КПК

Прагляд поўнай версіі: Вырашанае VBSEO праблемы



Taurus
23-09-10, 18:11
Як толькі я раблю змены VBSEO файл і загрузіць на маім серверы, я атрымліваю белай старонкі на маім форуме. Калі ласка, паведаміце.

vBET
24-09-10, 15:30
1. Пераканайцеся, што вашыя змены належным зроблена. Зноў пачаць з чыстых файлаў vBSEO (з пакета) і вар'ят крок за крокам змены.
2. Пераканайцеся, што ваш. Htaccess правілы могуць быць ужытыя.
3. Праверкі ў лог-файлы, пра што яна - павінна быць нейкая памылка часопіса.
4. Праверце ваш сервер можа падключыцца да Google: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1729
5. Як я разумею без змены файлаў vBSEO пераклад працуе выдатна - гэта праўда? Калі не пераканайцеся, што патрабуецца PHP бібліятэкі ўстаноўлены: CURL і Iconv

Taurus
24-09-10, 15:50
Я зрабіў усё зноў мяняецца, тое ж самае. (Clean vBSEO файлаў)
Я думаю,. Htaccess правілы з'яўляюцца правільнымі.
Пераклады і ўсё астатняе працуе выдатна. Неўзабаве, як я раблю змены ў vBSEO файлаў, whitepage.

vBET
24-09-10, 15:53
Калі ласка, указвайце сваё поўнае ўтрыманне. Htaccess файл.
Вы знайшлі якіх-небудзь паведамленне пра памылку ў лог-файл?

Taurus
24-09-10, 15:56
Вось ён:

# Інфармацыя наступную радок (дадайце '#' у пачатку)
# Адключыць mod_rewrite функцый.
# Звернеце ўвагу: вам усё роўна прыйдзецца адключыць ўзламаць
# Панэль кіравання vBSEO спыніць URL перапісвае.
RewriteEngine On

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & перанакіраваны = / форум / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & перанакіраваны = / форум / $ 2 [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (AdminCP / | modcp / | vbseo_sitemap / | хранічны)
RewriteRule ^ ((архіў /)?(.* \\. PHP (/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-Е
RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-Й
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^! (AdminCP | modcp | ClientScript | cpstyles | выявы) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

# Некаторыя серверы патрабуюць RewriteBase дырэктывы павінны быць
# Уключаны (зняць '#' у пачатку, каб актываваць)
# Звернеце ўвагу: калі уключаны, неабходна ўказаць шлях
# Каб ваш каранёвай тэчцы VB (г.зн. RewriteBase / форумы /)
# RewriteBase /

# RewriteCond% {HTTP_HOST}! ^ WWW \\. Імя_дамена \\. COM
# RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forums/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (XML | ..? TXT) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php карта сайта = $ 1 [L]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (AdminCP / | modcp / | крон | vbseo_sitemap)
RewriteRule ^ ((архіў /)?(.* \\. PHP (/.*)?))$ vbseo.php [L, QSA]

RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-Е
RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-Й
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} /! (AdminCP | modcp | ClientScript | cpstyles | выявы) /
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]

vBET
24-09-10, 18:30
Вы карыстаецеся спасылкі мове =. Усталюеце перамыкач у становішча SEO спасылкі. Вось чаму ваш форум зламаў -. Вы зрабілі адпаведныя змены ў файлах vBSEO, але Htaccess правіл быў неактыўным, таму што спасылкі, дзе не ў рэжыме SEO. Так просьбы не міма нашага SEO файл і vBET не ўключаюць файл лімана функцыі, якія выкарыстоўваюцца ў vBSEO змяніў код.

Усталюеце перамыкач у становішча SEO спасылкі (vBET асноўныя варыянты) і зрабіў vBSEO інтэграцыю зноў. Калі ласка, скажыце зрабіў гэта дапаможа.

Таксама аб вашым файле Htaccess -. Калі ласка, навядзіце vBET правілы ТОЛЬКІ ПАСЛЯ правіла генератар карты сайта (так як ён у нашым апісанні ТОЛЬКІ ДА правілы vbseo.php) - вы змесціце яго ў неналежным месцы. Вы не можаце мець якіх-небудзь правілаў паміж vBET правілы і правілы для vbseo.php

Taurus
25-09-10, 05:13
ОК, так толькі, каб пацвердзіць, гэта тое, што мой htacces павінна выглядаць.:?

