КПК

Прагляд поўнай версіі: Вырашанае Дапамажыце мне



Cuti Malaysia
02-12-10, 03:32
1) Для Set "Колькасць знакаў перад пераносам тэксту" ў '0 ', дзе я магу атрымаць гэтую наладу?

2) Як я ведаю, што мой форум UTF-8 charactersets калі я бачу ў HTML набор знакаў паказвае гэты лік ISO-8859-1

3) як я знайсці гэты параметр для Усталяваць значэнне CharacterSet ў ніжнім рэгістры?

mateuszr
02-12-10, 10:59
Прывітанне:)


1)
Як апісана ў Do-Not-загрузкі -> readme.html файл:

Усе канфігурацыі побач CharacterSet зроблены панэлі адміністратара-> Settings-> Options-> - Паказаць усе налады -
Вы можаце знайсці гэтую опцыю ў Налада адлюстравання (showthread) перасек
Звярніце ўвагу: у залежнасці ад вашага другога пытання, здаецца, што ваш форум павінен быць у кадыроўцы UTF-8 фармаце, так што памятаеце, што гэты крок неабходны толькі для НЕ UTF-8 кадоўкі.

2)
Калі яна ўстаноўлена ў ISO-8859-1, то ваш форум не ў UTF-8, таму што гэта значэнне "кадзіроўка" атрыбут для налады HTML тып змесціва ў шаблон 'headinclude ... для кожнай старонкі вашага форуму
Памятаеце, што гэтая опцыя можа быць усталяваны толькі адзін раз непасрэдна перад якой-небудзь паведамленняў напісаны на ваш форум! Гэта таму, што гэта можа быць ха-беспарадак, пры змене яго пазней.
Калі вам сапраўды неабходна ўнесці змены, вы можаце прачытаць пра гэта ў смс-загрузкі -> readme.html файл у раздзеле FAQ

3)
Гэта не ўстаноўка:) Проста прачытаць яе яшчэ раз -> Устанавіць CharacterSet значэння ў ніжнім рэгістры <- значыць, вы павінны ўсталяваць CharacterSet значэння ў ніжнім рэгістры (не літарамі). Гэта ўстаноўка ў:

Панэль адміністратара -> Мовы і фразы -> Мова менеджэр
Вы павінны напісаць UTF-8, а не UTF-8

Cuti Malaysia
02-12-10, 20:15
1), так як на вашу думку, мы павінны змяніць наш форум фармату пераўтварыць у UTF-8 ці проста застацца ў бягучых умовах?

2) З'яўляецца вельмі важным, мае наладу ў UTF-8?

3) калі я змяніць гэтую наладу з $ vbseo_gcache_thread ['seotitle'] = vbseo_filter_replace_text ($ TTL), да $ vbseo_gcache_thread ['seotitle'] = vbet_vbseo_filter_replace_text ($ TTL); партале стаць пустым. Так як яе вырашыць?

4) Як я магу вярнуцца да нашай асноўнай форум мову пасля перакладу ірландскі мову з дапамогай гэтага vbtranslator
як abc.com / forum.php? мова = ды назад у abc.com / forum.php

5) Чаму пасля таго, як выкарыстоўваць гэты убудова і канвертаваць ў іншую мову, мая статыстыка убудова, які паказвае верхні постэр, новую тэму, новую пасаду і іншыя не вынікаць, каб пераўтварыць. Як гэта зрабіць? Яшчэ раз апісанне нашых у кожнай секцыі ў нашым Подфорумы таксама не прытрымлівацца, каб канвертаваць таксама. Як гэта выправіць?

6) Як змяніць сцяг дызайн?

