КПК

Прагляд поўнай версіі: Q: Як пазбегнуць дубліравання кантэнту



Juice
30-06-11, 13:11
Прывітанне ўсім,

Я хацеў бы даведацца надвор'е, гэта можна зрабіць наступныя з vBET.
Выкажам здагадку, у мяне ёсць форум на дацкай мове. Я не хачу, каб усталяваць vBET на гэтай арыгінальнай дацкай форуму, паколькі я не хачу змешваць форум - гэта арыентаваны ў першую чаргу для дацкіх карыстальнікаў і я хачу захаваць яго такім чынам. Нават больш, таму што ўсё яшчэ незразумела, пошукавыя надвор'е будзе вызначаць аўтаматычнага перакладу старонак - нават выцягнуў з лакальнай базы дадзеных на вэб-сервер - і гэта непрадказальнае, як тыя сайты, будуць пакараныя ў пошукавых сістэмах.

Каб пазбегнуць гэтага арыгінальнага дамен становіцца пакараныя ў агульнай складанасці я паспрабаваў высвятліць, надвор'е vBET магла б падтрымаць перапісвання URL-адрасоў з domain.com / [languagecode] для поддомены фармаце, як [languagecode]. Domain.com. vBET адказалі гэта не можа быць зроблена з vBET і таму яна цалкам падтрымліваецца.

Змест нашых форумах цікавыя нават для замежных гасцей, і таму я хацеў ўсталяваць усе форумы і базы дадзеных на іншы дамен, цалкам аддзеленая ад зыходнай, і ўсталяваць vBET там. Пакуль ніякіх праблем з тэхнічнага боку. Але: рабіць гэта дазволіць пошукавым сістэмам вызначыць "новы" форум entirly як аднолькавыя па змесце.

Цяпер пытанне: ці можна гэта зрабіць, што vBET паказвае толькі пераведзеныя змест, а не арыгінал (дацкая) утрыманне? Так SE толькі ўбачыць унікальныя сайтаў, і не ацэньваюць іх як аднолькавыя па змесце.

З павагай,
Сок.

vBET
30-06-11, 14:33
vBET не падтрымліваюць мова паддаменаў, толькі код мовы ўключаны ў URL, як / пл /

Мы не правяралі vBET не паказваць на мове арыгіналу, але я думаю, што гэта можа быць зроблена шляхам Htaccess -. Калі хто-то пойдзе на старонцы без кода мовы затым перанакіраваць яго куды-небудзь мову. Калі гэта не так, то яго можна яшчэ зрабіць у адным гаплікі (init_startup павінны быць добрымі для гэтага) - толькі адно дадатковае ўмова і перанакіраваць ўнутры.

Так што ж вы хочаце зрабіць павінна быць магчымай. Іншае пытанне - як вы будзеце трымаць вашу копію форуме сінхранізаваны з рэальным. Вам прыйдзецца перыядычна копіі некаторых з Вашых табліц базы дадзеных. Вы не можаце проста скапіяваць усё, таму што тады вы страціце ваш vBET канфігурацыі, калі vBET не на арыгінал. Калі ласка, майце на ўвазе, што VBulletin трымае модов канфігурацыі ў базе дадзеных.

PS.
Тэма пераехала з перадпродажнай пытанні, таму што ў вас ужо ёсць 2 ліцэнзіі, так што гэта не перадпродажнай пытанне;)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1