# Інфармацыя наступную радок (дадайце '#' у пачатку)
# Адключыць mod_rewrite функцый.
# Звернеце ўвагу: вам усё роўна прыйдзецца адключыць ўзламаць
# Панэль кіравання vBSEO спыніць URL перапісвае.
RewriteEngine On

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (AdminCP / | modcp / | vbseo_sitemap / | хранічны)
RewriteRule ^ ((архіў /)?(.* \\. PHP (/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-Е
RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-Й
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^! (AdminCP | modcp | ClientScript | cpstyles | выявы) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

# Некаторыя серверы патрабуюць RewriteBase дырэктывы павінны быць
# Уключаны (зняць '#' у пачатку, каб актываваць)
# Звернеце ўвагу: калі уключаны, неабходна ўказаць шлях
# Каб ваш каранёвай тэчцы VB (г.зн. RewriteBase / форумы /)
# RewriteBase /

# RewriteCond% {HTTP_HOST}! ^ WWW \\. Імя_дамена \\. COM
# RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forums/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (XML | ..? TXT) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php карта сайта = $ 1 [L]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (AdminCP / | modcp / | крон | vbseo_sitemap)
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & перанакіраваны = / форум / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & перанакіраваны = / форум / $ 2 [L, QSA]

RewriteRule ^ ((архіў /)?(.* \\. PHP (/.*)?))$ vbseo.php [L, QSA]

RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-Е
RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-Й
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} /! (AdminCP | modcp | ClientScript | cpstyles | выявы) /
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]

vBET
25-09-10, 14:59
Зусім няма ... Вы пераехалі толькі 2 з 4 правілы vBET! Таксама Вы парушылі vBSEO правіла - падзяліць яго на палову, дадаўшы vBET правілы ў неналежным месцы.

Вось адпаведнага зместу:


# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yourdomain\.com
#RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forums/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/index.php [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

Taurus
26-09-10, 02:59
лол, дзякуючы Міхал! Мая галава ідзе кругам яшчэ з абнаўленнем да VB4. Усё накшталт бы працуе гладка цяпер. Я павінен сказаць, што ўсталёўка і налада для vBET для VB4, безумоўна, значна прасцей, чым з VB3.

Яшчэ раз дзякуй за вашу дапамогу. Вы ROCK!

basketmen
01-10-10, 22:07
Як толькі я раблю змены VBSEO файл і загрузіць на маім серверы, я атрымліваю белай старонкі на маім форуме. Калі ласка, паведаміце.


1. Пераканайцеся, што вашыя змены належным зроблена. Зноў пачаць з чыстых файлаў vBSEO (з пакета) і вар'ят крок за крокам змены.
2. Пераканайцеся, што ваш. Htaccess правілы могуць быць ужытыя.
3. Праверкі ў лог-файлы, пра што яна - павінна быць нейкая памылка часопіса.
4. Праверце ваш сервер можа падключыцца да Google: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1729
5. Як я разумею без змены файлаў vBSEO пераклад працуе выдатна - гэта праўда? Калі не пераканайцеся, што патрабуецца PHP бібліятэкі ўстаноўлены: CURL і Iconv


Проста хачу падзяліцца, я выкарыстоўваю VB 3 дарэчы

Я атрымліваю пустыя белыя старонкі таксама ўчора ў некаторых старонках, перш чым я не атрымліваю гэта

after i go to admincp --> vBET Tools --> Cache Cleaner, і ачысціць ўсе яе выправіць


дзіўна, магчыма, некаторыя табліцы vbet Чэйса разбіты

vBET
02-10-10, 23:07
Я сапраўды не магу праверыць пытанне, калі ён не існуе больш ... Звярніце ўвагу, што vBET павінны мець сувязь з Google, каб мець магчымасць перакладаць. Таму, магчыма, на вашым серверы была часовыя праблемы з гэтым, і кэш ачысткі сапраўды не вырашыць праблему, але па збегу акалічнасцяў да чыстага зрабіў яго працу, ваш сервер змог зноў злучыцца з Google. Гэта ўсяго толькі спекуляцыі. Вы можаце праверыць гэта самі, калі гэта здарыцца яшчэ раз. Вось як праверыць ваш сервер можа падключыцца да Google: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1729 (вы можаце знайсці апісаны код ужо падрыхтаваны ў vBET пакет у do-not-upload/tools каталог).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1