7) Як я магу знайсці файл. Htaccess ў маім форуме прытрымлівацца гэтай інструкцыі?
vBSEO інтэграцыі

мой форум: cutimalaysia.my

8) Чаму на маёй CMS VBulletin, не паказалі сцяг?

kamilkurczak
03-12-10, 19:32
1) Вы можаце застацца ў бягучай налады. Калі вы не выкарыстоўваеце UTF-8 форум толькі што ўсталявалі гэты параметр: Колькасць знакаў перад пераносам тэксту ў 0

2) няма гэта не важна, але калі ў вас ёсць НЕ UTF-8 charactersets калі ласка, усе важныя крокі з readme.html файл з гэтага-не-загрузіць Фордер НЕ UTF-8 charactersets форум

3) Калі ласка, зрабіце ўсё крокі інтэграцыі з vBSEO ад readme.html файл з гэтага-не-загрузіць тэчкі. Усе крокі. Я была на вашым форуме і вашага адрасу не перакладаюцца. Вы павінны інтэграваць два vBSEO файлаў:
_createurl.php
_url.php

Калі будзе яшчэ раз (пустая старонка), калі ласка, паспрабуйце знайсці ў файле пратакола імя пытанні. Гэты файл часопіса на серверы. (Вы можаце папрасіць abaut гэтага хаста вашага правайдэра)

4)
abc.com/forum.php?language=ga гэта не SEO url. Калі вы хочаце мець спасылкі без ?мову параметр - калі Ласка, інтэграваць ваш url для SEO.
Калі ласка:
1. перайсці да AdminCP-> vBET-> галоўная
2. набор Тып спасылкі на VBSEO_URI
3. ўсталяваць тып перакладу спасылкі для стварэння URL, у адпаведнасці з SEO спасылка кансенсусу (гэта значыць '/ EN / адрас)
4. рэдагаваць. Htaccess файл (дадаць ўсе vBET rulse ДА vBSEO правілаў, якія вы можаце знайсці яго ў. Htaccess файл у Do-Not-загрузіць папкі)

Як ён можа вярнуцца на галоўную мову? Проста націсніце кнопку на галоўнай сцяг мовы (для нашага форуму - гэта англійская сцяг)

5) Калі ласка, растлумачце гэта лепш. Калі ласка, устаўце тут URL, каб нітка з гэтай праблемай. Выкарыстоўваеце вы спецыяльныя Mod?

6) Вы можаце змяніць сцягі пазіцыі. Каб зрабіць гэта - калі ласка:
1. перайсці да AdminCP-> vBET-> Сцягі
2. набор сцягоў Месца опцыі як такі вы хочаце мець. Калі вы ўсталюеце Custom - вы павінны паставіць $ vbenterprisetranslatorflags у шаблон ўручную.

7) Дзе? перайдзіце на FTP (па некаторых менеджэр, як Total Commander) і перайсці да каранёвай тэчцы форуму. Унізе вы павінны мець ваш. Htaccess файл.
vBET. Htaccess файла, які вы можаце знайсці ў Do-Not-загрузіць тэчкі. Пакладзеце vBET правілы, перш чым правілы vBSEO.

8) я быў на вашым форуме, і я бачу сцягі, таму, калі ласка, растлумачце гэтае пытанне лепш і устаўце сюды URL на старонку з пытаннем (калі можна)

Cuti Malaysia
04-12-10, 12:26
1) Для Set "Колькасць знакаў перад пераносам тэксту" ў '0 ', дзе я магу атрымаць гэтую наладу?

2) Як я ведаю, што мой форум UTF-8 charactersets калі я бачу ў HTML набор знакаў паказвае гэты лік ISO-8859-1

3) як я знайсці гэты параметр для Усталяваць значэнне CharacterSet ў ніжнім рэгістры?

таму я хачу пацвердзіць, мой форум налады прама цяпер, не ў UTF-8 charactersets? ці правільна гэта?


1) Вы можаце застацца ў бягучай налады. Калі вы не выкарыстоўваеце UTF-8 форум толькі што ўсталявалі гэты параметр: Колькасць знакаў перад пераносам тэксту ў 0

2) няма гэта не важна, але калі ў вас ёсць НЕ UTF-8 charactersets калі ласка, усе важныя крокі з readme.html файл з гэтага-не-загрузіць Фордер НЕ UTF-8 charactersets форум

3) Калі ласка, зрабіце ўсё крокі інтэграцыі з vBSEO ад readme.html файл з гэтага-не-загрузіць тэчкі. Усе крокі. Я была на вашым форуме і вашага адрасу не перакладаюцца. Вы павінны інтэграваць два vBSEO файлаў:
_createurl.php
_url.php

