КПК

Прагляд поўнай версіі: Прыняты Уключыце пераклады ў выніках пошуку



norku
18-05-11, 10:01
Vbet цяперашні час не падтрымлівае пераклад ў выніках пошуку. Калі карыстач выконвае пошук на любым іншым мове, чым форум па змаўчанні, вынікаў няма, хоць умовы існуюць на яго мове. Ці можа гэта быць выпраўлена ў будучых версіях, калі ласка?

vBET
18-05-11, 20:58
Так. Мы не падтрымліваем гэта цяпер. І я думаю, што гэта важнае пытанне, каб даць такую падтрымку. Так запыт будзе прыняты.

Звярніце ўвагу, што рашэнне будзе абмежаваны. Мы можам перакладаць пошукавыя запыты, якія не з'яўляюцца ў форуме мову па змаўчанні на форуме мову па змаўчанні, так што пошук будзе лепш, па-ранейшаму:
1. Пераклад запыт можа быць не дакладнай, каб карыстач намеры, так што вынікі не могуць быць дасканалыя, але яны павінны быць значна лепш, чым цяпер;)
2. Гэта не будзе працаваць за паведамленні, напісаныя на іншых мовах - дадзеныя захоўваюцца ў базе дадзеных VBulletin ў арыгінальным тэксце (як напісана аўтарам), так што арыгінальны тэкст індэксуецца пошукавай сістэмай. Пераклад запытаў да падзелу па змаўчанні будзе не хапаць гэтых патокаў, якія напісаны на іншай мове

Акрамя таго, мы павінны думаць пра тое, калі для перакладу:
- Ці павінны мы выкарыстоўваць карыстальнікаў моўныя параметры па змаўчанні для гэтага (не будзе працаваць для гасцей)
- Ці павінны мы перакладаць пошукавыя запыты, калі тыя адпраўляюцца з перакладзеных старонак
- Калі мы правяраем кожны раз на Google вызначэнне мовы, што мова запытаў, а затым перакладаць?

Калі ласка, звярніце ўвагу, што для пошуку вызначэння мовы запытаў не добрая ідэя, таму што тыя вельмі кароткія радкі. Так выяўлення, хутчэй за ўсё, не дае добрых вынікаў. Я думаю, што мы маглі толькі меркаваць, што калі хто-то шукае на старонцы перакладзеная на нямецкую ёсць, то будзем лічыць, што запыт таксама на нямецкай і заўсёды перавесці яго на форуме па змаўчанні (нават калі яна ёсць - без выяўлення). Гэта простае рашэнне, і павінны адпавядаць па меншай меры 90%, калі такія запыты. Як я ўжо пісаў, мы маглі б таксама паспрабаваць выявіць сапраўдны мову, але на працягу 1-2 запытаў Google слова, хутчэй за ўсё, даюць не занадта добрыя вынікі. Наколькі я памятаю Google не апрацоўваць і выяўлення на занадта кароткае паведамленне. Вы можаце праверыць гэта самастойна, напісаўшы тэставыя паведамленні ў тэставым раздзеле, якія знаходзяцца ў іншай мове, і толькі 1-2 слоў. Калі ён не будзе належным чынам у непразрыстай мову BBCode - гэта азначае, што Google выяўлення не атрымалася за такі кароткі прысуд.

Калі ласка, дайце нам вашыя водгукі, як вы бачыце гэта:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET Translator 4.10.1