КПК

Прагляд поўнай версіі: Выдаліце некаторыя адзіны спецыяльны знак у url, напрыклад[, ], *, і іншыя



basketmen
03-11-10, 01:27
Прывітанне, хлопцы, патрэбна дапамога тут


in vbseocp.php --> Character Replacement --> я набор Заменіце па-ангельску сімвалы ў URL?, каб трымаць не на англійскай мове сімвалаў у URL-адрасоў, як vbet інструкцыі па эксплуатацыі


на мове па змаўчанні (англійская), мне трэба выдаліць некаторыя сімвалы, якія неабходна dont ў адрасах, як і [,], * і іншыя адзіночны знак, таму што я не з'яўляюся камфорт з гэтым адзін знак на мове па змаўчанні (англійская)



Калі ласка, дапамажыце хлопцы, як выдаліць гэтыя адзінкавыя сімвалы ў URL на мове па змаўчанні (англійская), але ўсё ж з дапамогай "Трымайце па-ангельску сімвалы ў URL-адрасоў" варыянт






i tried to add [ and ] and * character in vbseocp.php --> Define Stopwords but its not working, or can its removed from vbseocp.php --> Вызначце вашыя Custom замены знакаў?

АБО

калі ёсць ўмоўны код, каб "Замяніць па-ангельску сімвалы ў URL?" па змаўчанні мове і "Keep-ангельску сімвалы ў URL-адрасоў" для іншых моў "для іншых моў, можа быць, мы можам усталяваць ўмоўны код у чым-то vbseo / рэсурсы / XML / config.xml, як гэта толькі для прыкладу
калі ($ vbetlang == па змаўчанні)
{
Заменіце па-ангельску сімвалы ў URL?
}
калі ($ vbetlang! = па змаўчанні)
{
Працягвайце па-ангельску знакаў у адрасах іншых мовах
}

basketmen
03-11-10, 01:45
на першы шлях я ўжо ведаю, як гэта зрабіць, дзякуй за Андрэса Дуран Х'юіт ў vbseo форуме:


Добры дзень,

Вы ўсё яшчэ можаце вызначыць характар замен незалежна "Захаваць па-ангельску сімвалы ў URL" варыянт. Калі ласка, паспрабуйце вызначыць наступныя карыстацкія замены знакаў:



'['=>''
']'=>''
'*'=>''
І дайце мне ведаць, як яна ідзе.

З найлепшымі пажаданнямі.






але лепш, калі мы можам выкарыстанні другога спосабу вышэй, калі ласка, дайце нам ведаць, калі хто валодае інфармацыяй аб тым, што ўмоўная, і я прапаную вам, выкарыстоўваючы першы спосаб вышэй, калі вы выкарыстоўваеце ангельску / лацінскімі якасці мовы па змаўчанні (як амаль усе мы выкарыстоўваць яго )

vBET
04-11-10, 19:58
Я чытаю яго ў таямніцы ў цяперашні час і даць вам адказ хутка:)

basketmen
04-11-10, 20:17
Напрыклад, як гэты адрас сам паток



http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/1158-remove-some-single-special-character-url-like-%5B-%5D-%2A-others.html

лепш URL, як гэта, выдалены спецыяльны сімвал [,], а * тлустым шрыфтам вышэй, лепш ангельску форум


http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/1158-remove-some-single-special-character-url-like-others.html




Іншы прыклад URL-адрасоў, якія маюць некаторыя спецыяльныя сімвалы ў назве і ў радку адрасу
[Мова: $ мове Ня дадавайце мову BBCodes] у Хуткі адказ
І перайсці = newpost спасылкі не правільна перанакіроўваць
langtitle = SK] F.. памылка? (Http: / / www.vbenterprisetranslator.com/forum/bug-reporting/755-langtitle% 3Dsk% 5Df-bug.html)
Showthread.php? Р = х не перапісваецца
"Vbet_ сцяга" выпуск (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/bug-reporting/265-vbet_-flag-issue.html)
Маючы 2 LANG = BBCode ... (Http: / / www.vbenterprisetranslator.com/forum/bug-reporting/54-having-2-lang% 3D-bbcode.html)

vBET
04-11-10, 20:37
ТАКІМ ЧЫНАМ, - вы можаце зрабіць гэта таксама vBET файл:
1. Адкрытае vbenterprisetranslator_seo.php
2. Пошук па сайце:


$vbet_custom_char_replacement = array(
'"' => '',
'[langtitle=' => '',
'[/langtitle]' => '',
']' => '-'
);

3. Дадаць там пар аналагічна vBSEO

Вам прыйдзецца дадаць яго зноў пасля кожнага абнаўлення, так як усе змены будуць перапішуцца. Так трымаць яго ў vBSEO карыстацкіх замен, здаецца, лепш.

Аб вашым другiм сказе. Такі стан будзе выглядаць наступным чынам:


if ($_REQUEST['language'])
{
Keep Non-English Characters in URLS for other languages
} else {
Replace Non-English Characters in URLs?
}

Мы не правяралі такія рашэнні, каб мы раім рабіць гэта на некалькі пробных асобніка не на рэальных форум і праверыць, як ён сябе вядзе. Я не веру, ён будзе працаваць - я мяркую, што ад канфігурацыі гэта прынята проста кошт і прымацаваны да зменнай, так што пераменная будзе ставіцца да гэтага так жа, як радковае значэнне. Я мяркую, - не правяраў. Так што ж такое змяненне павінна быць тон у іншым месцы, у месцы, дзе пераменная прымае значэнне, якое вы можаце зрабіць:


$theVariable = $_REQUEST['language'] ? value for Keep Non-English : value for Replace Non-English


Калі зменная з'яўляецца глабальнай (і калі ён не з'яўляецца пастаяннай зменнай), то вы можаце перазапісаць яго ў / уваходзіць / vbenterprisetranslator_functions_seo.php файл. Ёсць два месцы, дзе ў вас ёсць такі код:


if ($language) {
$text = vbet_filter_replace_text($text, VBSEO_SPACER, VBSEO_APPEND_CHAR);
} else {
$text = vbseo_filter_text($text, $allowcharsl, $filter_stop_words, $reversablee, $keep_tailspaces);
}

Такім чынам, вы можаце змяніць глабальную зменную значэнне ў іншым заяве, перад тэкстам ацэньваецца.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET Translator 4.10.1