, таму што пасля ўсталёўкі vBET Google будзе індэксаваць і вашы перакладзеныя старонкі:)

2) Так - гэта цалкам наладжвальны. Для кожнага мовы ў вас ёсць сцяжок бачачы гэта будзе падтрымлівацца - вы проста зніміце мовах вы не хочаце падтрымліваць на вашым форуме і захаваць налады (па VBulletin Панэль кіравання адміністратара - старонка канфігурацыі).

3) Існуе не адзін адказ. Усё залежыць ад вашага форуму памеру. Калі ў вас ёсць вялікі форум, то вы павінны мець VPS / выдзелены сервер, незалежна ад таго, вы будзеце выкарыстоўваць vBET ці не. Мы былі, пачынаючы з агульнага сервера. Дзе ў нас было 4 форумах па адным рахунку (2 рэальных і 2 тэсту). Праз некаторы час, калі форумах выраслі мы павінны былі рухацца. Калі ваш форум будзе вырасла з 0then вы можаце зэканоміць трохі грошай на пачатак і пачаць на агульных серверах. Тым не менш, калі ён вырасце вам прыйдзецца рухацца, нават калі вы не выкарыстоўваеце vBET. Агульныя серверы не прызначаныя для прыкладанняў, якія зрабілі занадта шмат трафіку. Незалежна ад таго, гэта форум ці што-небудзь яшчэ.

Калі ў Вас узніклі дадатковыя пытанні - калі ласка, толькі пытаюцца:)

jonathan
18-07-11, 11:56
Дзякуючы Міхал,

Вы пісалі:
"НЕ - паведамлення не перакладзены, калі пішуцца Паведамленняў пералічваюцца па патрабаванні -. Калі хто-то прыходзіць у перакладзе нітка старонцы, то паведамленне ў перакладзе і сыходзяць у кэш".

Я не ўпэўнены, я разумею. Напрыклад, скажам, я пішу паведамленне на англійскай мове, і я спадзяюся, хто-то арыентацыі ў іспанскі гаворыць краіне, каб прачытаць яго. Калі паведамленне не перакладзена Першым адразу (або яны ў першы раз па крайняй меры?), То як іспанскі чалавека, які гаворыць будуць ведаць, што я напісаў гэты пост, калі гэта толькі ў Google на англійскай мове?

Напрыклад, я магу напісаць паведамленне на англійскай мове, "ежа добрая ў гэтым рэстаране". Ці будзе ён адразу ж перакладзеная і індэксуецца як "Ла-эс-Буэна Comida ан-Эстэ Рэстаран"? Я не хачу, каб ён пошук на англійскай мове або, што пераможа мэта таго, што я хачу рабіць. Я не хачу яго выкарыстоўваць сваё абмежаваным веданнем англійскай мовы, але выказаць здагадку, што ён не ведае па-ангельску і шукае ў яго мове. Гэта тое, што vBet робіць ці я памыляюся?

Дзякуй.

І плануеце вы зрабіць гэта для іншых форумаў?

vBET
18-07-11, 12:06
Гэта не будзе ў Google толькі на англійскай мове, таму што Google паўзе вашага форуму - гэта азначае, Google таксама ідзе ў перакладзе спасылкі. Так што мы павінны попыт на пераклад і старонка атрымлівае пераклад.

Гэта вельмі простая - кантэнт будзе пераведзены першы раз, калі хто-то пойдзе на перакладзеная старонка ўпершыню. Не мае значэння, ці будзе рэальны чалавек ці робат Google. Змесціва кэшуецца. А пасля заканчэння тэрміну яго кэш чысціцца і запоўніў яшчэ раз, калі хто-то просіць перакладзе нешта, яшчэ не кэшуюцца.

Таму, калі вы пішаце паведамленне на англійскай мове, то ён будзе пераведзены па патрабаванню - калі хто-то спытае для перакладу. Google будзе сканаваць вашыя старонкі, каб ён таксама папрасіць перакладаў, так што ён будзе атрымліваць пераклад кантэнту і праіндэксаваць ваш пераклад старонкі. Так чалавек, якія не ведаюць ангельскай знойдзеце сваю старонку з дапамогай функцыі пошуку на сваёй мове так хутка, як Google будзе індэксаваць старонкі.

Ды мы плануем зрабіць больш універсальны інструмент, які будзе ў стане падтрымліваць пераклады на іншых умовах, але ўсё ж у нас ёсць некаторыя асаблівасці, якія мы хочам інтэгравацца, перш чым мы адкрываем новую лінейку прадуктаў. Існуе няма ніякіх тэрмінаў для гэтага ў дадзены момант.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 supports automatic translations