КПК

Прагляд поўнай версіі: Вырашанае Калі ласка, праверце мой форум гэта нармальна?



Cuti Malaysia
01-06-11, 08:03
Прывітанне .... бос

1) Калі ласка, праверце мой форум, гэта нармальна мой форум (cutimalaysia.my) інтэграваць правільна з vbtranslator пасля я абнаўленне да новай версіі?

2) Мой хостынг-правайдэру скардзіцца мне, маёй базе дадзеных становяцца больш пасля таго, як выкарыстоўваць убудова. Як вырашыць гэтую праблему?

vBET
02-06-11, 15:29
Прывітанне

1. Калі я не ваш форум прама цяпер я бачу толькі пустыя мець зносіны. Гэта як форум зачынены, але без паведамленняў ... Калі ласка, пацвердзіце, што форум жывы і ўключаны.
2. Вядома, гэта - зараз у вас значна больш кантэнту прама цяпер. Кожны пераклад у кэш. Вы можаце адключыць кэш базы дадзеных, але гэта не рэкамендуецца. Дзякуючы кэша пераклады значна, значна хутчэй.

Cuti Malaysia
03-06-11, 16:31
Прывітанне босу
калі ласка, праверце яшчэ раз мой форум

1) гэта vbtranslator цалкам функцыянальна на мой форум з якой-небудзь сумневаў праблема?

2) гэта мой форум пасля абнаўлення да новай версіі функцыі належным чынам з іншымі ўбудова?

3) я размяшчаю URL, як гэта для дамена форуму Асноўны ==> cutimalaysia.my / форум без http:// гэта нармальна? \\

4) Якая інфармацыя я павінен паставіць тут? Форум каталога ==>??

5) URL адсочвання па-за форуму каталога. Я паставіў так. Ці так гэта?


P / S: Дзякуй за ваша будучыню тлумачэнне.

vBET
03-06-11, 22:00
Ваш форум не працуе ў дадзены момант:

Warning: require_once (/ галоўная / Maximus / public_html / vb_dir.php) [function.require аднаразовай]: не здолеў раскрыць паток: Няма такога файла ці каталога ў / галоўная / Maximus / public_html / content.php ў радку 2

Фатальная памылка: require_once () [function.require]: Памылка адкрыцця патрабуецца '/ галоўная / Maximus / public_html / vb_dir.php' (include_path ='.:/ USR / Lib / PHP: / USR / мясцовыя / Бібліятэка / PHP) у / галоўная / Maximus / public_html / content.php ў радку 2
Гэта НЕ vBET пытанне - вы не прапусціце неабходныя vb_dir.php файл калі ласка, выправіць яе.

Аб вашыя пытанні:
1. Не магу сказаць, калі ваш форум не працуе. Я магу праверыць гэта правіла, пасля вы фіксуеце, што ваш форум зноў працуе
2. Мы не падтрымліваем іншыя ўбудовы толькі vBET. Я не магу сказаць вам, робіць іншыя ўбудовы працуюць вашы вэй: 1. мы не падтрымліваем іншыя ўбудовы. 2. Я не ведаю, што вы ўстанавілі. 3. Я не ведаю, кожны убудова магчыма. Калі вы знойдзеце некаторыя пытанні, звязаныя з vBET калі ласка, пішыце і мы дапаможам вам:)
3. Не магу сказаць, таму што ваш форум не працуе. Выкарыстоўваеце вы паддаменаў ў вашым форуме?
4. Я не ведаю, таму што ваш форум не працуе. Калі вы выкарыстоўваеце форум падкаталог у форуме URL, то вы паклалі форум каталог. Зразумела, што апісана ў апісанні параметру.
5. Я не ведаю, таму што ваш форум не працуе. Вы хочаце перавесці усе старонкі па-за форуму каталога? Калі так Ніт павінна быць уключана, калі няма - адключыць яго.

PS. Я ведаю, гэта было не тлумачэнне вы чакалі - калі я ўбачу рабочага форуму я не магу сказаць вам падрабязнасці. Дазвольце мне ведаць, калі гэта будзе працаваць.

Cuti Malaysia
04-06-11, 16:04
Ха-ха ... sorry2. Я раблю пошук няспраўнасцяў ўчора

Прывітанне босу
калі ласка, праверце яшчэ раз мой форум

1) Я бачу толькі вызначаным мовай, які я выбраць для выкарыстання перавесці працуюць, але стаць мудрым, калі я націскаю на іншы ўкладцы, як дома ўкладка для прыкладу.
Для поўнай маёй vbtranslator не працуе належным чынам. Як вырашыць гэтую вялікую праблему?

2) Так. Я выкарыстоўваю cutimalaysia.my / форум на маім месцы VBulletin форуму. І vabdvanced CMPS ў якасці галоўнай старонкі, cutimalaysia.

3) Для кэш-памяці vBET (BETA). Якая ні на ёсць лепшы і рэкамендуецца? Memcache? XCache? EAccelarator? APC?