Калі будзе яшчэ раз (пустая старонка), калі ласка, паспрабуйце знайсці ў файле пратакола імя пытанні. Гэты файл часопіса на серверы. (Вы можаце папрасіць abaut гэтага хаста вашага правайдэра)

4)
abc.com/forum.php?language=ga гэта не SEO url. Калі вы хочаце мець спасылкі без ?мову параметр - калі Ласка, інтэграваць ваш url для SEO.
Калі ласка:
1. перайсці да AdminCP-> vBET-> галоўная
2. набор Тып спасылкі на VBSEO_URI
3. ўсталяваць тып перакладу спасылкі для стварэння URL, у адпаведнасці з SEO спасылка кансенсусу (гэта значыць '/ EN / адрас)
4. рэдагаваць. Htaccess файл (дадаць ўсе vBET rulse ДА vBSEO правілаў, якія вы можаце знайсці яго ў. Htaccess файл у Do-Not-загрузіць папкі)

Як ён можа вярнуцца на галоўную мову? Проста націсніце кнопку на галоўнай сцяг мовы (для нашага форуму - гэта англійская сцяг)

5) Калі ласка, растлумачце гэта лепш. Калі ласка, устаўце тут URL, каб нітка з гэтай праблемай. Выкарыстоўваеце вы спецыяльныя Mod?

6) Вы можаце змяніць сцягі пазіцыі. Каб зрабіць гэта - калі ласка:
1. перайсці да AdminCP-> vBET-> Сцягі
2. набор сцягоў Месца опцыі як такі вы хочаце мець. Калі вы ўсталюеце Custom - вы павінны паставіць $ vbenterprisetranslatorflags у шаблон ўручную.

7) Дзе? перайдзіце на FTP (па некаторых менеджэр, як Total Commander) і перайсці да каранёвай тэчцы форуму. Унізе вы павінны мець ваш. Htaccess файл.
vBET. Htaccess файла, які вы можаце знайсці ў Do-Not-загрузіць тэчкі. Пакладзеце vBET правілы, перш чым правілы vBSEO.

8) я быў на вашым форуме, і я бачу сцягі, таму, калі ласка, растлумачце гэтае пытанне лепш і устаўце сюды URL на старонку з пытаннем (калі можна)


1) пасля я зрабіць некаторыя канфігурацыі, усе ўмовы для актыўнага зрабіць vbtranslator і можа канвертаваць мовы і правільна спасылку прама зараз?

2) Ці з'яўляецца гэта tranlsator VBulletin жа дакладны пераклад з Google Translate?

3) пасля праверкі я нейкая частка на маім форуме гэта does't змены
Напрыклад гэтай спасылцы, http://www.cutimalaysia.my/ga/f269/berita-ekonomi

але гэта паведамленне можа канвертаваць corectly
http://www.cutimalaysia.my/ga/airgeadra-malart% C3% BA-1-USD; -rm2-20-a/t756

Для Вашага звесткі мой асноўны мову на малайскай мове. Калі ласка, дапамажыце мне спасылкай ўсё на гэтае пытанне?

kamilkurczak
06-12-10, 11:21
таму я хачу пацвердзіць, мой форум налады прама цяпер, не ў UTF-8 charactersets? ці правільна гэта?




1) пасля я зрабіць некаторыя канфігурацыі, усе ўмовы для актыўнага зрабіць vbtranslator і можа канвертаваць мовы і правільна спасылку прама зараз?

2) Ці з'яўляецца гэта tranlsator VBulletin жа дакладны пераклад з Google Translate?

3) пасля праверкі я нейкая частка на маім форуме гэта does't змены
Напрыклад гэтай спасылцы, Eacnamaíoch Nuacht (http://www.cutimalaysia.my/ga/f269/berita-ekonomi)

але гэта паведамленне можа канвертаваць corectly
Airgeadra Malartú 1 USD; RM2.20? (Http: / / www.cutimalaysia.my / ga / airgeadra-malart% C3% BA-1-USD; -rm2-20-a/t756)

Для Вашага звесткі мой асноўны мову на малайскай мове. Калі ласка, дапамажыце мне спасылкай ўсё на гэтае пытанне?