P / S: Дзякуй за ваша будучыню тлумачэнне.

vBET
04-06-11, 20:32
OK. Форум працуе зараз, а не пераклады. Як я бачу, пераклады спасылкі не маюць рацыю / форум / устаноўлены там два разы ... Такім чынам, вы няправільныя налады.

Я думаю, што самы просты спосаб будзе заключацца ў PM мне дэталі доступу да панэлі адміністратара і FTP. Тады я магу праверыць яго на месца.

1) Калі ласка, PM дэталі доступу мы праверым вашу канфігурацыю.
2) Яшчэ ёсць што-то няправільна ў вашай канфігурацыі, таму сувязяў для перакладу пад сцягамі разбіты - двайны / форум /
3) Мы не прапануем якой-небудзь прыватнае рашэнне - мы не робім рэкламу для тых, кэш тэхналогій. Вы можаце знайсці лепшае рашэнне для вас. Майце на ўвазе, што некаторыя з гэтых рашэнняў не толькі ў кэш, але і перад-кампілятараў, што робіць ваш PHP значна хутчэй - падрабязней калі ласка, праверце гэтыя тэхналогіі ў сваіх старонках або форумы, прысвечаныя для PHP

vBET
06-06-11, 01:42
Дзякуй за доступ дэталяў.

Праблема з непрацуючыя спасылкі з-за вашай няправільнай канфігурацыі. Для параметра каталог форума, вы ўсталёўваеце (без прабелаў)

Http: / / cutimalaysia. My / форум
Там, дзе дакладна апісаны:

Калі ваш форум не звязаная з вобласцю, але гэта ў нейкі каталог, які ўваходзіць у URL, то вы павінны ўсталяваць яго тут. Устанавіць з '/' у пачатку і без якіх-небудзь '/' у канцы, гэта значыць '/ форум "
Вы нават маеце ёсць наглядны прыклад ... Таму, калі ласка, паставіць там адпаведнае значэнне - для вашага форуму гэта / форум

Акрамя таго - чаму вы ўсталяваць любы значэнне для Форуму асноўнага дамена? Выкарыстоўваеце вы паддаменаў ў вашым форуме? Калі так - калі ласка, дайце мне хоць бы адзін прыклад з паддаменаў, якія выкарыстоўваюцца на вашым форуме. Калі няма, то калі ласка, чыстая значэнне гэтага параметру. Гэта выразна апісаны:

Усталюеце яго, толькі калі вы выкарыстоўваеце паддаменаў ў вашым форуме.

Акрамя таго - вы не ўсталявалі адпаведныя правілы vBET ў Htaccess файл у вашым форуме каталог .. Гэта неабходна, калі вы хочаце выкарыстоўваць SEO спасылкі. Тут вы знойдзеце дакладныя інструкцыі для гэтага:

Акрамя таго - калі форум пераклад будзе ўжо працуе (у першую чаргу праверце яго перад адыходам да наступныя крокі), неабходна зрабіць яшчэ 2 рэчы:
1. Інтэграцыя vBSEO для перакладу спасылкі (гл. readme.html ў vBET пакет для інструкцый)
2. Дазволіць перакладаць старонкі па-за форуму каталога (галоўнай старонцы знаходзіцца за межамі і таму што гэта не форум ён мае патрэбу ў спецыяльнай інтэграцыі) - тут вы знойдзеце інструкцыі як гэта зрабіць: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting / 413-FAQ-2.html # post1546

Неўзабаве - вы не зрабілі неабходных крокаў. Звярніце ўвагу, што мы дамо вам ніякіх адказаў тут бясплатна - так што вы можаце зрабіць гэта самастойна цалкам бясплатна. Тым не менш, калі вы адчуваеце, што гэта не ваш раён, то вы можаце заплаціць нам $ 30 для інтэграцыі: http://www.vbenterprisetranslator.com/integration-service.php

Калі вы хочаце зрабіць гэта самі - усё інструкцыі прадастаўляюцца, калі ласка, проста парай сапраўды зададзеным інструкцыям. Таксама, калі ласка, паведаміце нам, калі вы скончыце і апісваць вынікі.

vBET
09-06-11, 01:29
Што такое прагрэс? Ці патрэбна вам іншыя падказкі?

vBET
15-06-11, 16:31
Адправіць ЛС і электроннай пошты - усё яшчэ чакае адказу. Вашы рашэнні ўжо апісаны - калі ласка, парай тых, і даць адказ аб выніках.

vBET
28-06-11, 16:46
Вы да гэтага часу канфігурацыі пацярпеў крах, і мы да гэтага часу не атрымаў ніякага адказу ад вас. Я проста адправіць вам паведамленне, ваш форум. Мы сапраўды хочам, каб дапамагчы вам:)

vBET
11-07-11, 02:03
Яшчэ раз мы пасылаем Вам паведамленне, ваш форум. Вы зрабілі ніякіх зменаў наогул - вашыя пераклады па-ранейшаму парушаецца. Мы сапраўды хочам, каб дапамагчы вам:) - звяжыцеся з намі.

vBET
06-08-11, 19:20
Рабочыя цяпер.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Integration with translations by vBET Translator 4.10.1