Вы можаце праверыць свой форум абстаноўцы. Проста зайдзіце на AdminCP-> Мовы і фразы-> Language Manager-> Edit Settings-> HTML Набор сімвалаў
Калі вы выкарыстоўваеце ня UTF-8 - гэта нармальна!

1) я быў на вашым форуме і пераклад працуе добра. Пераклад ў URL з vBSEO работ GOOT (у вас ёсць добрая інтэграцыя ў цяперашні час)

2) Так, vBET работ на рухавіку перакладчык Google

3) Я быў на вашым форуме і пераклад працуе добра. Дзе ж праблема? Растлумачце лепш, калі ласка

Cuti Malaysia
06-12-10, 18:15
Вы можаце праверыць свой форум абстаноўцы. Проста зайдзіце на AdminCP-> Мовы і фразы-> Language Manager-> Edit Settings-> HTML Набор сімвалаў
Калі вы выкарыстоўваеце ня UTF-8 - гэта нармальна!

1) я быў на вашым форуме і пераклад працуе добра. Пераклад ў URL з vBSEO работ GOOT (у вас ёсць добрая інтэграцыя ў цяперашні час)

2) Так, vBET работ на рухавіку перакладчык Google

3) Я быў на вашым форуме і пераклад працуе добра. Дзе ж праблема? Растлумачце лепш, калі ласка


1) пытанне я не магу зрабіць розны альбо UTF-8 ці не, на мой HTML набор знакаў, то паказаць гэта сімвал ISO-8859-1 <<<гэта гэта UTF-8 ці не. Калі ласка, пацвердзіце.

2) Так, значыць, што Vbet на нашым партале сайт працуе правільна?

3) Чаму сцяг для перакладчыка VBulletin на нашым партале па наступным адрасе http://www.cutimalaysia.my/iklan/index.php не паказвалі?

kamilkurczak
07-12-10, 10:33
1) ISO-8859-1 гэта не UTF-8 і гэта нармальна
2) пераклад працуе добра, але калі я паспрабаваў перавесці паведамленне адлюстроўваецца на вашым мод (на JavaScript), гэта не спрацавала. Такім чынам, мы павінны інтэграваць наш мод з вашага мода.

Калі ласка, зрабіце новую тэму ў раздзеле інтэграцыі і апісаць гэты мод (дасць нам імя і адрас для гэтага мода. Гэта бясплатна мода ці не?)

3) Я праверу гэта.

Cuti Malaysia
07-12-10, 19:59
Plase праверыць вечара

Cuti Malaysia
08-12-10, 19:10
пераклад працуе добра, але калі я паспрабаваў перавесці паведамленне адлюстроўваецца на вашым мод (на JavaScript), гэта не спрацавала. Такім чынам, мы павінны інтэграваць наш мод з вашага мода.

Калі ласка, зрабіце новую тэму ў раздзеле інтэграцыі і апісаць гэты мод (дасць нам імя і адрас для гэтага мода. Гэта бясплатна мода ці не?)

што ты маеш на ўвазе наступнае вышэй insturction. Я не undertand. Што вы разумееце аб модзе??

mateuszr
09-12-10, 08:24
гэта значыць, дакладна, што напісана;)

пераклад працуе добра - ясна

Але калі мы спрабуем перавесці паведамленне адлюстроўваецца на вашым мод, гэта не працуе - якая частка гэтай фразы не зразумела для вас? :) Як следства:

Мы павінны інтэграваць наш мод з вашага мода - гэта мода ўплывае на функцыянальнасць, па нашай (vBET) і запатрабаванні інтэграцыі, такім чынам:

зрабіць новы струмень у інтэграцыі падзел і апісваюць гэты мод (дасць нам імя і адрас для гэтага мода. гэта бясплатна мода ці не?)

Cuti Malaysia
10-12-10, 07:44
калі ласка, праверце гэта я ўжо адкрыла новы паток


Праблема з В. Б. Перавесці?

kamilkurczak
10-12-10, 08:07
ок дзякуй за гэта

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations